Cena goriva

Rekoh ja bice nestasica cim su uveli kontrole cena.
Trziste odredjuje cenu i cim je ogranicena cena ispod trzisne niko nece da prodaje jer je svaki prodati litar gubitak, sto vise prodas vecu stetu sebi pravis.

Ogranicenje cena je kao kad bi visoku telesnu temperaturu lecili zamenom toplomera nekim koji ne moze da pokaze vise od 37*C. Ne treba leciti posledicu vec uzrok. Na visoku cenu na svetskom trzistu ne mozemo uticati ali na takse mozemo. Treba smanjiti akcize i PDV i to bi radilo bez problema.
Pa i nije baš tako.
 
Goriva ima koliko hocete, ali je problem sledeci.
Drzava, citaj AV, je ogranicio cenu maloprodaje na 179 din. Sad je nastala situacija takva da je nbavna cena vrlo blizu prodajne i pumpadzije nemaju racuna da toce maloprodaji.
Veleprodajna cena nije ogranicena i za veleprodaju goriva ima.
 
Koliko sam jutros cuo u Nemackoj je cena oko 230 dinara, na severu Evrope 280. Pitanje je dana kada ce se cena kod nas izjednaciti sa njihovim.
 
Da, onaj iz Babušnice je jedna od 4 pumpe koji je pojebao sve i sankcionisan je sa 50000 dinara... ma hajde molim vas.
 
Goriva ima koliko hocete, ali je problem sledeci.
Drzava, citaj AV, je ogranicio cenu maloprodaje na 179 din. Sad je nastala situacija takva da je nbavna cena vrlo blizu prodajne i pumpadzije nemaju racuna da toce maloprodaji.
Veleprodajna cena nije ogranicena i za veleprodaju goriva ima.
Kako ima, ja zvao jutros, niko neće da proda?
 
Problem je nastao kod malih koji situaciju prave takvom da ispada da se nabavka vrši litar na litar.A u stvari sve su to firme sumnjivog poslovanja koje napraviše priču da sve kupuju na berzi u kešu,pa im smeta skok,a iza brega se valjaju valute od 90 dana.

U KG na Mol,NIS i Lukoil nema nikakvih ograničenja,a kažu da neće ni biti.
 
Treba im živ novac..nemaju keša ,tako će sada biti i sa kursom eura. Potpisujem što kaže Paor. Informacija od danas da je u Holandiji već sve preko 2,3e po litri, što za njihov standar nije strašno..ali kod nas..

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Evo, provereno.
“Samo 20može”
Čekaj bre rodjače, ne sme to, ej, ću da zovem tržišnu…
“Zovi koga hoćeš… da ti sipam ovih 20 il jok?”
 
1226b473e5dfc69f62ce8c2cb429769e.jpg
 
Treba im živ novac..nemaju keša ,tako će sada biti i sa kursom eura. Potpisujem što kaže Paor. Informacija od danas da je u Holandiji već sve preko 2,3e po litri, što za njihov standar nije strašno..ali kod nas..

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
To šta njima treba je drugi par opanaka.Goriva ima dovoljno i daleko je od nestašice i ograničavanja kupovine.To što te male pumpadzije nemaju obrtna sredstva u firmi je takodje neka druga tema.
 
Pocele su i u Bosni ostajati pumpe bez goriva , neke imaju ogranicenja, neke su digle nenormalno cijenu(pitanje hoce li moci raditi posle ovog bezobrazluka) a neke rade sa prihvatljivim cijenama za ovo vreme

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Juče popodne i jutros sam pokušao da kupim bar 1000 litara evro dizel goriva da bih nastavio prolećne radove i nisam uspeo. Dobavljači kažu da nema goriva, na pumpama je ograničeno na max 50 litara pa sam rešio da vas obavestim o trenutnim dešavanjima... Bez obzira na situaciju, molim vas da ne paničite, ne stvarate redove i gužve, moramo imati poverenja da će ova naša ne baš sposobna vlast uspeti ovo da razreši... Hvala što ste pogledali video...
 
Od jutros veliki skok cijena. U okolini Bijeljine su najjeftiniji oni koji su uvijek imali skuplje gorivo odnosno Gasprom i Nis. Na gaspromu dizel 2.68KM. Ostali kriminalci drze se od 2.89 do 2.96KM.
 
Kod nas na Nisu još sinoć zabranili u kanistere. Inače od NS do sela samo na Nisovim pumpama gužva. Na ostalim je stanje redovno.
 
U Titelu Lukoil upravo NE Daju samo 20 u rezervar i 50 u traktor, eno dole policija haos, dolaze ljudi, psuju Vucica i sve zivo
 
Nazad
Vrh