Cena šljive 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene u selo vec par godina dolaze neki Moldavci kupuju breskvu i sljivu i nose u Rusiju. Za ovu godinu su najavili ovakvu cenu sljive: cacanska rana, prezident i blue free 80 dinara; cacanska najbolja i cacanska lepotica 40 dinara, a za stenlej jos nije recena cena mada prosle godine je bio 22 dinara.
 
Treba i u Ritopeku da krene otkup čačanske i stenlija, kupovaće se 60-70% zrelost, to ide za Švedsku i slično...

ako dogovorimo poso, kupci su mađari, uzimaće nam i kajsiju ružu sad i jabuke kasnije, za dva dana ću znati ima li šta od toga pa kome se isplati da doveze kad se bude znala cena dobrodošao je :)
 
cacanska rana je u levcu, temnicu vrlo lose ponela i nece ja biti dovoljno ,tako da ce i cena biti verovatno visoka. sto se tice lepotice predvidja se cena oko 60-70 din po kilogramu sto je puno ali ne verujem da ce se neko zaliti ako bude tako, mada se cena zna tek kad dobijes pare na ruke. inace sve ostale sorte imaju dobar i kvalitetan rod .

sad da malo skrenem sa teme . sto se tice lepotice i vremena berbe savet za one malo neiskusnije sljiva pred berbu dobija najvise na masi i sto kasnija berba veci prinos a lepotica zna da prevari poplavi pre nego uzri mnogo ranije nego sto je to kod drugih sljiva tako da slobodno moze malo duze da ostane na drvetu i da se saceka sa berbom . to je i problem za kupca jer ne dobije dobar i kvalitetan proizvod . ( vidi se koliko je zrela tek kada se lepo obrise prah sa nje)
 
sto se tice lepotice i vremena berbe savet za one malo neiskusnije sljiva pred berbu dobija najvise na masi i sto kasnija berba veci prinos a lepotica zna da prevari poplavi pre nego uzri mnogo ranije nego sto je to kod drugih sljiva tako da slobodno moze malo duze da ostane na drvetu i da se saceka sa berbom . to je i problem za kupca jer ne dobije dobar i kvalitetan proizvod . ( vidi se koliko je zrela tek kada se lepo obrise prah sa nje)

Potpisujem! :)
 
U kojoj vam je fazi šljiva, treba mi količine čačanske rane, rodne, stenlija pa i lepotice, traže mi odmah 60-70% zrelu, to mu dođe kao nokat na njoj još zelenog ostalo, proizvođači u čačku kažu tek za 20 dana, jel moguće? u poljskoj već krenula...
 
U kojoj vam je fazi šljiva, treba mi količine čačanske rane, rodne, stenlija pa i lepotice, traže mi odmah 60-70% zrelu, to mu dođe kao nokat na njoj još zelenog ostalo, proizvođači u čačku kažu tek za 20 dana, jel moguće? u poljskoj već krenula...
ako su mislili na lepoticu onda ce biti tako oko 25 jula mozda i neki dan kasnije. rana za 7-10 dana zavisno od mesta i trajace sigurno sve do berbe lepotice
sad cudi me da neko trazi jos sad rodnu i uopste da je trazi kao stonu sortu jer ta sorta tesko prodje kao stona, sto se tice poljaka oni su imali gadnu zimu i sneg za vreme cvetanja tako da sa tim ranim sortama tesko da su dobro prosli.
 
Hvala brate, znači mi ovaj info :)



Ubuduće koristite samo opciju -Zahvali se- u donjem levom uglu, ispod avatara, kako bismo teme učinili manje obimnim i preglednijim.
 
Poslednja izmena od urednika:
kod mene je za berbu stigla ruth gerstetter sorta koja obicno stize zadnjih dana juna eventualno pocetak jula ali ova godine je zakasnila jedno 7 dana

meni licno ta sorta nije losa ali je problem trziste nema kupaca koji bi je uzeli na veliko a nema ni kolicina koja bi tim kupcima bile interesantne tako da je svi izbegavaju , vocari najvise sto osim kao stona tesko mogu da je upotrebe za nesto drugo a onda dodju u nezavidan polozaj sa trgovcima a nakupci za pijac je vec godinama placaju losije nego cacansku ranu koja je nasla svoje mesto i trziste u inostranstvu.

ruth gerstetter je ranocvetajuca sorta i najranija sorta kojoj se mezokrap odvaja od kostice ,oprasuju je rodna i stenly za stonu sortu prilicno sitna malo krupnija nego cacanska rodna stize 7-10 dana pre cacanske rane . ko svoje voce prodaje na pijaci trebao bi da je ima u svom vocnjaku za nekog ko bi hteo to da radi na vece savetovao bih mu da prvo nadje gde bi je i kome prodao
 
Još malo počinje berba Ljepotice, vrijeme je da razmjenimo informacije o cijenama iz naših krajeva.
U Bl izgleda da će ovogodišnja cijena biti kao i prošlogodišnja, za sada.
 
Колега @ironman очигледно не прати ову тему :osmeh:, надам се да је спремио пар тона те јефтине шљиве... :ppozdrav:
 
neznam za tu "jeftinu"kod mene je rana bila oko 90 RSD mada nije bilo nekog organizovanog utovara jer je rod bio slab e sad neznam ali verujem da bi cena za lepoticu vec trebalo da se zna:ppozdrav:
 
Kolega @kicca pregledajte prethodne postove, kolega @ironman je obećao jeftiniju šljivu ako promenim avatar...
 
hahahahahaaaaa ma matke ja navijam za partizan nacicemo negde i tu jevtinu ;-) . jos nista za lepoticu pominje se 50 -60 din ali to je sve neoficijelno morace jos neki dan da saceka za cenu

P.S neznam ali misli da sam negde video sliku ironmana sa zvezdinim dresom ;-) bas nemas srece sa avatarima hahahaha
 
kod mene rusku dzanju otkupljuju po10 din. a divlju dzanju po 8 din. Pomeni za rusku to je mala cena ali konkurencije nema pa ko voli nek izvoli ili to ili nista osim ako ne spakujes u kace pa ispeces rakiju.
 
Kakva je to šljiva @brile58, po ceni od 10 RSD/kg msm da se može naći dosta veliko tržište ovde kod nas.
 
@matke
To je brate Ruska dzanarika pisalo se po forumu o njoj ima ih nekoliko kod nas a u bivsem SSSR nekoliko stotina krupan ringlov kod nas uglavnom crveni i zuti ima ja mislim i krcinac je okacio neku sliku u gajbi obrano ukratko Dzenarika samo puta 10 krupna po meni :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh