Cena ARENDE u vasem mestu???

Kod nas se moze naci 100eura hektar. Mi arendu placamo u zavisnosti kakvi smo sa finansijama. Nikad ne prenosimo arendu za tu godinu u sledecu. Ali sve su parcele od ljudi koje radimo vise od 10 godina. Prije 5 godina kupimo 3.3 ha zemlje i u dvije godine isplata a kod notara kad je pitala kako za placanje vlasnik kaze pisi da je isplaceno sve a u tom trenutku nismo dali nijednu marku. Sve je to do ljudi i obraza.
 
Ja sve placam unapred, cist racun duga ljubav. Imao je otac raznih slucajeva pre 10tak i vise godina i otad samo unapred na nase insistiranje ako nekome nije bitno. Sa par njih sam hteo da se dogovorim da im platim 5 godina unapred i da overimo kod notara, ali nisu hteli jedan kaze ko zna sta ce biti za godinu dve a drugi da mu je nekako lepse da uzme novac svake godine, a treci nece da se obavezuje mozda mu sin koji zivi u BGu odluci u nekom trenutku da ulozi u neku proizvodnju
 
Ja tako jedne godine dodje mi lik i kao da mu dam par godina napred arendu ja mu dao a on u prolece odluci da proda zamlju,pa sreca malo mu pripretio pa prodao meni

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Jutros me zaustavi komšija stariji čovek pita me kako se kreće arenda po jutru. Kaže čovek kome je izdao za 250e/kj nudi se da mu plati 300e/kj. Pitam se u sebi reko taj nije normalan, ja na svojoj zemlji ove godine ne mogu ništa da zaradim ne još da se ja nudim nekome da plaćam višem
 
Magla uzimas ili izdajes ?
Matocu ne mora da znaci, ako ima Bingulu ili Erdevik iznad sela u planini ide to dosta jeftinije, posebno sto je tamo susa uzela danak. Ako ima donji atar onda ide za te novce.
 
Dole je jedno kilometar od granice sa Kuzminskim atarom ,, 3 i 4 klasa zemlje . Samo me interesuje koliko se krece arenda, da li je to od ove godine taj iznos ili se to davalo i pre.
 
Jutros me zaustavi komšija stariji čovek pita me kako se kreće arenda po jutru. Kaže čovek kome je izdao za 250e/kj nudi se da mu plati 300e/kj. Pitam se u sebi reko taj nije normalan, ja na svojoj zemlji ove godine ne mogu ništa da zaradim ne još da se ja nudim nekome da plaćam višem
Vasi Becejci sada napadaju Kikindu otimaju zemlju i dizu arendu/
 
Mene pre dva sata zove jedan za manju parcelu, losija zemlja koju sam do sada placao 240 i sada trazi 300. Kaze da odlucim brzo posto vec ima nekog sto mu nudi toliko.

U Lacarku iza onog malog zatvora uzeo je poznanik 6 jutara po 350.
 
Drugar otkazao 41kj (11 13 i 17kj) 1klase od rođaka što je radio po 200e.... Rođak mu za pola sata javio da je izdao po 400e/kj i da su mu već doneli komplet arendu unapred za 2023-ću godinu za čisto ratarstvo... Možda godina ipak i nije tako loša kao što izgleda.
 
Nazad
Vrh