Cena malih prasića na tržištu

Ima prasadi pun krasni.Izgleda da se pogodilo da ih nije bilo pocetkom maja,kad su ljudi kupovali za tov,i zato je otislo na 2e.Sada svaka druga kuca prodaje.Moji su 2 meseca stari,prosek 20 kg.Ne prodajem dok nepredju 35kg,a sta ostane ide u tov.Sklanjam dve krmace,i videcemo sta dalje.Ovako-tesko.
 
Ja sam definitivno prelomio, krmače puštam da se utove i pravac utovar! Dosta mi je nerviranja i rada za džabaka! Imam trenutno 70 kom prasića i to kad rasprodam definitivno mi neće trebati svinje ni na sliku. Rešio sam da od sad sejem samo kukuruz i pšenicu i da se preselim u grad! Tamo se definitivno bolje živi, svi kukaju i svi voze besna kola a ja pored mog posla se bavim svinjarstvom i nemogu ni biciklo da kupim!
 
Ja sam definitivno prelomio, krmače puštam da se utove i pravac utovar! Dosta mi je nerviranja i rada za džabaka! Imam trenutno 70 kom prasića i to kad rasprodam definitivno mi neće trebati svinje ni na sliku. Rešio sam da od sad sejem samo kukuruz i pšenicu i da se preselim u grad! Tamo se definitivno bolje živi, svi kukaju i svi voze besna kola a ja pored mog posla se bavim svinjarstvom i nemogu ni biciklo da kupim!
U pravu si 100% ali cemu ovo vodi .. da li u ovoj zemlji u vlasti sede samo retardi ,budale i mentalaci
 
Nije svuda ista ponuda i potraznja.Juce pazarac oterao pun kamion prasadi iz naseg kraja.Na svakoj drugoj kuci tabla da prodaju prasad.A pocinje post,i pada potraznja.I nema puno sta da se mozga oko trenutne cene.
 
I ja nisam znao pošto da prodajem-tek pre neki dan sam okačio cedulju,prelistao forum i vidim cene,ja odvalio.Bili su na pijace a tamo su 170 samo lošiji, rešili da kupe za tov
 
U pravu si 100% ali cemu ovo vodi .. da li u ovoj zemlji u vlasti sede samo retardi ,budale i mentalaci

Nisu oni mentalci ni budale. Za njihovo delovanje postoji clan krivicnog zakona.

UDRUZIVANJE ZBOG NEPRIJATELJSKOG DELOVANJA. Namerno napisano velikim slovima.

Ukoliko neko smatra da su ovo prejake reci, neka pogleda rezultate njihovog rada. Toliko su losi da su ravni neprijateljskom delovanju. Nemoguce da skolovani ljudi budu toliko nestrucni. Mislim da je u pitanju namera.

Dakle neprijateljsko delovanje.
 
U pravu si 100% ali cemu ovo vodi .. da li u ovoj zemlji u vlasti sede samo retardi ,budale i mentalaci
Briga njih ya drzavu i seljaka.
Skupila se banda iz drugih bivsih republika, sta njih briga za Sumadiju, Vojvodinu, ... Samo gledaju kako sebi da napune dzep.
A kakokoji dolaze sve gori i gori... (Mislim na ove sto vode drzavu) Nemoze niko da me ubedi da postoji bilo kakav zakon trzista, Trziste diktira drzavna mafija.
Jesmol svedoci cirkusa sa pilicima, krompirom, prasadma.
Sve se pravi vestacki kako kom odgovara u vezi UVOZ-IZVOZ PROFITA.
 
Grujo,da preterujes-preterujes.Ja sad imam 40 kom,pa cutim i trpim.Vec sam ti poslao porukom prosli put,ali izgleda da nevredi.
 
Grujo,da preterujes-preterujes.Ja sad imam 40 kom,pa cutim i trpim.Vec sam ti poslao porukom prosli put,ali izgleda da nevredi.
kako covek da cuti kad evo najnovija ponuda za koncetrat je 45 din po kg
Koliko treba da pojede koncetrata za kilo zive mere i gde je hrana za krmace, jer ni one se ne drze iz hobija
a gde su nepredvidjeni gubici (lekovi i nedaj boze uginuce prasadi) rad vodu struju i sl da ne racunamo
 
iI ja imam 38 kom /.. i sta treba da radim da se smejem i da kazem kako je super i glumetam budalu .. mator sam ja za to to prepustam vama mladjima da trpite i da se smeskate kao da vam je sve potaman a sta ima da vredi.. cena je tolika kolika .. i ne razumem sta me i zasta me opominjete ..moje je da kukam ili cu da se smejem ..
 
Znaci ako se davis u vodi,ti ces sebi za noge jos veci kamen zavezati?

Ne ide,
batali brate mili,
od kukanja nema selameta!
 
Nazad
Vrh