Cena goriva

Гужва је подношљива точе се резервоари на тракторима и комбајнима сваки дан. Ја сам данас чекао 20мин да дође на ред.
Ајде сутра ћу ти набавити број са пумпе код гробља.
Nemas broj od pumpe kod groblja

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
U vs na pumpi na ulazu je moguce sipati u toku dana jednom 60 lit ili u rezervoar kombajna, traktora koliko god moze da stane,a da je cenovno ispod 99999 din, tad iskljuci sam aparat
 
Pre dva dana sin nasuo 60 l a ja nisam znao i odem predveče taj dan i nasuo 30 l i da provučem karticu, a ona komp počeo da pišti i ne dozvoljava provlačenje, platio 220.
 
Gde uzeti gorivo a da nije NIS? A da ga pritom donesu kuci i istoce... Ovi sa Mola ga preterase 240 din litra.
 
Sa nisovim gorivom Fiat 500L od Palića do Praga, preko 720 km, 42 litre dizela potrošeno. Slabiji motor, 1.3
Nismo primetili da je loše gorivo
 
Sa nisovim gorivom Fiat 500L od Palića do Praga, preko 720 km, 42 litre dizela potrošeno. Slabiji motor, 1.3
Nismo primetili da je loše gorivo
Za sve dušebrižnike koji raspravljaju o kvalitetu Nisovog goriva mogu da kažem da nisu u pravu. Sipali u Pragu gorivo na mol pumpi. Uspeli da se dovučemo do Palića. Morao sam malo sporije da vozim kako bi stigli do Palića. Ista tura, ista kola, isti vozač i predjena ista kilometraža sa dva različita goriva. Jedno sipano u EU po ceni od 225 dinara.
 
Za sve dušebrižnike koji raspravljaju o kvalitetu Nisovog goriva mogu da kažem da nisu u pravu. Sipali u Pragu gorivo na mol pumpi. Uspeli da se dovučemo do Palića. Morao sam malo sporije da vozim kako bi stigli do Palića. Ista tura, ista kola, isti vozač i predjena ista kilometraža sa dva različita goriva. Jedno sipano u EU po ceni od 225 dinara.
Bolje Nisovo?
 
Искрено и нисам убеђен. Али знам да се пољаци жале на квалитет дизела. Нешто као зимски и летњи дизел. Спомињу и они као гориво из неких старих резерви. Ко зна можда и чешка чисти магацине.
 
Pre godinu-dve je vraćeno gorivo s Rumunske granice, ako se dobro secam. Rumuni nisu bili zadovoljni kvalitetom, i to je zavrsilo podeljeno na NIS-ovim pumpama. To je pokazatelj kvaliteta.
 
Za sve dušebrižnike koji raspravljaju o kvalitetu Nisovog goriva mogu da kažem da nisu u pravu. Sipali u Pragu gorivo na mol pumpi. Uspeli da se dovučemo do Palića. Morao sam malo sporije da vozim kako bi stigli do Palića. Ista tura, ista kola, isti vozač i predjena ista kilometraža sa dva različita goriva. Jedno sipano u EU po ceni od 225 dinara.

Samo jedno zapazanje... Ako ste prosli kao ja, onda nije nista cudno. Imao sam juzni, jugoistocni vetar od oko 30 km/h... u oba pravca (jednom sa ledja a natrag "uoko").
 
Mol uvozi njihovo gorivo, svi trgovci na crno pa i neke pumpe kad ih pitas ciji je kazu molovo pa cak pokusavaju da ofarbaju u molovu zelenu boju al ne uspevaju. Provera od neki dan skida fabija 1,0 mpi motor benzinac gorivo sipano na naftahemu i nisu ujutru kad krece trokira slabije vuce aj motor slabiji pa promenili svecice u garantno roku auto preso 25 000 km i opet isto se desava ja govorim svo vreme promeni gorivo naspi mol ma jok em skupo ma gde gorivo kad neki dan nasuli mol i svi problemi otklonjeni.
 
Samo jedno zapazanje... Ako ste prosli kao ja, onda nije nista cudno. Imao sam juzni, jugoistocni vetar od oko 30 km/h... u oba pravca (jednom sa ledja a natrag "uoko").
Bilo je ekstra vreme u Madjarskoj, u Češkoj magla i kiša u oba pravca. Nisam primetio neki poseban vetar.
Moj zaključak je da NISovo gorivo istog, ako ne i boljeg kvaliteta od goriva koje smo sipali u Češkoj, lošije sigurno nije. Kada smo izlazili iz Srbije, čekali smo oko tri sata na granici i palili i gasili kola, bez guranja. Kada smo se vraćali, čekali smo oko dva i po sata i gurali kola kada smo bili u redu više nego što smo ih palili i gasili. Takođe kada smo prešli granicu vozili smo lagano do Palića, kako bi potrošili manje goriva.
Inače i u Srbiji sam sipao druga goriva, pa nisam primećivao na mojim kolima da je potrošnja manja ili bilo šta drugo. Meni su se sva goriva pokazala ista. Ne pričam o onim G drive i ostalim što dodaju neke aditive, već o običnom evro dizelu.
 
Nazad
Vrh