Cena ARENDE u vasem mestu???

Ne može ti niko ništa,uživaj! Ako si imao ugovor o zakupu svih ovih godina,tuži komšiju,pre nego on tebe...
 
Meksicka serija.Nisi trebao da ovrses tih 16 redi,zemlja jeste da kazemo "tvoja" ali usev nije.Na sudu gubis,nadohnadis mu usev a on placa kaznu zato sto je usao u tudje.
 
Meksicka serija.Nisi trebao da ovrses tih 16 redi,zemlja jeste da kazemo "tvoja" ali usev nije.Na sudu gubis,nadohnadis mu usev a on placa kaznu zato sto je usao u tudje.

Nije tačno! Svojevremeno sam uzeo tablu 9kj u zakup,platio unapred,overili ugovor! Zakupac pre mene,bez ugovora ni od ranije,zadnje 3godine nije ni plaćao,kad je čuo da je izdata njiva drugom,on poseje pšenicu,ja je ovršem,on tuži i popuši ....
 
Znači 9 godina puta 19 redi sam bio u šteti i sad se vlasnik promenio a i novi zakupac a mi imamo spor koji preti da eskalira , inače tu je kj 24-25 redi na tom mestu!
 
Код нас су увек били у већем проблему ти што су дирали туђи усев него ови што су улазили незаконито у туђи посед.Биће занимљиво видети како ће локалне самоуправе проћи после нелегалног скидања туђег усева.
 
Nije tačno! Svojevremeno sam uzeo tablu 9kj u zakup,platio unapred,overili ugovor! Zakupac pre mene,bez ugovora ni od ranije,zadnje 3godine nije ni plaćao,kad je čuo da je izdata njiva drugom,on poseje pšenicu,ja je ovršem,on tuži i popuši ....
Razlika je narusavanje medje(tih 16 redi) i neovlasteni ulazak u posed.

- - - - - - - - - -

Inace tudji usev na mojoj njivi nikad nebi skinuo i odvezao kuci,silos,mlin,zaorao bi ga u zemlju jer mi moral,svest,vaspitanje to nalaze:ppozdrav:Moje nije!Ako vec nemogu da se dogovorim sa onim ko ga je neovlasteno posejao.
 
Moram da se nadovežem na te pare od Mađarske.To je količinski toliko novaca po pojedincu da mogu izbrisati guzicu sa tim parama i te novce dobijaju većinom partijski drugovi SVM sa uslovom dvojnog državljanstva.Imala bi i Srbija 175 miliona evra EU para ali nisu kadri naši pametnjakovići da povuku te pare,navodno nemamo stručne i obučene ljude koji bi to sproveli...Bitnije je da se primi još 100 inspektora kojekakvih da još više uzjašu ovaj napaćeni narod.:ppozdrav:
 
Nerazumem a zasto Madjarska daje te novce,sta ima ona od toga:sta:

:haha: Odavno nisam nešto smješnije pročitao ? Ko da je država čovjek ili firma pa šta ima od toga . Pa novac koji posjeduje država je novac njenog naroda pa daje svom narodu po nekakvom rasporedu (zakonu) koji kod njih važi , svojim državljanima koji žive u matici tako i onima u dijaspori . Ili možda ima zakon o pomoći svojim nacionalnim manjinama u drugim državama , šta tu ima čudno , jer mora da bude neki profit ili je država neki organizam koji mora da ima neku korist iz nekih poteza ? :haha:
 
Znači , ja mogu da odem u tudje dvorište i zasadim voćku i čekam da naraste i daje plodove i posle ih berem a vlasnik dvorišta nema pravo na tu voćku i mora da me pusti da ulazim i skidam plodove !?
 
U pravu si ako si skinuo usev do novoizmerene njive i mogu da ti....Samo si ti to trebao oma da izmeriš kad si uzeo u zakup tu si napravio grešku koštalo bi možda plafon 100 evrića a sad si za 9 god. u većem gubitku.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

160 miliona. Evri su u pitanju.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
Nije tačno radi se o 250 miliona dinara. i 2 miliona din. po osobi jednokratno.
 
Sveukupno je to jedno veliko njesra uslov je dvojno državljanstvo i brdo papira i predračuna i finansiraju se neke gluposti i od 100 kandidata dobije njih 5 nešto.I tih 5 ljudi ako i započne nešto od tih para vrlo brzo će svatiti da mu taj novac nije dovoljan za ništa,tako da slabe valjde od tih para...Po meni su gurnuli opet ljude u nešto njima nepoznato...:ppozdrav:
 
To ti mislis???Dodji da vidis kako izgleda kad neko dobije 150000 eura bezpovratno od Madjarske.Za nedelju dana ne bi verovao sta moze da se izgradi i kupi.
 
Odavno nisam nešto smješnije pročitao ? Ko da je država čovjek ili firma pa šta ima od toga . Pa novac koji posjeduje država je novac njenog naroda pa daje svom narodu po nekakvom rasporedu (zakonu) koji kod njih važi , svojim državljanima koji žive u matici tako i onima u dijaspori . Ili možda ima zakon o pomoći svojim nacionalnim manjinama u drugim državama , šta tu ima čudno , jer mora da bude neki profit ili je država neki organizam koji mora da ima neku korist iz nekih poteza ?
Valjda smo mi navikli da ovi iz dijaspore moraju finansirati nekoliko porodica u matici pa nam čudno da postoji obrnut slučaj. :osmeh:
 
To ti mislis???Dodji da vidis kako izgleda kad neko dobije 150000 eura bezpovratno od Madjarske.Za nedelju dana ne bi verovao sta moze da se izgradi i kupi.
Cekaj,cekaj, malo......150000,00 eura :sta: po kom osnovu ? Orban mu ujak? ili? 800.000 din su davali max za mehanizaciju....mislim do 2 miliona za kupovinu zemlje ako se ne varam.....

U pravu ste uslov dvojno, brdo papira i nije neki veliki problem nije mnogo komplikovano ali kriterijum po kome se deli ne bi hteo da komentarisem, ja sam trazio pomoc od 400.000 da kupim sejacicu( iskreno mi treba) a znam u mojoj blizini dobila 2 brata po 800000,00 a jos uvek zive kod tate za istim astalom( 4 traktora STRANA, kombajni skoro novi Laverda i New Holand itd itd) al **greška li ga ni dosada nisam dobijao neku pomoc pa cu i dalje morati sam
 
Nazad
Vrh