Cena goriva

Ne dolaze ljudi sa 10 kartica iz hira, već iz nužne potrebe. Da imaš u selu pumpu NIS, oteraš traktor natočis i mirnq Bačka. Ovako, odrš 10 ili više km, ne možeš svaki dan, i onda kako raditi. Vec se uzajminpar katica, doneseš goriva za 2 - 3 dana rada. Kakva matematika i ostale nebuloze. Znamo svi koliko moze potrositi traktor u dnevnom oranju sa 2, 3 ili 5 brazdi. Mnogo vise od tih 60 litara limita u kante
 
Pa kad tu ukinu karticu nek ti drugar plati racun za struju,ti si mu pomogo ovde nek ti on pogone tada
Zar toliko nisi u stanju da shvatis
 
Pise da imas pravo na 60lit dnevno, koje se tu pravilo krsi ako se sipa svaki dan na jednu karticu po 60l? pa sipao bilo ko... nasa banana-mafija drzava ti dala mogucnost, iskoristi je bar i budi solidaran... verovatno kada daju svima kartice, bice ogranicenje po povrsini na popust i to je to...nikom nista sta je bilo pre toga itd....
 
U nasoj drzavi sve obrnuto,oni da su hteli napravili bi kako valja ali i njima tako odgovara. Mi smo sitna riba koliko tu sve ima malverzacija. Kad ja moram svaki dan da idem po 60l nafte 20km

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Kad je bilo pretplate za rts,ja sve platio uredno a ima ljudi koji nisu i na kraju ja magarac sto sam platio,tako i tu ako dozvoljeno 60l dnevno dal sipao ja ili kurte svejedno a ukinuce to sigurno pa ko je iskoristio

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
A diplomata dodje sipa na pumpi, em ima popusta kao diplomata em mu se pdv odbija jer je diplomata.

Dovoljno što pdv ne plaća a kamoli popust.

I onda mi najcrnji što razmenjujemo kartice. Da li se krši neki zakon, naravno da se ne krši. Znači dozvoljeno je. Dokle ćemo tako, dok se može.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Kad je bilo pretplate za rts,ja sve platio uredno a ima ljudi koji nisu i na kraju ja magarac sto sam platio,tako i tu ako dozvoljeno 60l dnevno dal sipao ja ili kurte svejedno a ukinuce to sigurno pa ko je iskoristio

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
Upravo to
I ja sam jedan od tih koji su placali i ispali magarci
 
Докле год не буде дизела резервисаног и маркираног само за пољопривреду, цена за све који сипају гориво небитно које ће бити у слободном расту.
И то је по закону, велика потражња зато једно сипање. И још мало цена горе и рингишпил
 
Kad je bilo pretplate za rts,ja sve platio uredno a ima ljudi koji nisu i na kraju ja magarac sto sam platio,tako i tu ako dozvoljeno 60l dnevno dal sipao ja ili kurte svejedno a ukinuce to sigurno pa ko je iskoristio

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
Nisi ispao magarac sto se tice rts pretplate,sve su oni to posle vezali za racune za struju ili za racune koje smo imali sa mts-om za box pakete,svi smo morali da ih poplacamo oca im ludog,kod nas su gasili pretplatnike zbog toga
 
Kao drugo samo 5 puta da das nekome karticu to ti je 300l puta razlika od 40din pa ti vidi dal je to mala pomoc na lepe oci
Ko da mu kazes eno ti tamo obor i izaberi prase,nek ti se nadje

Kod nas su se i racuni za vestak i gorivo prodavali kada je bilo potrebno da pravdas pre nekoliko godina da bi dobio povrat
Pa nije isto. Prase je iz tvog obora licno, ovu razliku za naftu ne placas ti licno tom kome das karticu. Ako si dobar sa nekim sto ne bi pomogao, ne razumem....
 
Pa nije isto. Prase je iz tvog obora licno, ovu razliku za naftu ne placas ti licno tom kome das karticu. Ako si dobar sa nekim sto ne bi pomogao, ne razumem....
Pa pomazes ogromne pare...tebi ce ukinuti karticu nece njemu
Kad ti uzimao 1000l po 220hilj ili sada po 180hilj,neverujem da ce ti neko platiti razliku
 
Nisi ispao magarac sto se tice rts pretplate,sve su oni to posle vezali za racune za struju ili za racune koje smo imali sa mts-om za box pakete,svi smo morali da ih poplacamo oca im ludog,kod nas su gasili pretplatnike zbog toga
Pa znam ljude sto su dugovali za rts i po 40-50 000 din i na kraju nisu nista platili,tako i sa karticama koristimo dokle god nam dozvole.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Lule28- nece oni ukinuti kartice samo ce na cenu od 222din na karticu dobiti 118din a to je neizbezno kad tad da se vrati kao sto je bilo pre. Kao prvo i ja kad idem da sipam pa uzmem 2-3 kartice tako dam i prijatelju posto kod nas nema nis pumpa pa moramo 20km da idemo

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Da su hteli da rese mogli su jednostavno na pumpi da traze identifikaciju preko licne karte, Znaju i oni da je uredba suplja jer negde Nis pumpi nema u krugu od 50km ili kartice nisu izdate gotovo pola godine i zato cute.
 
Pa znam ljude sto su dugovali za rts i po 40-50 000 din i na kraju nisu nista platili,tako i sa karticama koristimo dokle god nam dozvole.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
Hteo sam da kazem da nisi samo ti magarac,i ja sam placao i sve isplatio,nisam zeleo nikad nista nikom da dugujem a sta ko god od naroda radi u svojoj kuci boli me briga,ja gledam da sacuvam moj obraz i moju kucu,ne dugujem ni Bogu ni narodu nista
 
Juce sam se bas posteno iznenadio,zvao u vodevojvodina da vidim koliko imam dugovanja pa da izmirim i to kad prvi slobodni operater se odmah javio pa bas ljubazno mi sve objasnio

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Ti izgleda nemas drugara

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
Шта ће му другари кад има твитер и инстаграм? Не може другарство и политичка заинтересованост и продуховљеност ставовима твитераша и тиктока и којекаквих к....! Од таквих свако нормалан бежи у кафану.
 
Nazad
Vrh