Cena goriva

Zovi trazi da ti salju na mobilni.Ja bih isto jos cekao karticu,ali sam trazio elektronski preko mobilnog i to je moglo odma kao ...sad kad sipam gorivo kod njih skeniram telefonom preko nis app.
Kakva je procedura za karticu preko telefona? Jel to povezano sa njihovom apl. "Sa nama na putu" ili ide jos jedna aplikacija ?
 
Ja sam isto prvo cekao za karticu klasicnu da mi prave,proslo godinu dana,kad sam nazvao mislim njixov call centar pitao sam jel moze preko telefona i moglo je odma,a karticu bi jos cekao ko zna koliko.Poslali su mi na telefon neku aktivaciju prvo koliko se secam,i tako sam aktivirao tu aplikaciju.
 
Danas zovem Nis i pitam ih kada bi trebalo da dobijem karticu obzirom da sam zahtev predao pre 14 meseci? Ljubazna gospođa mi zatraži broj gazdinstva ja joj kažem i bla, bla kaže mi da moj zahtev nije ni stigao do njih 😱 kaže podnesite zahtev ponovo a ja je pitam pa zar opet da čekam 14 meseci o ne to sad ide brzo 🤣🤪.
 
Ja uzeo po 185 na kucnu adresu, ne pada mi na pamet da idem 25km na nis pumpu i da tocim 20 puta.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Гледам и на јт, што се тиче ове несташице не нафте него прерађеног готовог дизел горива, нешто су у исто време покренули ремонт рафинерија у русији и у саудиској арабији. Барем тако кажу.
 
Ali će biti prednost ako ne bude moralo samo na Nisovim pumpama da se toči?

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
ocete jeftin parizer? e onda mora cena goriva da bude najveca u europi:


Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da su cene goriva u Srbiji skuplje u odnosu na region, zato što mi imamo najveće akcizno opterećenje na naftu.

Dakle, morate da izaberete nešto, država mora da ima svoje prihode", rekao je Vučić.
 
"Drzava mora da ima svoje prihode"... Pa od cega ih ima u susednim zemljama?
Istice struju kao najjeftiniju, a i na tome se ubrzano radi, da ne kaskamo za ostalima.
I kao poslednje, za nas poljoprivrednike vazno, najjeftiniji hleb, pitamo se preko cije grbace ide ta najvaznija stvar.
 
Ostale države proizvode nešto :D i tu se sve vraća na šarenu lažu zvanu BDP :D

Jednostavno je ova država ne proizvodi ništa i da nema akciza i ostalog harača,pukla bi za dva dana.

Kad se u jednačinu doda i rashod na penzionersko biračko telo rezultat je jasan.
 
Мислим да није писано о смањењу акциза за пољопривреднике од нове године. Нема говора о плавом дизелу нити о смањеној цени на пумпи. Ради се само о рефакцији (повраћају) дела акцизе након што пољопривредник поднесе захтев и уз захтев приложи рачун о купљеном и плаћеном гориву. Могућа је рефакција за површину до 100 хектара по газдинству, и рачуна се и државно пољопривредно земљиште у закупу.

Тачан поступак рефакције није дефинисан као и за колико литара по хектару је могућа рефакција, за то треба да се донесу подзаконски акти. Све што се односи на пољопривреднике је садржано у члану 39г Закона о акцизама:

Купац – крајњи корисник који деривате нафте из члана 9. став 1. тач. 3) и 7) овог закона, користи као моторно гориво у пољопривредне сврхе, може остварити рефакцију плаћене акцизе на те деривате нафте и биогорива, под условом да те деривате нафте и биогорива, набавља од увозника, односно произвођача, да је на те деривате нафте и биогорива увозник, односно произвођач платио прописани износ акцизе, да је купац – крајњи корисник платио рачун у коме је исказан обрачунати износ акцизе, а када се ови деривати нафте и биогорива продају купцу – крајњем кориснику преко овлашћеног дистрибутера тих деривата нафте и биогорива, купац – крајњи корисник остварује право на рефакцију плаћене акцизе под условом да поседује фискални рачун, односно рачун и да је платио те деривате нафте и биогорива.

Право на рефакцију плаћене акцизе из става 1. овог члана остварује физичко лице – носилац породичног пољопривредног газдинства, правно лице и предузетник, које је уписано у регистар пољопривредних газдинстава у складу са прописом којим се уређује регистар пољопривредних газдинстава, до количина потребних за обраду до највише 100 ha уписаног обрадивог пољопривредног земљишта које није у државној својини, осим пољопривредног земљишта у државној својини које је узело у закуп на јавном надметању у складу са законом којим се уређује пољопривредно земљиште.

Захтев за остваривање права на рефакцију плаћене акцизе из става 1. овог члана, лице из става 2. овог члана подноси министарству надлежном за послове пољопривреде – Управи за аграрна плаћања.

Управа за аграрна плаћања:

1) прима, евидентира и спроводи административну контролу захтева за остваривање права на рефакцију плаћене акцизе из става 1. овог члана, у складу са овим законом;
2) доноси пореске акте и пореске управне акте којима се уређују права и обавезе у поступку по захтеву из става 3. овог члана;
3) одобрава исплату корисницима;
4) спроводи поступак за повраћај средстава у случају погрешне или неосноване исплате;
5) води евиденцију о лицима из става 2. овог члана којима је одобрена рефакција плаћене акцизе и о износу акцизе за који је извршена рефакција;
6) доставља извештаје и анализе министру надлежном за послове пољопривреде и министру надлежном за послове финансија;
7) обавља друге послове, у складу са овим законом.

О остваривању права на рефакцију плаћене акцизе из става 1. овог члана, одлучује директор Управе за аграрна плаћања решењем.

На решење из става 5. овог члана може се изјавити жалба у року од 15 дана од дана достављања решења.

О жалби из става 6. овог члана одлучује другостепени орган у складу са законом којим се уређује порески поступак и пореска администрација.

Министар надлежан за послове финансија и министар надлежан за послове пољопривреде споразумно прописују ближе услове, начин и поступак за остваривање права на рефакцију плаћене акцизе на моторно гориво које се користи за пољопривредне сврхе, нормативе количина потребних за обраду уписаног обрадивог пољопривредног земљишта из става 2. овог члана, образац захтева за остваривање права на рефакцију плаћене акцизе на моторно гориво које се користи за пољопривредне сврхе, као и садржину и начин вођења евиденције о лицима којима је одобрена рефакција плаћене акцизе и о износу акцизе за који је извршена рефакција
 
Ono što sam napisao već ranije, svaka normalna država živi od proizvodnje, koja ide u izvoz i donosi novac, nijedna država na svetu ne može da živi od potrošnje, to je veoma jasan zakon ekonomije....
Veliki problem je kod nas sto je upitno i placanje poreza kod to malo firmi sto rade u velikim sistemima, koliko se tu prikaze dobiti i koliko se stvarno pokaze prihoda kad su oni finansijeri zna se cega. Budzet punimo mi sirotinja...
 
Nazad
Vrh