Cena ARENDE u vasem mestu???

Kod mene je arenda zadnje 3 godine 400e po jutru ispod toga je jako tesko naci,cujem da su jesenas neki davali i 450e da preotmu zemlju...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Pa jel plaćaš i ti toliko?

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Није само Ратково нагрђено са ценом аренде у више места је тамо аренда толика, али и земља је таква што кажу посејеш дугме никне капут и то не један.
 
Dovoljna je jedna loša godina da ti što im je nikao kaput krenu da zakopčavaju košulju sa leđa.
 
Da samo niko ne spominje da u tom Ratkovu ima puno povrtara koji su i podigli cenu arende a i niko ne spominje da pored tih 350-400evra drži i za 200-250evra, ovo ima svugde, jednostavno gleda prosek a bude tu i neplaćenih arenda samo se ćuti, pa jednu godinu plati pa sledeću da pola pa treću druga polovina i onda te vuče za nos jer nemožeš odustati zato što ti duguje ali zato kad jedan plati 350-400evra u selu onda to svi znaju, sami sebi smo mi krivi ali no.
 
Ni u povrtarstvu ne cvetaju ruže. Ušli su u kolo sa skladištenjem, perilicama, pakerajima, skupim mašinama, kreditima pa se koprcaju. Nema izlaza, a velika većina bi to uradila.
 
Ako su povrtari u pitanju, kao što je neko napisao, onda ništa čudno. Kod nas povrtari odavno plaćaju 400+ arendu.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
I u mom selu ima povrtara,pod povrcem je oko 200 ha...parcele se nalaze na obodu sela i usitnjene su...tu je zakup kad bi se preracunalo po kj 600 eura.
 
Kod nas ima dosta malih povrtara koji poseju 1-2 jutra svoje zemlje nekog povrća, a ovih većih što uzimaju u arendu ima odprilike dvoje i to uzimaju parcele 8-10 jutara pa na više. Manje parcele ih neinteresuju...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Dal su povrtari reper za poređenje pitanje je.
Ja sam povrtar i plaćam više ali za parcele koje mi pašu.
U selu sam Target No1 za odstrel iz razloga što kao podižem cenu zakupa....
Da ne dužim svako neka plati koliko može i kako moze.Ja sam bio na licitaciji sa ratarom koji je platio jutro zemlje ili ti lanac 525 evra na 5 god u pitanju je tabla 20tak ha.
Onda on ne diže cenu zakupa već sam ja podigao njemu...sačuvaj Bože kakva razmišljanja imamo.
 
Nazad
Vrh