Cena goriva

Да, и Михајловић је исто ограничио:



Можда је стварно вештачки као у овој вести, али сад ће стварно настати несташица јер ће сви похрлити на пумпе.
 
Ма дајте па тај дизел са кнез петрола је гори и од петролеја. Тако да и није нека штета што су ограничили сипање таквог ђубрета у возила. Бар ће вам спасити егер вентиле и катализаторе.
 
U Zr na Lukoil-u za sad nema ogranicenja na kolicinu, samo ne moze u kanistere... Pre jedno sat, neki u kombajn sipa, i iza pumpe pretače u burad,kolko sam uspeo da vidim...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Na ovoliku cenu jos i kolicinu da ogranice.
2735d5c0e68abcd7b16f08e259dd8ddd.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Treba sad tim sa pumpama je... mamu malo :mad:
Prvo kad je uvedeno ograničejne cene goriva zaranjeno je izazivanje veštačke krize u vidu nestašice, a oni sad upravo to rade jer im ne daju da dižu cenu u nebesa pa da se što više proda.
A ovaj narod kao nenormalan nataknem ih sve, samo se pitam dal tu iko mozga ima šta paniče toliko nije mi jasno.
Sve me ovo podseti na početak korone i nestašice pojedinih artikala iz prodavnica. Samo da vidimo da li će nestati toalet papira :osmeh:

Kad sve ovo čovek pogleda javi se misao da je sve ovo igranka istih tih velikih sila istoka i zapada i njihov dogovor da žrtvuju jedan narod koji se lepo namestio i da se izazove opšta svetska panika kako bi nabili sve cene u nebo obrnuli kapital i napunili svoje kase koje su delimično načete ovom koronom.
 
Rekoh ja bice nestasica cim su uveli kontrole cena.
Trziste odredjuje cenu i cim je ogranicena cena ispod trzisne niko nece da prodaje jer je svaki prodati litar gubitak, sto vise prodas vecu stetu sebi pravis.

Ogranicenje cena je kao kad bi visoku telesnu temperaturu lecili zamenom toplomera nekim koji ne moze da pokaze vise od 37*C. Ne treba leciti posledicu vec uzrok. Na visoku cenu na svetskom trzistu ne mozemo uticati ali na takse mozemo. Treba smanjiti akcize i PDV i to bi radilo bez problema.
 
Nazad
Vrh