Cena malih prasića na tržištu

Lako je bataliti, a sta dalje?
Mnogi se bave ovim poslom i to, im je jedini izvor prihoda.

Cena je 120 din, slaba potraznja.
 
mene danas zove covjek i nudi mi 47kom prasica, po 1,7 eura u sred Crne Gore, koja mu je racunica, a kod nas je 1kg startera 0,55 eura! ljudi ovo je propast i kod nas i kod vas sve je to isto................sve kod vas da ih platim po 120 dinara mene izlaze sa troskovima 1,8-1,9 eura dok ih dovezem kod kuce!
 
Racunice nema vec odavno,svi drzimo i nadamo se da ce biti bolje.Hoce,al' kad dodju Nemci u kratkim pantalonicama.Ali od kukanja u svakom postu bas nema nista,pa ljutili si vi na mene koliko hocete,ali tako je.
@MArko,mi na tu cenu koncetrata radimo vec godinu dana,pa ti vidi jel mnogo ili malo sta placate.Ali to je vec drugi problem.
 
Ja imam 40 komada kojih sam ubacio u tov 25 kg prosek i gistro nadam se da ce biti cena u septembru, "cvrsto" sam odlucio da mi je ovo poslednja avantura se svinjama.
Inace utovim oko 120-150 komada godisnje... i ono sto hocu da kazem je da sam za poslednje 2 godine izgubio cistih 5-6 soma evra...prosto da se i ja pozalim i da skrenem paznju onima koji rade prasad..
120-130 dindzi po kg praseta nije jos uvek cist gubitak kao 110-120 po tovljeniku.
Nemojte da mislite da se radujem tudjoj muci jer i sam trenutno drzim 6 krmaca i pocinjem da mislim da sam totalni mazohista sto konacno sve ne posaljem u majcinu
 
U poljoprivredi nema sabiranja,ili radiš ili ne.Došlo je vreme da se radi za male pare a nama treba mnogo više.Svinji ili svinjski donesu ili odnesu ali je ovo drugo češće
 
Šabačka pijaca juče , tražilo se i 160 din ali se prodavalo 120-130 din/kg (ponuda nikakva )
Danas bio u Rumi( ponuda bila estra) i kupio 28 kom. ali ne znam cenu koja se tražila na pijaci (kupio od ljudu što redovno kupujem od njih , 18 kom placeno 2 700 din oko 20-tak kg i 10 komm oko 16-18 k platio 2 400 kom ) žurio kući i u žurbi nikog ne pita koliko se traži :sta:
 
Kod nas u Bijeljini je cijena oko 1,6 eura po kg sto je u odnosu na hranu vrlo mala cijena.Ja trenutno imam oko 25 kom
ali zbog veoma niske cijene i slabe potraznje razmisljam ih ostaviti za tova.Znam da ni cijena tovljenika nije velika ali ako nista bar su pare na kamari.
 
Nazad
Vrh