Cena malih prasića na tržištu

danas prodao jos 15 komada za 220din/kg i prica mi covek da u toku nedelje pada cena i tovljenim i prasadima za najmanje 20din/kg !!!
 
A taj sto prica da pada cena , a sto pada cena , kad vec prica da mu usta ne budu pusta ,:haha:a a tovljenici ovde idu na 250 din , prosle nedelje prasad 240din . a slaba potraznja , avoze punekamione , nije nego pricam ti pricu samo da skinu cenu .
 
Pisao sam o tome.Drugar nije ruke mogao da izluftira.Jos mu se gadi.:osmeh: Sto je najgore,nisu oni bas tako ni jeftini.Mislim da bese 530.Na ove nase cene prasica uopste nisu konkurentni,al zato smrdeeeee.
 
43000:190=226 dinara/kg....mislim da si korektno prosao, samo ako je roba dobra...meni ne trebaju ni dzabe ako su mravojedi, a takvih
trenutno koliko hoces
 
Danas cuo cenu .. za malo da se preturim sve me je stomak zaboleo 18o din , e sad proverio nisam , tako placaju sverceri.. ali razlog neznam da mi je znati , kao pojavilo se mnogo prasica , samo odakle ???, padose s'neba ,:haha:
 
Niko ziv ne kupuje prasice za tov,jedino,ako kupi za klanje.Svi koji ih imaju dace posto god,samo da ih se rese,bar je tako kod nas.Kukuruz rodio tonu po hektaru,nema narod cime da tovi,a nema cak ni da se kupi kukuruza.
 
Meni box -vi puni ... ..10 kom ..ova tura ide za koji dan , 10 kom ostaje u tovu a 40 kom sve pred novu godinu . .. sta god, trudim se da ih ne dam dzabe a sa 250 na 180 din i to nece kao da kupuju nije nego ....sta je po sredi neznam i ne trudim se da se rasravljam ..
 
Najgore je kad dodje da ti uzme dzabe ,a jos se ponasa kao da ti cini uslugu.Ne daj ,ako imas cime da hranis do kraja.
 
Kod nas 300 din/kg prasica do 20-25 kg,preko 25 idu za 260-270.To sam malo pre cuo od coveka koji stalno ima da prodaje i radi sa time!
 
Nazad
Vrh