Cena malih prasića na tržištu

Kod nas ljudi jedva se prodaje i po 180 za kilazu oko 20 kg.Ljudi daju i po 160 ,nema kupaca ,niko nestavlja u tov i ovo malo prasadi sto se proda odlazi u pecenjare.

To vam pricam sve vreme, identicna situacija je i kod mene...prasica nema, a i ono malo sto ima svejedno je trazio za njih 300 ili 150 dinara, ne trebaju nikome.
Sve pojedinacne situacije od slucaja do slucaja, ne predstavljaju pouzdan parametar za utvrdjivanje trenutnog trenda cene
 
Kamo srece da ide na bolje.Kod nas je sve stihijski,trenutno je takva situacija da nema prasadi pa je samim tim i cena nesto bolja.Dok god se ne naprave prave podsticajne mere za stocarstvo nece ni biti boljitka.Drzava treba ili da garantuje cenu ili da da subvencije po grlu.Dzaba im krediti kada sa njima u ovakvoj situaciji mozes samo da propadnes.
 
Ja sam promenio plan:umesto tovljenika ostavljam nazimice.Znajuci nas narod sad ce svi pohrliti da kupe nazimice i krmace,da "zarade pare",i tu ih cekam.
Zbog takvog razmisljanaj naroda nemoze cena da se stabilizuje.Ova cena daj Boze da se zadrzi,ali neverujem.Do skoro je bilo hladno,i narod nije kupovao za drzanje.Sad je otoplilo i trazi se,i zato je cena otisla gore.Cim se zasiti trziste opet ce cena dole.
 
Pozdrav svim svinjarima.Definitivno se krece nesto na bolje,Bajina Basta~prasad do 35 kg/220 din;preko 35kg/200 din ::000:::ppozdrav::ppozdrav:
To je mozda cena kad se prodaje nekom na komad i za neko slavlje
Bas me interesuje ko ce od tovljaca platiti za prase 7-8000 din pa+ kukuruz +soja +premiksi+ostali troskovi i da na kraju proda tovljenika po 110-115 din :sta::nono:::samo bes::::samo bes::::samo bes::
 
U mojoj okloini strasno cudna situacija ali sam primetio jednu stvar koja se odigrava na pijaci.Kada dolaze nakupci koji kupuju prasad za tov kupuju se mali praci i cena se obara obavexno na nekih 160 do 170 din a kada kupuju prasad za pecennjare onda cena ide u rasponu 190 do 200.Nemozes da pohvatas konce do pre neki dan ljudi nudili po 160 a sada vec 200.Strasno velike oscilacije od pijace do pijace.Nerazumem ovu situaciju..
 
Sta ne razumes, poklane krmace, manjak robe trenutno, a trenutna potraznja veca i to je to...
Nesto se desava sa trzistem ka Rusiji, i cuo sam da od septembra ide cena gore, e sad lazu sam cuo-lazu ti pricam.
 
Sta ne razumes, poklane krmace, manjak robe trenutno, a trenutna potraznja veca i to je to...
Nesto se desava sa trzistem ka Rusiji, i cuo sam da od septembra ide cena gore, e sad lazu sam cuo-lazu ti pricam.
Au ljudi, ako krene za Rusiju...? a hoce sigurno jer Rusi sve vise se uce da jedu meso, za razliku od vremena kada su jeli samo travu.
Kupovao sam ponekad prasad u selu u okolini Moskve na oko 80 km (podmoskovlje) za moje drustvo za piknik... pa Rus kad prodaje on samo po komadu ceni, i ne interesuje ga dal je veliko ili malo prase, cena je ista a ti biraj jer zna da ce sva prodati bez problema...
 
Samo da ne bude, kao i obicno.
Otkupljivaci se dogovore , kupuju za bagatelu, a izvozi za dobre pare.
I opet mi u debelom minusu.
 
Nazad
Vrh