Case

Moj drug to radi sa Pumom 155.Šta te interesuje da ga pitam u vezi točkova?
 
Pa kotači definitvno po mojem mišljenju ne mogu biti 9,5 na takvom traktoru, ali 13,6 ili 14,9 pa nadalje vjerujem da ide solidno. Moja kombinacija za prskanje je teška preko 6 tona i iznenadilo me iza kiša i dok sam tretirao dok je bilo vlažno kako ide na 11,2 gumama, ali nije im lako. Dok je baš sila i vlažno ostaju malo tragovi, ali ništa strašno, jedne godine je bilo samo problem malo u depresijama.
Vidim da puno većih imanja koja koriste takve traktore u tim poslovima rade to sa širokim gumama i imaju široke tragove.
 
Kolega radi sva prskanja sa JD7530 traktor od 180ks sa uskim tockovima. Nosi amazone uf1201. Kada je suvo nisu strasni tragovi, ali kada je malo blato e to zna da tone fino. Dimenzije ne znam.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Izvinjavam se sto pitam,da ne bude da pametujem, ali nije li preteska za taj posao? Sa kojim prikljucima bi radio?
Nisam nigde video traktor od 160 ks u toj raboti, mislim sigurno nije da ne moze, ali ako se npr prska po malo vlaznijim tragovi su sigurno strasni
Kod nas sa velikim fendtovima od preko 200 ks rade medjuredno, a mislim da i sa velikim 936 rade
 
Koje gume idu nepred i nazad, da li ima zadnju osovinu za stelovanje sirine ili je fixno, kao kod mene, ako je fixno da li ide standardno dve vrste izmedju tockova ili je siri? I ako ima neka slika 😁
Štelajuće felge, ili najbolje nove pa ti koji rade već znadu kako ide za koji traktor, špur je obično 150-160 ili 200. Sad ne znam samo kako je stabilnost na tim traktorima sa 150 špurom, kolega je na 6330 stavljao duple uske.
 
Ako ćeš kupovati u Čalmi moj ti je savet da odustaneš.
Imas neke poudane informacije? :D

Inace ne gledam tako velike traktore, meni nesto manje treba oko 110-120 ks, ali udjoh na PA da pogledam kako izgleda ovaj i deluje primamljivo kad uporedim cenu i izgled. Mada ne moze se mnogo videti na slikama, jedino sto vidim da nije mnogo pohaban, sto i dalje ne znaci da nije mnogo radio samo je mozda lepo odrzavan. A sta je unutra, to verovatno niko ne zna, osim mozda kolega diklofen! :)
 
Imas neke poudane informacije? :D

Inace ne gledam tako velike traktore, meni nesto manje treba oko 110-120 ks, ali udjoh na PA da pogledam kako izgleda ovaj i deluje primamljivo kad uporedim cenu i izgled. Mada ne moze se mnogo videti na slikama, jedino sto vidim da nije mnogo pohaban, sto i dalje ne znaci da nije mnogo radio samo je mozda lepo odrzavan. A sta je unutra, to verovatno niko ne zna, osim mozda kolega diklofen! :)
Deluje dobar, vozali ga malo. Ima par stvari da se promene.
Bilo je problema ali su namestili.
Ali mozda diklofen ima jos koju informaciju.
 
Ima dobrih traktora i koji nisu u oglasima. Ima kolega Farmall 105A ili C ne znam tacno Italijan original, 6 godina star, 3000rc original,original gume na njemu.
 
Taj mx 150 je uzet od Ace iz klenka. Ona je dala svoj 5140 i doplatila Aci. Aca joj je dao uredne papire i omogućio uredan ugovor. Ona je mx 150 uredno registrovana na sebe. Aca je taj 5140 prodao Manjeviću a on godinu kasnije meni. Kad sam pitao za prevod jer je na tu zenu iz Čalme rečeno mi je da nema problema. Ona je traktor koristila 2 godine. Kad sam nju zvao za prevod sve smo dogovorili. Onda me je zavlačila par meseci. Na kraju je rekla da uradim ugovor, overim i pošaljem joj sa tablicama i saobraćajnom. Posle 20 dana sam je zvao i ona mi neda prevod a nece ni tablice ni ostalo da vrati da ja koristim traktor. Navodno je problem između nje i Ace jer traktor nema tu snagu????? Posle 2 god se setila. Zena nije mentalno stabilnog stanja.
Sad je to na sudu. I taj mx 150 je naveden kao predmet suda.
Srećna kupovina
 
Nazad
Vrh