Cena goriva

Pa sto bi ja dao nekom drugom karticu?
I zasto je neko uopste i daje?
Razlika od sadasnjih 40din se deli na pola tj 20din zarade sto sam dao karticu,dobar covek a ustvari prcam samog sebe jer sam poljoprivrednik
Narod glup ko k
Zaasto je neko glup ako da drugaru karticu
 
Drugara zovi na pivo i rostilj a ne da mu dajes karticu koja je namenjena tebi jer zivis od te iste poljoprivrede
Koja je tvoja korist sto si mu dao da sipa famoznih 60l?
I zar ti ne trosis taj isti dizel pa ti ne treba ili???
 
Pa valjda ne moras iz svega ti da izvuces neku korist, valjda ti je dovoljno da znas da si bar malo pomogao tom drugaru koji ce sutra mozda tebi pomoci a da on od toga nema nikakvu korist, ako ti danas ne kupujes naftu zasto nebi dao karticu drugaru da on kupi ako mu treba iako od toga ti nemas nikakvu korist a ni stetu, nedo bog tim tvojim drugarima da sa tobom idu u neki rat
 
sutra kad ti ukinu karticu onda kuknjava za sve pare
i onda taj sirok pojam lupetanja o svim glupostima i ratu

koja je inace potrosnaja u vasim gazdinstvima ako imate toliko viska dizela?
i to bar malo pomogo bas i nije malo
30dana*60l je 1800litara puta 20 dinara sto sam lupio cenu tj razliku je drugovi moji 300evrica mesecno...dakle razlika od sadasnjih 42din( na punu cenu goriva je 75hiljada dinara mesecno na svaku agro karticu
lepo vi to pomagate novcano i normalno da ce to i ovi kada tad ukinuti

valjda se i zovu agro kartice jer je za poljoprivrednike a ne za zidare,tesare,pekare,bankare,profesore itd

a evo sutra stizu nove cene posto je petak pa cemo videti na cemu smo
 
Ako je ukinu ukinuce je davao je ti ili cuvao u regalu,pa neces je ti davati coveku svaki dan jebote,izgleda ti si neki covek koji zivi na olovku. A kad smo vec kod lupetanja dali ti potrosis svu kolicinu koju mozes da kupis na karticu I dali medu prijateljima imas mozda nekog seljaka koji nema karticu osim tih pekara molera.....

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Najvece zloupotrebe se sada desavaju sa karticama najmanje koriste poljoprivrednici vec prijatelji ,kumovi itd .Svesno suto urdili da ne budu bune ali to je medvedja usluga poljoprivrednicima
U jeku oranja ,bar kod nas ,poljoprivrednici koriste kartice Nama koji nemamo NIS u selu a ograniče sipanje na 60 litara dnevno je parola snađi se.
 
Nisovu imam odavno,isto tako i karticu na pumpi K&S gde se uzimalo gorivo do pre ovog ludila sa cenama foriva jeftinije nego na Nisu
E upravo sad neki kukaju sto im nedaju agro kartice vise od pola godine a znam bar dvojicu koji su kupovali na sve nacine jeftinije,preko kamiondzija ovo ono i sad eto nece da daju pa sad kukanje i sad ja treba da im dam,malo morgen

Upravo zbog zloupotrebe kartice ce ti je i ukinuti jednog dana,ni zbog cega drugog,pa ce ti je dati na kolicinu koju imas pod gazdinstvom pa ces se cesati opet i shvatices sta sam ti pisao ali bice kasno
 
Kakva zloupotreba? Da su podelili svim poljoprivrednicima kartice niko ne bi uzimao tuđu. Nego namerno ne izdaju tražene kartice... A i ti koji uzmu tuđu ne sipaju više nego što im treba jer nije to gorivo džaba. Tako da se svakako isto potroši goriva koliko bi se i inače potrošilo da svi imaju kartice ili da se iste ni ne koriste.
 
Kao drugo samo 5 puta da das nekome karticu to ti je 300l puta razlika od 40din pa ti vidi dal je to mala pomoc na lepe oci
Ko da mu kazes eno ti tamo obor i izaberi prase,nek ti se nadje

Kod nas su se i racuni za vestak i gorivo prodavali kada je bilo potrebno da pravdas pre nekoliko godina da bi dobio povrat
 
Дукеј, плаћамо веома скупо гориво по литру. Нисам баш сигуран да баш држава части, пре ће бити да сами себе частимо. И још претекне.
 
Kao drugo samo 5 puta da das nekome karticu to ti je 300l puta razlika od 40din pa ti vidi dal je to mala pomoc na lepe oci
Ko da mu kazes eno ti tamo obor i izaberi prase,nek ti se nadje

Kod nas su se i racuni za vestak i gorivo prodavali kada je bilo potrebno da pravdas pre nekoliko godina da bi dobio povrat
Sta si ti utripovao,pa ne dajes mu ti nista iz dzepa,kakvo crno prase sta pricas

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Kad sam pokrenuo ovu lavinu nisam ni pomislio da neko ostvari neku dobit i ja pozajmljujem svojim najblizima BEZ nadoknade,ali nemojte mi reci da ne vidite da ljudi dolaze na pumpe sa 10 tak kartica a od poljoprivrede imaju par saksija.Mislite da oni tamo ne vide da su nevesti onda gresite.Ako na primer moje gazdinstvo ima 10 hektara registrovano a promet po kartici je 5000 litara.
 
Nazad
Vrh