Cena goriva

Smiljan .To ti je kad sidjes sa autoputa u Drugovicima pa onda ides prekim putem prema Srpcu kroz Zupu tzv ako znas .Moras samo sacekati da upali kamion cisternu , pa da nabije zrak pa onda sipa
Pistolj ogroman moze samo kanister sa vecom rupom a brojcanik broji po 10lit ha ha .
Ali dobro je ne zakidaju
 
Jeftinije i losije gorivo
Ja vise ne koristim dizel iz bih
Provereno trosi ga traktor ili kombajn 5-10% vise u odnosu na nisovo gorivo sa nasih pumpi
Kolega zavisi na kojoj pumpi si sipao..
Inace vi iz Srbije trenutno trosite bosansko gorivo :D. Blizu mog grada se izvlaci gorivo i redovno ide jedan nisov kamion za Srbiju (tako mi receno).
 
Smiljan .To ti je kad sidjes sa autoputa u Drugovicima pa onda ides prekim putem prema Srpcu kroz Zupu tzv ako znas .Moras samo sacekati da upali kamion cisternu , pa da nabije zrak pa onda sipa
Pistolj ogroman moze samo kanister sa vecom rupom a brojcanik broji po 10lit ha ha .
Ali dobro je ne zakidaju
Ja prije 2 mjeseca kupio 400 litara loze po 1.85...al to na crno..dovezli u selo manju cisternu..dukic
 
Mislim da je kod Petrića bolje nego kod Neškovića.
A i kafa je oodlična.
Ranije sam uzimao ložu,i vidi se razlika,veća je potrošnja,dok kod dizela nisam primetio.
 
Kolega zavisi na kojoj pumpi si sipao..
Inace vi iz Srbije trenutno trosite bosansko gorivo :D. Blizu mog grada se izvlaci gorivo i redovno ide jedan nisov kamion za Srbiju (tako mi receno).
Sipam u auto ali u traktore i kombajn vise ne jer mi se ne isplati...kad odbijem koliko mi vise potrosi dodje mi na isto kao da kupim na nisu sa popustom 12din
 
Ja sam uzeo letos 1000 litara u avgustu od taxi petrola kuci dovezli, pa sam medjuvremenu sipao nesto sa pumpe u kola a ostalo u traktor. Nisam sve potrosio i sad u januaru sipam nekih 200 litara sto ostalo napunim par puta auto, kad je bilo onaj hladan talas od -20 odem na posao ujutru je upalio auto i otisao sam, kad sam krenuo kuci nece da upali ne dobija gorivo auto. Odslepao kod majstora, ono kod pumpe goriva neke sline neki mulj dosta vode zaledjene u onoj posudi ispod. Dosuo sam na Nis pumpi da malo razblazim to gorivo, ali nesto ne stima. Da li je lose gorivo, prljavo, ima vode, pa kad je toplo je redje pa proguta pa sad steglo pa se to vidi. Neko mi kaze da je letnje gorivo, kakve tu razlike ima nemam pojma....
 
I ja to primetio, pre neki dan nalio u traktore iz cisterne (plasticna providna) da napravim mesta za drugo gorivo, kad na dno se uhvatila bela skrama, od taxi petrola gorivo doneto jesenas.
 
Poslednja izmena:
To bi trebalo da je parafin, nekad je bilo mnogo vise u gorivu, danas je obicno dobro gorivo

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kad prolazim kroz Bijeljinu uvek napunim auto, uglavnom kod Neskovica. Manje trosi nego kod nas na NIS-u. Dobar mi je i Lukoil ECTO Diesel.
Kakvo li je smeće na nis-u i koliko zakidaju na pištolju kad je kod Neškovića dobro? :D

Inače, večeras prolazim pored par pumpi i vidim da nema ispod 2.40 dizel. Na gazprom/nis pumpama g-drive dizel 2.55.
 
Zanimljivo za nas BL kraj . Po mom misljenju , a nemora da znaci da sam u pravu . Najbolje gorivo 2 firme koje se skoro isto zovu , a nemaju veze jedna sa drugom . Petrol i super petrol.
 
I ja to primerio, pre neki dan nalio u traktore iz cisterne (plasticna providna) da napravim mesta za drugo gorivo, kad na dno se uhvatila bela skrama, od taxi petrola gorivo doneto jesenas.
Tako je. I to je parafin. Imao sam problema pre god.dana, ali je bio lukoilovo gorivo u pitanju. A tek je bilo -par stepeni. Takodje smo uzeli gorivo jesenas, taxi petrol, videcemo ovih dana...
 
Poslednja izmena:
Ja imam filter na pumpi ugradjen i sipam iz kocke od 1000 lit svo vreme u 2 Pasata i Golfa 2. Nikad nikakvih problema, ni leti ni zimi. Gorivo od Taxi Petrola.
 
To sam i ja primetio. Ford mi već jedno vreme pokazuje veću prosečnu potrošnju goriva, ja mislio zapušio se EGR. Neki dan sam išao u Mađarsku, pa reko da natankujem tamo, jeftinije je gorivo. I eno sad potrošnja pala za više od pola litra.
Ako dolazite na "ovu stranu" tocite kod Shell. Sad je i premijum dizel na istoj ceni kao "obican". Cena je ogranicena, pa se zna. 99 % da ce ostati ta cena do izbora...
 
Ja imam filter na pumpi ugradjen i sipam iz kocke od 1000 lit svo vreme u 2 Pasata i Golfa 2. Nikad nikakvih problema, ni leti ni zimi. Gorivo od Taxi Petrola.
Mozes da slikas kako je ubacen filter? Ako mogu i ja da nabudzim na pumpu i pistolj neki filter zbog kola....
 
Trebalo bi da je parafin al to nisam video od kad se ukinuto d2. Na mom tanku odakle pumpa vuce nekih 30l ostaje na dno koje pumpa ne moze povuci, gde se talozi naj veci problem VODA i ostala prljavstina. Od kad je ovaj sistem uveden (nekih 12-13god.) Priblemi sa pumpana, filterima i diznama nema.
 
Nazad
Vrh