Cena malih prasića na tržištu

Deder to ovo malo pojsni.
Interesantan mi ovi tvoji smaili kako ih zovu smesci. Valjas se od smeha. Pa ako bude ta cena stvarno imas razloga za valjanje od srece, jer bogami 130 kom po 230 din po kg LEPO
A posmatrajuci gornje postove mislim da su u pravu ovi koji predvidjaju vise cene i to obrazlazu sa argumentima
Pozdrav
 
Ako vam to ista znaci , u Mladenovcu cena 220 dinarcica.. Toliko bilo i u Ripnju.. Ipak je to okolina Beograda, to je parametar.. Samo ne znam koja je cena bila u Obrenovcu?
Manja cena nece biti... A , ono sto mu daje kuriozitet celoj prici , cena je skocila POSLE Uskrsa...
 
Interesantan mi ovi tvoji smaili kako ih zovu smesci. Valjas se od smeha. Pa ako bude ta cena stvarno imas razloga za valjanje od srece, jer bogami 130 kom po 230 din po kg LEPO
A posmatrajuci gornje postove mislim da su u pravu ovi koji predvidjaju vise cene i to obrazlazu sa argumentima
Pozdrav

Smešno mi je,jer mi je malo nestvarno da bude ta cena(jojjjjj daj Bože,ni sekunde se nebi razmišljao da ih sve dam i to sa ALALOM)
Ja sam jedini kod nas koji NEDAM ISPOD 200 dinara!!
Kad me ljudi pitaju za cenu,gledaju me ko da sam pao sa Marsa!!!(proda se tu poneko prase ali je sve to ništa):ppozdrav:
 
Proteklih godina slusam, nece biti prasadi, nece biti svinja, skupa hrana a niko nije lud da ih drzi bla bla bla... A prasadi uvek isto, barem kod mene.
A sve sam sigurniji da se jos mnogo godina nista nece menjati, pojedinci imaju vece apetite od slona, malo im 200 a taman im 300 dinara. Dajte manite se corava posla i raznih predvidjanja, tema glasi "cena malih prasica na trzistu" drzite se toga, sto ce mene tice na ove inpute 170 din mi puna kapa. Jos da je ovaj svet normalan, pa kad ih je visak da otkupljivaci popuste malo nama, a kad ih je manjak da popustimo mi njima, da odrzimo neku cenu, a ne ovako bum, sad ih nema daj da ih izujemo iz gaca, sutra kad ih je visak oni nama uteraju, za sve "grehe" od pre...
 
Ja ovako radim.
AKO mogu da prodam po 200,prodaću a ako ne onda to sve ostavljam za tov pa šta bude posle.
Jeste da je cena hrane jaka(tek komponenti i premiksa da nepričam)pošto je kod nas u državi cena sigurna ko Vrbov klin(nikad se nezna dali dobijaš ili gubiš)
Ali da kažemo da se to sve od prilike vrti oko nule(imaš samo pare na gomili,tj.pretakanje iz šupljeg u prazno)
 
Ja ovako radim.
AKO mogu da prodam po 200,prodaću a ako ne onda to sve ostavljam za tov pa šta bude posle.
Jeste da je cena hrane jaka(tek komponenti i premiksa da nepričam)pošto je kod nas u državi cena sigurna ko Vrbov klin(nikad se nezna dali dobijaš ili gubiš)
Ali da kažemo da se to sve od prilike vrti oko nule(imaš samo pare na gomili,tj.pretakanje iz šupljeg u prazno)

Kapiram ja tebe skroz, ali gledajuci tvoj rasni sastav, siguran sam da bi mogao da imas 10-15% jeftiniju proizvodnju nego sto je trenutno, kad bi ti sve krmace bilo recimo F1 i da ih osemenjujes durokom! E sad druga je stvar, sto ti drzis to sto volis, i ja za sebe drzim isto, ali bas sam juce dao kaparu za nazimice Jorksira, osemenjene Hungahib hibridom, od jednog odgaivaca koji ima izuzetne primerke Jorksira, i to je ono sto ce ici za prodaju, dok za mene i moje potrebe ostaje krmaca Durok, jer ih volim...
Takodje razumem, da su na jugu srbije inputi za 10-15% veci te bi tamo realno bilo recimo 190din...
 
Ista situacija i kod mene,dao pred Uskrs po 160,sad 32 u oboru i prasi se jedna veceras.Nego kako sam ja ku.ate srece bice opet 160
 
Ovde cena 180, ali od 1maja se bukvalno ni jedno nije prodalo,...ne uzimaju za tov cak ni oni koji su ziveli samo od toga, a za kolac da ne govorim...
Ne znam po kom trzisnom zakonu u ostatku Srbije cena raste. Ovde su prasici uvek bili najskuplji, sada ako je verovati forumasima su najjeftiniji...cudno u najmanju ruku..
Ja imam 35 komada 15-16 kg prosek.. ako neko daje 200 sto bi ja bio lud tovio i prodao po 110
 
Sviki

Misliš da kombinacija sa durokom i hemširom(ili durok,hemšir-jokšir) troši više hrane za kilu prirasta od kombinacije F1-durok?

Vidi kako mi je matematika jaca strana, precizno sam vodio eveidencije do pre nekog vremena, doduse to su bile svinje od strica, ja nemam toliko veliku proizvodnju da bi imao relevantne podatke.
Ali papir je pokazao da su F1-Durok prasad uvek imala najmanji utrosak hrane za kilogram prirasta. Covek od kojeg sam kupio nove nazimice, inace izuzetan strucnjak na tom polju, mi je to potvrdio, doduse oni na skolskoj ekonomiji i on na svojoj farmi za majcinsku liniju imaju Jorksira. A kako sam ja trazio da nazimice bude osemenjene onim nerastom koji ce dati najbolje tovljenike, pri tome mislim i na sam izgled (zbog lakse prodaje), on ih je osemenio Hungahib nerastom (B.landras-Durok), i pri tome ne moze se reci da je bio pristrasan posto ima neraste svih rasa sem landrasa.
 
Evo ovako stoji situacija na Kv pijaci veceras:pRASADI BUKVALNO NEMA.Jedna prikolica bila,prodato po 220.
Komentari?

Sad kad navuku robe za sledecu pijacu bice po 150 dinara.Tako se i kog nas desavalo i za prasice i za kukuruz.Donose ljudi i ne ide,onda se desi da donese neko ko se nije informisao kako ide prodaja,mada obicno to bude neki svercer kome je pijaca radno mesto i digne cenu.Uvek se proda nekoliko,na komad,a ljudima ne igra mnogo da li ce platiti 500 dinara vise.To se naravno rascuje isti dan i sledecu pijacu bude 500 komada,a kupaca opet ima za 20.
Cenim da ce prasicima cena ici dole posto je clan dfiskal predvideo vrtoglavi skok.:osmeh:
 
Ko bi se tome nadao ,, uodnosu na cenu pred uskrs meni otisli na 150-160 pa da prsnes alii super tek mi stizu nekih 35.kom bice ::novac:: nadam se

Ista situacija i kod mene,dao pred Uskrs po 160,sad 32 u oboru i prasi se jedna veceras.Nego kako sam ja ku.ate srece bice opet 160
J..i ga
I ja tako
A ovi sad sto sisaju tek peti i drugi deseti dan dok porastu bice OPET DOLE
No nek smo zivi izdravi.
Tako je bilo sa krompirom 8 do 12 dinara a sad visae neznam ni koliko je, pa ti je kod nas trziste i njegovi zakoni u p...i materini...
 
Nazad
Vrh