Cena malih prasića na tržištu

Proizvodjaci prasica su trenutno zadovoljni.Da da Bog da budu zadovoljni i tovljaci.Nema srece dok se lanac ne zatvori.Od zadovoljnih ratara do potrosaca mesa.Mada je to tesko izvesti u ovo vreme nemastine.
 
ja sam danas utrzio svoj harem 6 komada sve zensko ukupno 175 kg po 20 kn (~300 rsd) , da su bili barem pola ili manja kilaza cijena bi bila jos nesto veca tj. barem 30 rsd po kg ali i s ovim "puna saka brade" jos kad cujem da tovljaci prodaju po upola manjoj cijeni od ove.:ppozdrav:
 
Mnogi postovi su orjentisani na to da li je prikladna ova cena za tov. medjutim treba imati u vidu da se mnogi prasici prodaju za klanje, i sve vise za sebe (za tov) ali po jedno i dva komada, bas u ovim mesecima. Znam ljude koji ce kupiti tek u maju... Svak ima svoju racunicu... Ali veliki razlog za povecanu potrosnju je i to sto je u Srbiji prosao post. Sada ide sve mrsno i na svadbama i na sahranama i na dacama, a tu se bogami trosi malo vise pecenja. Pecenjare po Srbiji su pune gostiju koji pojedu 300 grama pecenja i plate oko 240 dinara. A da li je bolje pojesti to ili bednu pljeskavicu od sumnjivog mesa za 250 din, razmislite sami.
Da ne misli neko da sam skrenuo od teme, ponavljam : sve su ovo razlozi za formiranje cene onakva kakva je.
 
Jutros kod komsije dolazio neki crnogorac,trazio prasad do 35 kg,daje 2,5eura,komsijini teski imaju preko 40 kg,nisu pazarili.
.
 
Danas sam bio kod jednog drugara u Skorenovac i on kaze da su kod njih prasci 300 din kg , a pominjao je da je ta cena i u Dolovu.
 
Nazad
Vrh