Cena ARENDE u vasem mestu???

Moji Kovacicani rade 200kj na 150 mesta.

Otprilike ovako iz glave.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Od kako se rade ugovori kod notara, stiže porez na zakup, oko 4000 po kj. ali ako je gazdinstvo zakupca u PDV-u porez plaća zakupac.
 
Dovešće do toga da ljudi i to nece raditi. Isto kao što su sa poljočuvarima doveli da izgori i ono što ne treba. Dok njih nije bilo svi su bili u ataru, otanjirali i pazili dok ne izgori. Sad kres i ćao.
 
Budale ili ne, i tekako znaju baratati i kar.. seljaka. Kad tad neko od nas ce konkurisati za neku masineriju pa ce sve redom svaki dug pomiriti i eto oni zadovoljni a neke nas cak i odbiju.
 
Svaka vam cast na ciframa.Kod nas 50% obradivog zemljista mozes uzeti besplatno samo da odrzavas njive cistim.Ostala polovina do 100e/ha.Kod kolega u Stigu ide do 200e/ha i msm da ne prelaze tu cifru,ima kolega na forumu pa nek me demantuju.Tu smo blizu na 20-30 km udaljenosti.Kod nas u dobroj godini ko se ozb bavi proizvodnjom budu prinosi kukuruza 10-12t bilo bi i vise da smemo da se kockamo sklopom ispod 24cm.Losa godina bude 3 do 5t/ha znaci prosek 7-8t.Suncokret 2500 do 4000kg,zito 5 do 8t/ha,soja 1200kg do 3500kg/ha.Lakse je raditi u ravnici i na vecim parcelama no gledajuci ove vase cifre za zakup srecan sam tu gde jesam.
 
I dalje ostaje 100 evra po hektaru. Svi se pridržavaju te cene. Soje je bilo od 3.5 do 4.4 t, kukuruz se očekuje oko 11 do 12 t, a ima gde će biti i više.
Na brdu 70 evra plafon, negde je i 50. Ovogodišnji prinosi od 6 do 7 t pšenice, suncokreta oko 3 t i kukuruz oko 9 t.
 
Nazad
Vrh