Cena goriva

У доброј земљи коментари на твој видео да нема горива су углавном коментарисали како има и да није ограничено. Већина само удара контру шта год да се напише па сам у том смислу написао да не треба да им дајеш повода, бар ја то не бих радио. Хоћу да кажем да је Фејсбук генерално а поготово ДЗ место где се сјате такви ликови.
Ништа против тебе.
U gužvi sam od juče, tražio sam u blizini gorivo, imao sam još neka snimanja, montirao današnji video tako da nisam tamo čitao komentare, možda sam 3-4 pročitao, video sam da ima negativnih...Ljudi veruju Žvalonji i Pinku a ne očima i to me ne čudi i ne pogađa, predlažeš da tamo ne postavljam snimke ili da ne komentarišem?
Narod je hipnotisan, bolestan, ljubomoran ali sigurno neću zbog nekog procenta idiota da idem linijom manjeg otpora. Ni jedan od mojih 5 dobavljača nije ni danas hteo da dopremi gorivo, jedan planira a možda je već i zatvorio pumpu do daljnjeg, noćas sam nabavio nešto goriva na OMV pumpi. Zahvaljujem kolegama koji su mi ponudili pomoć.
 
У доброј земљи коментари на твој видео да нема горива су углавном коментарисали како има и да није ограничено. Већина само удара контру шта год да се напише па сам у том смислу написао да не треба да им дајеш повода, бар ја то не бих радио. Хоћу да кажем да је Фејсбук генерално а поготово ДЗ место где се сјате такви ликови.
Ништа против тебе.
Zaboravio sam da kažem, imaš neki predlog, ideju? Slobodno kaži, ljudi stiču pogrešan utisak da mene to nervira, mene nerviraju gluposti, smislenu, argumentovanu kritiku ili neki predlog jako volim da čujem...
Sad sam pročitao jedan komentar na fejsu, tipa nema više mehanizacije da prikazujem i uzimam pare pa sam objavio laž o gorivu...To me baš nasmejalo, kad bih hteo da skroz komercijalizujem kanal, imao bih dve različite mašine dnevno da radim kolika je ponuda...
 
Zaboravio sam da kažem, imaš neki predlog, ideju? Slobodno kaži, ljudi stiču pogrešan utisak da mene to nervira, mene nerviraju gluposti, smislenu, argumentovanu kritiku ili neki predlog jako volim da čujem...
Sad sam pročitao jedan komentar na fejsu, tipa nema više mehanizacije da prikazujem i uzimam pare pa sam objavio laž o gorivu...To me baš nasmejalo, kad bih hteo da skroz komercijalizujem kanal, imao bih dve različite mašine dnevno da radim kolika je ponuda...
Смисао свог мојег писања је да тамо у ДЗ већина тога нема смисла. Првенствено мислим на коментаре. Заиста немам идеју шта и како, то ти сигурно боље знаш.
 
Juce kod nas u Doboju, za dan tri puta dizali cijenu goriva,Gasprom i Ina su bili najjeftiniji stim da je Gasprom prodao firmi u Federaciji lokalnom privredniku 120 000L pa nama Dobojlima ograničio sipanje samo do 100km i nisu sipali u kanistere, i ako sam njihov visegodisnji musterija nisu mi htjeli ni 20l da sipaju u kanister.
 
Смисао свог мојег писања је да тамо у ДЗ већина тога нема смисла. Првенствено мислим на коментаре. Заиста немам идеју шта и како, то ти сигурно боље знаш.
Ok, to sam razumeo, nema smisla šta oni pišu, video sam odavno da tu većina nema veze sa poljoprivredom. Misliš da ne treba ništa objavljivati tamo, ne treba se svađati, ne treba komentarisati...To ne razumem, šta je poenta, predlog?
 
Cudi me da se niko ne buni sto su nam kukuruz i psenica preko 30 dinara. Tu se niko nije urotio protiv nas pa podigao cenu? Samo potenciramo ono sto nama ne odgovara.
Ne samo nama kao paorima nas je najmanje, ne stojimo samo mi u redu za gorivo… niko od naroda da kaze alo, ko je ovde zbog koga, sta da bude da nema, sta da bude skupo… jasno je da je sve vestacki izazvano ali niko nema ideju da mu to zasmeta.
 
Njima je bitno samo da ovi gradjani iz urbanih sredina imaju goriva da se vozikaju, a to sto mi paori nemamo goriva da proizvedemo hleb to im nije bitno, skup im je i hleb, ali džabe i da je vekna 30din i gorivo 100dinara bilo bi im puno.. Sramota me njihove sramote i laži koje svakodnevno slušam…
 
Па ја баш не би куповао евре ко вам гарантује да ЕУ не пукне и ко ће вам онда надокнадити штету? Која ће држава стати иза евра, ја би пре доларе или швајцарце куповао.
I dolar i euro su na imaginarnim nogama… ja bi pre japanske jene kupovao… euro i dolar su toliko bez pokrica da im ova inflacija odgovara i poremecaj svega da se operu i popeglaju… pitanje je samo dal ce to sve da im prodje ili ce da pokleknu.
 
Neverovatno da ljudi koji imaju nekretnine i mehanizaciju ogromne vrednosti mogu da kupe par hiljada evra...Moguće da je Rođeni, on brine o seljacima...Nemojte zezati. Jedino ako je ispravna logika pomoćnog zidara iz Sasa od pre par dana, pitam ga kolika je dnevnica, kaže 45 evra. Nije loše, kažem ja, on će: Da, samo je zemlja preskupa...Kakva zemlja, pitam, kaže on meni : Koliko dnevnica treba da kupim 30 jutara zemlje? Ispao mi burek...
 
Cini se da malo preterujete sa tom nestasicom. Goriva ima, jedino pojedinci taaktiziraju i prave strasno kao i sa brasnom. Eto fotografije iz Stutgarta preko 2E. Sta cemo onda?
 
Juče sam išao na NIS pumpu - nema goriva, kažu biće sutra. Danas ceo dan nema, popodne dođe, ali prepolovljena količina od uobičajene. I onda puste da se sipa maksimalno po hiljadu litara, i naravno opet izvisim. Istina, nisam čekao ceo dan na pumpi, otišao sam u 16:30 čim mi je jedan kolega javio da je stigla cisterna, ali ljudi su čekali od ranije. Poslednji za kog je bilo goriva kaže da je čekao od podneva, sipao je oko 19:30. Ajd' sad što sam izgubio 3 sata na čekanje, i što nisam dobio naftu, al' što sam se smrz'o... :osmeh: Moram reći da su pumpadžije bile korektne i rekle da neće biti dovoljno za sve nas koji smo bili (tako se i pokazalo kasnije) i da u Vrbasu ima goriva na NIS pumpi, ali ja nisam hteo da po mraku idem za Vrbas zbog dva bureta...
 
Na lokalnoj pumpi cena nekog drugog dizela (premijum ili nešto slično) je 192,4.Dok RD nije bio ograničen cena ovoga je uvek bila 5 dinara viša.Zaključak :Sada bi ED koštao 187,4.
Do pre dva dana popust na tom premijumu je bio 11 dinara a na običnom 6 ,za 600 litara .Sada običan nema nikakav popust a za premium ,ne znam.
 
Nazad
Vrh