Cena šljive 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cena je jadna :kisa:
Ali kao sto mi Srbi volimo da kazemo kriva je drzava:haha:U ovom slucaju svakako jeste zato sto su dozvolili upotrbu secera u vocnim rakijama i time otvorili vreta za mahinacije pa se moze naci rakija za 200 RSD kako onda cena sljive da bude normalna.
 
lepotica je kod mene pocela sa 30-35 zavisno od krupnoce trenutna cena 25 dinara . kvalitet losiji nego prosle godine , sitnija . sljiva je uopste u levcu i temnicu dobro rodila
 
Cena je jadna :kisa:
Ali kao sto mi Srbi volimo da kazemo kriva je drzava:haha:U ovom slucaju svakako jeste zato sto su dozvolili upotrbu secera u vocnim rakijama i time otvorili vreta za mahinacije pa se moze naci rakija za 200 RSD kako onda cena sljive da bude normalna.

Moram da te ,postovani prijatelju ispravim,nema vise u prodija rakija za 200,00 rsd,kazne su ogromne,a sto je najveca fora,prijave su podnete tgovcima,kao da su ih oni pravili,tako da je sadasnje stanje jako jasno,sada mozes naci u prodavnici samo alkoholno pice od proizvodjaca koji nisu na "crnoj" listi..a cene su od 650,00 do 850.. i naravno "zuta osa " i ostale rakije toga kvaliteta oko 1450,00...Hvala Bogu ....malo smo se opametili...i eto sanse za proizvodjace...itd...
 
pozdrav
cale ima cacanska najlepsa i najbolja.jako je dobar prinos ove godune. u glavnom skupljaju za rakiju.Ako nekoga interesuje ima za prodaju po 25 din/kg.
 
stigla je i prva ponuda od nakupaca za cacansku najbolju 40 dinara timocanka je ovih godina isla uvek 5-10 dinara vise trenutno nema cene za nju
 
@ kicca Šta misliš pored *solarnog* i franko šaka! :osmeh::ppozdrav:
Cena za lepoticu 30 dinara, drvene gajbe, ručno brana svaka...
 
Poslednja izmena od urednika:
pa kod nas se obicno ne bere dok ne ugovoris prodaju , u najvise slucajeva dobijes i gajbe od hladnjace sa logom firme a bez para nema robe o tome se vise i ne diskutuje da nekome das robu bez para, tvoja obaveza je jedino da isporucis dogovoreni kvalitet robe.
 
ove godine je skoro svugde dobro rodila,pa sam mislio da nakupujem pa polako pecem i posle lagano ,nije velika para ali malo po malo.....Moju pozegacu cu sigurno u kace,uzeo sam jednu njivu 60-40% gazdi njive,mi kupimo i sutra ce mi covek javiti za jos 300 stabala stenleja....
 
Kod nas stigla cena za stenlej.Za konzum 20 din. a klasicno brana sve po redu 15 din.Cena u vise hladnjaca i kod otkupljivaca.
Mozda se nesto popravi na bolje::novac::
 
I tako ce sljivari da prodju gore od malinara mislim cena sdame berbe je minimum 5rsd/kg a ulaganja minimum 15-20rsd/kg tako da je to siguran minus cemu sam se nazalost i nadao:sjasi:
 
Zalosno,ali uvek ima neko ko ce reci da je i ovo dobra cena.Uglavnom ove godine sam bez zarade ikakve najverovatnije,jedino ako se promeni cena,ali tesko:sta:
 
@ DRfiskal Izvini prijatelju, nisam bio par dana na forumu, stego me posao itd... Dugujem ti objašnjenje za izraz *franko šaka*. To ti je isto kao solarno, samo što ja ispružim ruku po istovaru voća, a otkupljivač polako broji novac! Znači sunce u svakom slučaju. Inače lepotica pala na 25 RSD. :ppozdrav: za sve forumaše!
 
Stanje sa cenom sljive stenlej se popravilo,danas bili neki kupci iz hladnjaca za sljivu u mom kraju,nahvalili nasu sljivu posto je kod nas u okrugu rodila extra i naravno ponudili cenu od 10 din. maksimalno.Pa brate mili dzanarika je bila 10din.u koju se ne ulaze ni 1 dinar a rodi svake godine u enormnim kolicinama.Jel ima uopste logike u ovoj jadnoj zemlji?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh