Cena malih prasića na tržištu

Pa pre 5 godina su bili 200 din,a gde je sve otislo...Gajimo samo za nas,ali kada bi prodavao trenutno bih trazio 300 i ispod toga ne bih dao!Pa treba ljudi koji se ozbiljno time bave i da zarade nesto!Sve otislo u 3 p.materine a cena prasica bud-zasta!
 
Danas smo kupili 3 muska praseta u proseku 20kg,rasni su. Cena je bila 220din/kg jer smo dobri sa gazdom,a i pre smo kaparisali i cekali da "stignu" jer prasica u mojoj okolini NEMA da ga je**.Inace idu 250din/kg i to da se udaras nogom u **greška od srece sto si nasao.
 
koliko vredi ovako nesto?

---------- Poruka napisana u 22:42 ---------- Prethodna poruka je at 22:41 ----------



---------- Poruka napisana u 22:43 ---------- Prethodna poruka je at 22:42 ----------

stigli za prodaju...
 
Kod nas koga god pitas za prase,kaze nisu mu stigli,cekaju da ide jos cena.Na pijaci prasica koliko volis,ali samo kod svercera,ali od njih skoro niko ne uzima za tov.Sta ce biti kad svi prasici "stignu" za Uskrs ne znam,ja sam zagovorio za kraj aprila meni po ceni koja bude tad aktuelna.Kod nas jedan uvezao prasice,oko 2000 komada,tezina 28 prosek koliko sam cuo oko 2.30 eura ga izasli u ranilu.
 
Kolega asusaz pa gde su im repovi ,kako ti mislis da se oni utovare kad budu 110-115 kg. Jedini struja. Ja takve vise ne ubacujem u tov. Sve ostalo je O.K. pozdrav i kod nas su sitni presli 300 dindzi kad bi se merili.Meni jedan juce doterao u dvoriste sam i nudi, vratio sam ga icekam da prodje uskrs. NISU ONI SKUPI SAMO SU DEBELJACI JEFTINI da se razumemo, treba da svi pomalo zaradimo. Pozdrav.
 
Ja sam danas uzeo djuture 20 komada od 10-12 kg po 2900 din komad...
Jesi li ti kupio iz onog kombija , i nisi imao dovoljno para kod sebe ....??
07.04.2012
Pijaca Ruma : trazi se 240-250 din prodalo se nesto malo po 220 i 230 din
Sverceri uglavnom doterali tezu robu 25 -30 kg i niko skoro ni da pogleda a za manje 10 -15 kg ( bilo mozda i manjih ) trazilo se 3500 - 3750 din po komadu
Ponuda po prilici dobra , kvalitet solidan , kupaca po prilici ( ali niko nije nista kupio , trebalo izvojiti 6-7000 din po kom, sto nikom od tovljaca nije padalo na pamet ) prodaja slaba ( kupleno samo oko 30 kom do 9 sati )
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh