Cena goriva

Ja sam realan, nisam od onih kojima traktori proizvode gorivo tokom rada!Možda da promenim ergelu, ne znam ni sam. 🤣
 
Dosad razlike u potrosnji vecoj od 10-15% nisam imao a sipao sam svasta
Dodji da te odvedem na jednu lokalnu pumpu,od punog rezervoara pun filter i 4l neke čudne mešavine u rezervoaru.Nije parafin niti nešto slično,već čista vodurina :D

Lukoilov ED recimo peni kao besan i dosadi ti da sipaš do čepa dok čekaš da se slegne :D
 
Jes, za lukoil da peni, kada sam tankovao kada je putin navrnuo na uk... ali pre neki dan uzeo od komsije agro karticu i na nisu uzeo 80l jos za traktor i 40 u kola, i manje je penilo nego na luku....
 
Чика лаза, југо на 100 км од 7.8-8.5 литара плина. Зими до 10 литара. Нисам још приметио велику осцилацију осим кад захладни.
 
Vidi ovako.Sa Molom Deutz po k.j u oranju troši između 12 i 14l/k.j.Sa Nisom od 17 do 20l/k.j, tako da ga .ebem ako sam pogrešno izračunao.U tanjiranju takođe drastična razlika u potrošnji a samo sam kupio drugo gorivo, nisam menjao filtere, nisam reprogramirao EMC na traktoru, nisam vozio u najvišim obrtajima tokom setve i transporta već sve kao i obično radim između 1.200 i 1.700 obrtaja motora i to je to.Volim eto po običaju da lupetam i lažem jer mrzim Nis, ne sejem domaće hibride kukuruza i sl...
 
Ако мотор има карбуратор и лоше гориво ради јако лоше или никако на леру. Мора јаче да се стисне или да се појача лер гас. Не треба стотине литара горива да се потроши да би се приметила разлика.
Мада опет неко моје мишљене начин вожње #1 што се тиче скокова у потрошњи па све остало. А свашта вучем са аутима.
 
Ja koristim nis I mol lapo lapo... Nisam primetio bitnu razliku, stvarno... E sad nije svaka pumpa nis baš nis, ima dosta privatnih franžiza... U inđiji ima dve nis pumpe i razlika je očigledna, tako da to što matić kaže nije nemoguće apsolutno...
Mile sipa na jednoj pumpi ja na drugoj, kombajn nam radi recimo 10 dana za redom, i uvek više potroši sa jedne pumpe..
 
Poslednja izmena:
Sipam iskljucivo na Nis jer mi u selu i zgodno mi. Potrosnja nafte mi je uvek slicna u zavisnosti od opterecenja. Nikada nisam imao u slicnim uslovima 50% razlike. 10% maksimalno. Meni je neverovatno da potrosi 5l vise u istoj njivi samo drugo gorivo.
 
Ima sigurno neke razlike, s obziru na težinu i obim posla svakako je i logično da bude vidljivija na poljoprivrednim mašinama nego na prevoznom sredstvu. Ja ću baš precizno izmeriti opet isto, sipaću od rezerve 2 soma i kod jednih i kod drugih i zapisati tačno koliko sam prešao. U pitanju će biti svakodnevna rutina, voziću sam mahom pa spoljni faktori neće uticati bitno.
 
KG-BG(Vrčin) Audi A6 2.5TDI sipan pun u KG na Gaspormu,okretanje na naplatnoj išao samo neke papire da dam čoveku.Iz znatiželje sipano do čepa na Mol u Vrčinu,pa ponovo na Gaspromu u KG.Tačno 123km Mol 0,4 manje nego Gasprom.Tempomat 130 i bez gužve u oba pravca.Što i nije tako bitno,koliko je važnije da na 10.000km filter goriva sa Gasproma je prljav dok sa Mol gorivom može slobodno da se menja na dva intervala.
 
Nazad
Vrh