Cena ARENDE u vasem mestu???

Kakve veze ima vepar i lopov sa posejanim kukuruzom 🤔 oni bi tuda prosli sta god da je usev. Nije ni meni nista jasno....
 
Nisi promasio temu ali meni nista nije jasno sta si napisao
Radi se o tome da ja ne stizem ili ne mogu zbog vremenskih uslova odraditi nesto, i ljudima koji zive do te parcele to bode oci.
I pritom stalno zivkaju vlasnika te zemlje, te mu govore svaki moj korak. Dok parcelu do te moje parcele radi covjek iste nacionalnosti kao i ti ljudi tu, i njemu ni da beknu. Iako zna raditi stvari koje im stvarno smetaju..
Izvinjavam se ako neko nije razumio, nesto nisam dobar i ne znam gdje udaram. Izgleda da sam i ja fasovao doticnu..
 
Sdf :, moj predlog , ako je zemlja dobra ili slodna , kad te nazove sledeci put vlasnik sto se neko zalio ,reci mu da si bas mislio da ga zoves da mu malo povecas zakup . Ako nije dobra , onda kako ti je reko cetojevic
 
Radi se o tome da ja ne stizem ili ne mogu zbog vremenskih uslova odraditi nesto, i ljudima koji zive do te parcele to bode oci.
I pritom stalno zivkaju vlasnika te zemlje, te mu govore svaki moj korak. Dok parcelu do te moje parcele radi covjek iste nacionalnosti kao i ti ljudi tu, i njemu ni da beknu. Iako zna raditi stvari koje im stvarno smetaju..
Izvinjavam se ako neko nije razumio, nesto nisam dobar i ne znam gdje udaram. Izgleda da sam i ja fasovao doticnu..
Sta se cudis,pa mi Srbi u Srbiji nemamo nikakva prava a ti iz Brčkog da imaš.
 
Sdf :, moj predlog , ako je zemlja dobra ili slodna , kad te nazove sledeci put vlasnik sto se neko zalio ,reci mu da si bas mislio da ga zoves da mu malo povecas zakup . Ako nije dobra , onda kako ti je reko cetojevic
Nije on takav covjek, on je meni zemlju skoro pa dao dzaba. Jedino moram 2 puta godisnje pokositi dvoriste od mozda 100 kvadrata, i on zadovoljan. I tako radim jos jednu njivu od 2ha, samo sto je ta zavucena u sumu pa se nemaju na sta zaliti.
Cak smo nudili obojici da placamo arendu ali da dobijamo podsticaj na te dvije njive, ali nisu htjeli. Valjda se boje da im ne zaturim koji papir pa da ostanu bez zemlje..
Ne znam da li sam gore napisao ali pao je dogovor da je njiva moja dok ne ovrsim kukuruz, i posle ga ja zovem i on ce dati nekom drugom. Nesto mi glupo istresati djubre ili osoku, da je i on kao i komsije onda bi.
Mada i ja i cale kontamo da ce nas za koju godinu zvati da nam opet ponudi tu parcelu, jer smo jedino mi ispostovali taj dogovor da dva puta pokosimo dvoriste.
Sta se cudis,pa mi Srbi u Srbiji nemamo nikakva prava a ti iz Brčkog da imaš.
E vidis kolega, sve ostale njive koje radim gdje su Srbi nemam problema. Cak ljudi dodju i prozbore koju pametnu sa mnom. Dok ovi pojedini Hrvati nece ni da pozdrave ako kazem dobar dan.
 
Da li i kod vas počinju da se javljaju arendaši koji hoce da se vrate na cenu arende u vrednosti pšenice po jutru?
 
Radili smo arendu u paritetu pa se zakupodavci pobunili i onda je dogovoren određen novčani iznos po jedinici površine.Nećemo se sada igrati puj pike ne važi, nismo deca.
 
Nazad
Vrh