Cena malih prasića na tržištu

Zemljace vec 30-tak godina unazad se zna da se za prasad ide na sever Vojvodine. Za debele svinje u Macvu i kojekuda u Srem
Trazis tamo gde je najveca ponuda, citaj najmanja cena, a u vecini slucajeva i najbolja roba

Moje skromno iskustvo ti kaze
To da ali meni , dedi i zetu treba nekih 8 kom. godisnje tako da se to ne isplati.Za nekog ko se time bavi vec bi bilo ok. Hvala u svakom slucaju.
 
Juce u Rumi na pijaci prasica je bilo nenormalno ( nesto se bas i ne secam da je skoro bilo toliko) trazilo se 180 din
Prodaja nikakva , ja kupio neplanirano ( isao samo da vidim kako se krece cena i sta se desava ) 20 kom 18-20 kg cena 3300 din po komadu ,
Svercer kupio 15 kom od 3 gazde i jos jedan kupio 10-tak kom i to je sve bilo za juce !?!
 
Moj brat od tetke prodao danas po 180 dinara sve sto je imao (ne znam tacno koliko je imao) po 180 dinara,kilaza od 20 -30 kg.Ja sam najbole prosao,kupio sam od njega danas,a uzimam za Spasovdan,jos cu da ga nagovorim i da mi zakolje i sredi,a mozda i ispece.
 
Moj brat od tetke prodao danas po 180 dinara sve sto je imao (ne znam tacno koliko je imao) po 180 dinara,kilaza od 20 -30 kg.Ja sam najbole prosao,kupio sam od njega danas,a uzimam za Spasovdan,jos cu da ga nagovorim i da mi zakolje i sredi,a mozda i ispece.

Pazi samo da i ne pojede a ti platio.
 
Nazad
Vrh