Cena goriva

KG-BG(Vrčin) Audi A6 2.5TDI sipan pun u KG na Gaspormu,okretanje na naplatnoj išao samo neke papire da dam čoveku.Iz znatiželje sipano do čepa na Mol u Vrčinu,pa ponovo na Gaspromu u KG.Tačno 123km Mol 0,4 manje nego Gasprom.Tempomat 130 i bez gužve u oba pravca.Što i nije tako bitno,koliko je važnije da na 10.000km filter goriva sa Gasproma je prljav dok sa Mol gorivom može slobodno da se menja na dva intervala.
0.4 L... Mozda je vetar razlog😁
 
KG-BG(Vrčin) Audi A6 2.5TDI sipan pun u KG na Gaspormu,okretanje na naplatnoj išao samo neke papire da dam čoveku.Iz znatiželje sipano do čepa na Mol u Vrčinu,pa ponovo na Gaspromu u KG.Tačno 123km Mol 0,4 manje nego Gasprom.Tempomat 130 i bez gužve u oba pravca.Što i nije tako bitno,koliko je važnije da na 10.000km filter goriva sa Gasproma je prljav dok sa Mol gorivom može slobodno da se menja na dva intervala.
Koliko si sipao mol-ovog na toj kilometraži,10-12litri?
Njemu je rezervoar 70-75 litri tako da ti je ostalo preko 60 litri Gasprom-ovog kada si dosuo mol,sta je tu merenje i merodavno?
Bez ljutnje,procitao sam par puta sta si napisao ali mi nije jasno..
 
Poslednja izmena:
Danas sam imao incident na nis pumpi u Braničevu.Sipao sam 60 litara u kante uz agro karticu po 179 dinara.Kada sam došao drugi put posle sat vremena,radnik ni je hteo da mi dozvoli da sipam više goriva.Kaže samo jednom uz karticu u toku dana.Govorio sam mu da ću da provučem karticu pa ako prođe popust u redu,ako ne platiću punu cenu.Ni je hteo da čuje da sipam još 60 litara.Pretio mu da ću da zovem inspekciju i on mi dao broj od šefa pumpe.Zvao sam njega i on isto ni je douvoljavao da sipam više.Na moju sreću tad je naišao policajac da sipa gorivo.Zamolio sam ga da mi bude svedok da radnik pumpe neće da mi da gorivo i da ću da tužim pumpu.Tada je radnik na pumpi rekao da sipam 60 litra evro dizela i da će on da provuče neku drugu karticu i tako smo uradili.Zanima me da li sam bi u pravu i da li je stvarno ograničeno na 60 litara u toku jednog dana?
 
Danas sam imao incident na nis pumpi u Braničevu.Sipao sam 60 litara u kante uz agro karticu po 179 dinara.Kada sam došao drugi put posle sat vremena,radnik ni je hteo da mi dozvoli da sipam više goriva.Kaže samo jednom uz karticu u toku dana.Govorio sam mu da ću da provučem karticu pa ako prođe popust u redu,ako ne platiću punu cenu.Ni je hteo da čuje da sipam još 60 litara.Pretio mu da ću da zovem inspekciju i on mi dao broj od šefa pumpe.Zvao sam njega i on isto ni je douvoljavao da sipam više.Na moju sreću tad je naišao policajac da sipa gorivo.Zamolio sam ga da mi bude svedok da radnik pumpe neće da mi da gorivo i da ću da tužim pumpu.Tada je radnik na pumpi rekao da sipam 60 litra evro dizela i da će on da provuče neku drugu karticu i tako smo uradili.Zanima me da li sam bi u pravu i da li je stvarno ograničeno na 60 litara u toku jednog dana?
Mozda je nesto promenjeno posto je gorivo poskupelo za 10 dinara pa se NIS-u ne isplati da prodaje mnogo litara po nizoj ceni od trzisne. Mozda su uveli dnevno ogranicenje svuda, a mozda je to samo na toj pumpi bio slucaj. Ja sam sipao 2 × 60L u burad u gepeku u cetvrtak i pitao sam da li mogu odma sve na dva racuna... Nisu dali - morao sam da odem sa pumpe i malo sa provozam i vratio se ponovo. Bilo sve u redu
 
Нико нигде на тв није рекао да може дневно и 20 пута да се сипа по 60л на агро картицу. Отуда и проблем јер свако то тумачи како хоће неко каже прекини плати и опет сипај, неко каже направи круг око пумпе и опет сипај, а неко каже 1 на дан 60л и крај. Како год било мислим да је тај на пумпи радио онако како му је речено и ту нема љутње и свађе.
 
Očigledno da ni je bio u pravu i da je posle dolaska policajca morao da mi dozvoli da sipam još 60 litara.Toliko me je iznervirao da se sigurno ne bi završilo na tome.Čekao bi celi dan na pumpi i zvao sve moguće inspekcije i podnosio sve moguće prijave pa makar i izgubio spor.
 
Prvi deo testa izveden. Od momenta paljenja rezerve, do prve Mol pumpe (2,8km) sipano za dve crvene (po ceni od 206,2 dinara za litar evrodizela odnosno 9,7litara) i do novog paljenja lampice prešao sam tačno 207km sa automobilom Dačija Logan 1,5dCi (2006. godište). Odnos otprilike 85% otvoren put (magistrala) a 15% gradska vožnja. Malo uzbrdo, malo nizbrdo, ništa preterano. Sada je na potezu NIS.
 
Završio i drugi deo testa. Dakle isto sve, samo je put od paljenja lampice do NIS pumpe bio nešto duži (6,2km). Sipano za dve crvene i voženo maltene na isti način i sličnom trasom, sa NIS gorivom auto je prešao (ali sipano za cenu od 203,9 dinara za litar) 193km. Oduzmimo ovih 2,4km što je duže sijala lampica jer je pumpa malo bila dalja nam daje da je auto prešao oko 195km, dakle 12km manje nego sa MOL gorivom.

Dakle, zaista je MOL gorivo bar po mom testu bolje, nekih 5-6%. No, s obizirom da je na NIS-u bilo par dinara jeftinije za tu količinu (nešto malo ispod 10 litara) maltene mu dođe ta razlika još manja.
 
Nazad
Vrh