Cena malih prasića na tržištu

Trazio deda 250 din , ih Pazarac ,pa jos krajnji kupac ..ima pecenjaru , ma ne da , a oni da ne poverujes , pregurali neki imali 38 ... 35 .. ma ni jedno ispod 30 kg ... prosao sam odlicno , zadovoljan , kako se nema ovo malo para taman za tovljenike i dojare , imam male gamadi dosta , bice i nesto para pred novu godinu,
 
Juče sam prodao 18 kom prasadi, prosek 33 kg. Kupac, firma u Vrnjačkoj Banji koja se bavi keteringom, ako se to tako piše. Cena 250din. po kg. Planirao sam da ih tovim ali sam, odustao...
 
Danas u Debeljači na vašaru prasići 12-14 kg (odokativno) 4000 po komadu ili 280 po kili pa koliko izađe.
 
Kupio sam juce od mestana iz mog sela na dva mesta ukupno 22 komada,10 komada sa usnim markicama sam platio 220din/kg prosek 21.5kg a 12 kom bez usnih markica 210din/kg 19.5kg prosek,inace i kod nas odu gore
 
@ranbobas
Tako je, ali jug je sada blizi granici, blizi su mu brazilski proizvodi, ali i siromastvo je vece pa je potrosnja mesa manja, a i trziste je manje jer je i sve manje naroda, zatim sve vise se postuju postovi, hrana za tovljenike se nabavlja sa severa a ona je skupa a tovljenike nema ko da kupi pa se ni prasici za tov nenabavljaju... I eto mnogo cinilaca je u pitanju...
 
@ranbobas
Tako je, ali jug je sada blizi granici, blizi su mu brazilski proizvodi, ali i siromastvo je vece pa je potrosnja mesa manja, a i trziste je manje jer je i sve manje naroda, zatim sve vise se postuju postovi, hrana za tovljenike se nabavlja sa severa a ona je skupa a tovljenike nema ko da kupi pa se ni prasici za tov nenabavljaju... I eto mnogo cinilaca je u pitanju...
Delimicno se slazem sa tobom.Mada razmisljajuci na tu temu i vracajuci se unazad dolazim i do sledeceg zakljucka:Ranije su ljudi tovili samo kukuruzom,psenicom itd.Na severu(Vojvodini) veci prinosi-vise mesa,sve juznije losija zemlja,agrotehnika nikakva-mali prinosi i odakle da utovi.Pojavom premiksa,gotovih koncetrata poceli su i oni sa planine gde nema nigde oranice da tove svinje.I ne treba im niko da ih ucenjuje sa cenom,dok na severu sve vise ljudi se bave iskljucivo ratarstvom,pa otuda manjka stoke.Odosmo u :off_topic:
 
Evo i danas na pijaci 230 dinara.Gotovo da ste za sve u pravu sto se tice juga Srbije,samo ta slika vrlo brzo ce se reflekovati na siri deo zemlje.
 
Nazad
Vrh