Cena goriva

Juče sam išao na NIS pumpu - nema goriva, kažu biće sutra. Danas ceo dan nema, popodne dođe, ali prepolovljena količina od uobičajene. I onda puste da se sipa maksimalno po hiljadu litara, i naravno opet izvisim. Istina, nisam čekao ceo dan na pumpi, otišao sam u 16:30 čim mi je jedan kolega javio da je stigla cisterna, ali ljudi su čekali od ranije. Poslednji za kog je bilo goriva kaže da je čekao od podneva, sipao je oko 19:30. Ajd' sad što sam izgubio 3 sata na čekanje, i što nisam dobio naftu, al' što sam se smrz'o... :osmeh: Moram reći da su pumpadžije bile korektne i rekle da neće biti dovoljno za sve nas koji smo bili (tako se i pokazalo kasnije) i da u Vrbasu ima goriva na NIS pumpi, ali ja nisam hteo da po mraku idem za Vrbas zbog dva bureta...
Kod vas je baš kritično, kod nas u Bosni sipa se normalno. Bilo je isto nekih restrikcija vezano za sipanje u posude, ali brzo su se popustili. Nestro je najpovoljniji, ostali su katastrofa..

Poslato sa MRD-LX1 pomoću Tapatoka
 
Juče sam išao na NIS pumpu - nema goriva, kažu biće sutra. Danas ceo dan nema, popodne dođe, ali prepolovljena količina od uobičajene. I onda puste da se sipa maksimalno po hiljadu litara, i naravno opet izvisim. Istina, nisam čekao ceo dan na pumpi, otišao sam u 16:30 čim mi je jedan kolega javio da je stigla cisterna, ali ljudi su čekali od ranije. Poslednji za kog je bilo goriva kaže da je čekao od podneva, sipao je oko 19:30. Ajd' sad što sam izgubio 3 sata na čekanje, i što nisam dobio naftu, al' što sam se smrz'o... :osmeh: Moram reći da su pumpadžije bile korektne i rekle da neće biti dovoljno za sve nas koji smo bili (tako se i pokazalo kasnije) i da u Vrbasu ima goriva na NIS pumpi, ali ja nisam hteo da po mraku idem za Vrbas zbog dva bureta...
I sad da neko ubedi coveka da ne lageruje a setva na vratima!!

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Juče sam išao na NIS pumpu - nema goriva, kažu biće sutra. Danas ceo dan nema, popodne dođe, ali prepolovljena količina od uobičajene. I onda puste da se sipa maksimalno po hiljadu litara, i naravno opet izvisim. Istina, nisam čekao ceo dan na pumpi, otišao sam u 16:30 čim mi je jedan kolega javio da je stigla cisterna, ali ljudi su čekali od ranije. Poslednji za kog je bilo goriva kaže da je čekao od podneva, sipao je oko 19:30. Ajd' sad što sam izgubio 3 sata na čekanje, i što nisam dobio naftu, al' što sam se smrz'o... :osmeh: Moram reći da su pumpadžije bile korektne i rekle da neće biti dovoljno za sve nas koji smo bili (tako se i pokazalo kasnije) i da u Vrbasu ima goriva na NIS pumpi, ali ja nisam hteo da po mraku idem za Vrbas zbog dva bureta...
A šta se dešava na ostalim pumpama u Srbobranu?
 
Stric mi rece da je 180rsd u BiH

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ima preko 180 a vecina su ispod, ali ta informacija nista ne znaci jer cijena nafte koja dolazi iz jadranskih luka poskupljuje iz dana u dan, za par dana ce svi biti iznad 180.
U cetvrtak je najavljen neki sastanak o smanjenju akciza, ali tesko je ocekivati od politicara da odvoje od svojih usta.

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Ko kaze da nema
8d34537e041394f63c324b031cd0b595.jpg


Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Juče ujutru odem na Nis da sipam u auto, bilo je oko pola 7 ujutru. Priča žena što radi kad je došla na posao u pola 6, njih četvorica paora čekaju da se pumpa otvori da sipaju u kocke. Kaže imam još 6000 litara ed za ceo dan i to je to. Ograničeno je sipanje na 1000 litara.
 
Dzrava ce se svega odreci osim da parazitira. Odavno ja pricam da je nas kljucni problem lezi u Bg. Iza onih sivih zidina dolazi svo zlo za ostatak drzave. To je ogroman drzavni aparat koji nista ne zaradjuje, vec samo trosi. Akcize, porezi, taxe... su njihova hrana.
 
Poslednja izmena:
Dzrava ce se svega odreci osim da parazitira. Odavno ja pricam da je nas kljucni problem lezi u Bg. Iza onih sivih zidina dolazi svo zlo za ostatak drzave. To je ogroman drzavni aparat koji nista ne zaradjuje, vec samo trosi. Akcize, porezi, taxe... su njihova hrana.
Beograd.... hmmm opet će me neko pogrešno razumeti. Ubeđen sam da je sad veći državni aparat nego kad smo bili država od 23 miliona stanovnika. Sve zgrade ostale čak se i gradile nove a nešto nisam čuo da zvrje prazne.
 
Sta oces da kazes, da je nepotreban?
Jel ti potrebno dva ministarstva za vode,sume ?Jesi li zadovoljan radom i jednog i drugog? Poenta nije da nema nista tu nego da se rasporedi kako treba a ne da na citavu Srbiju za jedan posao 6 uhljeba prima platu.Ako nisi primetio razlike nema izmedju uhljeba u ns i bg,i jedni i drugi sisaju kapital i poreske obveznike.
Oces=Hoces.
 
Beograd je glavni grad,kakav je takav je i tako je u cijelom svijetu. Nemacka kad se spojila u narednih 3 mjeseca 27000 ljudi se preselilo iz Bonna u Berlin,i svi su radili u drzavnom aparatu. Za drzavu velicine Srbije mora se decentralizovati rad ministarstva po regionima i rasporediti ih gde su najpotrebnija. A ne gomilati ministarstvo na ministarstovo,skupstinu na skupstinu samo da imaju gde da rade nepismeni,koruptivni lesinari preko stranki i slicno. Totalno je u planu pogresna slika a to njima itekako odgovara.Autonomasi se boje da nece imati svoje minstarstva jer su generalno glupi i ne vide da ne sluze apsulutno nicemu osim sisanju zivih para. Isto tako oni u beogradu se busaju da su glavni grad i da treba da bude kod njih sve a ustvari ne treba al gde bi radili ti poslusnici rezima i slicni klosari.
 
Nazad
Vrh