Cena malih prasića na tržištu

Jeftinije meso u Crnoj Gori (naravno uvozno Njemacka, Austrija) nego u Srbiji, kod mene u Tempu je svinjska plecka bk 2.99 eura, a svinjski but bk 3.69 eura, za nevjerovati....mislio sam da mogu uzeti robu prasad po 235 din to je 2 eura, a tovljenike po 210din to jeste 1.8 eura.
 
Juce mi drugar bio.Radi u poznatoj kuci fudbala u St Pazovi.Direktor im kupio Spanske prasice iz Metroa sa akcije.Ne moze da ih zaboravi.Kaze smrdi ko kuga.Ne mogu ni prste da izluftiram.Covek uopste nije pristrasan.Ne bavi se poljoprivredom i ne zna sta je prase.Zna zato sta je smrad.U ostalom,ako je nama poskupeo kukuruz i soja i njima je.Dajte da pricamo o ceni u istom kvalitetu,a ne o akcijskim cenama i kojekakvim robnim rezervama.:osmeh:
 
Malo je off, ali da se nadovežem na priču.U Metrou jagnjetina 670 din kg.Crno meso k'o crkotina, a jaganjci k'o miševi.....12-13 kg očišćen.Ja ga ne bi pojeo ni džabe da mi ga daju.
 
Juce mi drugar bio.Radi u poznatoj kuci fudbala u St Pazovi.Direktor im kupio Spanske prasice iz Metroa sa akcije.Ne moze da ih zaboravi.Kaze smrdi ko kuga.Ne mogu ni prste da izluftiram.Covek uopste nije pristrasan.Ne bavi se poljoprivredom i ne zna sta je prase.Zna zato sta je smrad.U ostalom,ako je nama poskupeo kukuruz i soja i njima je.Dajte da pricamo o ceni u istom kvalitetu,a ne o akcijskim cenama i kojekakvim robnim rezervama.:osmeh:
Kad sam bio u Spaniji kod rodjaka zeznuo sam se i kupio mleveno meso u marketu neke cevape i pljeskavice iako je cena bila normalna ne akcijska to je smrdelo ko djavo niko to nije ni okusio.
Kazu mi da je kod njih takvo mleveno posto u njega stavljaju svasta...
Ali su im sirova mesa i npr jaja odlicnog kvaliteta i sve je lepo po klasama poredjano
 
Kod nas se prasici od 20 - 25 kg prodaju po 250 din.

Cena je solidna. Na zimu za Bozicne praznike ce biti preko 300 din.
 
Jeste da nije tema ali ako dozvolite nadovezao bih se na prethodnu priču

kada neko kupuje meso na akciji trebao bi da proveri rok važenja tog mesa. Šta se dešava, svugde u evropi je rok važenja mesa 2 meseca a kod nas je 3 meseca. Kada istekne rok to meso bi trebalo da se spali. Međutim šta su se naši trgovci dosetili, kupe to meso na veliko dan pre isteka roka, dovezu ga kod nas, ovde ono važi još mesec dana i onda imamo akcije,... veselo narode.
U ovoj priči su svi dobro prošli osim krajneg potrošača. Prodavac (recimo u Nemačkoj,...) nije morao da spaljuje i plaća usluge spaljivanja, inspekciju,...dok je na drugoj strani dobio neku nadoknadu(simboličnu, ali bolje išta nego da te to još košta) da to nekome legalno proda. Naši prodavci to meso skoro da nisu ni platili pa im se isplati da ga prodaju pošto hoće. Tako mi imamo velike akcije.
 
Danas prodao burazeru 15 kom ,prosek 22.4 po 245 din,dogovor bio posto on proda tovljenike toliko i meni plati prasad. Naspram cene tovljenika trebalo bi da budu 320,330 al jbg,takva situacija.
 
Ja sam cuo da neki ljudi kupuju malu prasad, al ti si ih sve zezno. :haha: Obicno je kilogram lakih prasica skuplji od kilograma teskih.?
 
NIDŽO , obično je tako , ali sada nije obično , te su u Somboru u petak na pijaci prodavani samo laki prasici i to jeftinije nego debeli . . .
 
Nazad
Vrh