Cena šljive 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ali i ova cena za obicnu ti odgovara to ti je lakse da nadjes a 8 RSD mislim na Dzanariku nije tu neki secer sigurno ali ipak je smesna cena sa dobrim postupkom proizvodje a ti koliko znam to poznajes mozes biti dobar na njoj ohoho
 
Aham, ringov toga ima i kod nas pored auto-puta E75, to je sejano pre 10~15 godina prošle godine sam pomagao drugu, verovali ili ne sa najlonima je nas petorica nakupilo za dan oko 2 t, ali nije neka rakija od njih, sok je savršen...:ppozdrav:
 
Pa njuhova namena je i bila prvenstveno da budu nosac ili podloga za vocne sokove mislim kada je drzava pocela da pospesuje njihovu sadnju ali se tu umesala i bundeva kojan je proizvodjacima sokova interesantnija i doslo je do zbrke kao uostalom i svuda......
Pa dobro kvalitet je takav kakav je ali da ti kazem ako je dzabe pa ispeces koliko god nije lose provuces to u prepeku sa ovom sljivom i ima leba sigurno
 
Znači zato ga ima u izobilj pored auto-puta. Ispekao sam prošle godine dosta rakije od ringlova, na rešetku se odvoje koštice i bude lepa, ali ne aromatična rakija, koristimo je samo za neke poslove na njivi ili kada imamo neke radove oko kuće pa je radnici piju...




O rakiji i Krimskoj žutoj, crvenoj i crnoj u posebnim temama.
 
Poslednja izmena od urednika:
Kod mene u selu otkup sljive poceo.Cacanska lepotica 30din.Traze da je beres sa pincetom i da je zelena,nezrela.Koliko se samo tu gubi na kilogramima i jos branje,i sve to za 30 dinzi.Ja je nemam,imam stenlej,a dok ona stigne na red bice cena katastrofa.Kakva je cena u vasim krajevima?:ppozdrav:
 
Kakva je to šljiva @brile58, po ceni od 10 RSD/kg msm da se može naći dosta veliko tržište ovde kod nas.

To ti je ruska dzanarika {zuta ili crvena} o kojoj se dosta prica na forumu , medjutim po meni cena je bas mala tako da se vise isplati ostaviti je za rakiju nego li je poklanjati medjutim ima dosta onoh koji je prodaju . akoriste je uglavnom kao bazu za razne sokove- mislis da pijes narandzu a ono ruska dzanja.
 
U odnosu na ovu sljivu i cenu od 30 din. dzenarika ima dobru cenu:osmeh:.Nista neradis oko nje a radja svake godine u velikim kolicinama.
 
Kolega @kicca pregledajte prethodne postove, kolega @ironman je obećao jeftiniju šljivu ako promenim avatar...

Hehe Matke, vidim pricalo se ovde dok me nije bilo :)

Ok je, obecao sam i nece biti problema, ima vec gradobitne a to tebi ne smeta mnogo pa ce moci da se nadje jeftinija, ako je ne bude dogovoricemo se vec, (ako opet visa sila moderatorska ne demonstrira visu silu a sva je prilika, obecali uvazeni intelektualci :)
Javi se na pp
 
Lepotica u mom kraju (okolina Niša) počinje za koji dan ali otkupa uopšte i nema a baš me interesuje ako neko zna neki kontakt , prrevoz nije veliki problem, vozio bi je i dalje.
 
Prošle godine je kod nas bila oko 16 RSD čačanska rodna, ali u najlonskim džakovima od veštačkog đubriva... ::lose::
 
Kod nas je vec obrana,doduse ona se obicno bere malo zelenija,tako da je sad puna zrelost.Upravu si 100%:ppozdrav:
 
Вранац, шљива ранка-црвена ранка, 15 динара, а биће и маџарке, преродила! Поцерина и околина Ваљева.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh