Case

Kad već pričate od DF-u, kod mene u mjestu imaju 2 agrotrona 150, oba imaju problema sa ''dječjim'' bolestima, tj bolje rečeno hrpu njih. (npr. na niti jednom ne radi više klima, jedan ima ispod 1000rH a drugi ima preko 2000rH).

Gazda čiji DF ima više rH također radi sa JD-om 6920s te radnici koji rade s istim, kažu da je JD općenito bolji i jači(čvršći uvjerljiviji) stroj, no DF ima nešto više elektronskih pomagala i funkcija.

Osobno ih nisam vozio nego samo prenosim iskustva vlasnika.
 
E da se i ja ukljucim.Kada je pocela silaza na PP Sava Kovacevic mojom ulicom su prolazili John Deere 4755 sa prikolicom iste tezine kao sto je imao Deutz-Fahr Agrofarm 150.Gledam John Deere skace i mnogo sporije ide,dok Deutz-Fahr mnogo je kraci i ima manje HP-a a i dosta brze ide sa prikolicom.E sad da li sam pomogao ili ne sami odlucite :osmeh:
 
Ako je na kraju Vinogradarske ulice onda je to ta ista firma tj traktori. Ja se nesto ne secam da je DF imao tegove neke nakacene na PH,ne secam se ni da je imao PH...
 
Svi ste pomogli. U vezi skakutanja, je do naduvanosti guma kao sto je napisao Cici Moric. Nije problem vuci prikolicu silaze sa trakotorima od 150+ konja bez obzira kolika je prikolica. Repu vuku sa Brantnerkama od 2 vagona i rusom 1221 i ide super, tako da silaza je maciji kasalj :osmeh:
 
Sto se tice skakutanja, u pitanju je hidraulicno ogibljenje prednjeg mosta kod Dajca, ja pre nego sto sam pazario gledao sam Dajca agrotron m640, tada sam to video, lik kada smo bili u traktoru, pritisnuo dugme, istog trenutka se podigao prednji trap traktora, zbog toga ne skakuce. . . i JD kada bi imao prednje ogibljenje ne bi skakutao. . . mada u principu treba za to ::novac:: :osmeh: a sto se tice klima to sam i ja cuo.... i cuo sam za dizne da hoce da im vrisnu. . . npr likovi koji imaju kod nas Same traktore skoro svi su radili dizne ili menjali motore. . .
 
Dizne su problematicne zbog loseg goriva, jer Nemcima je nepojmljivo da na buretu od 200l bude 5l taloga i nekih primesa. A da prave posebno motore za Srbiju savrseno nemaju racun. Milance ogibljenje prednjeg mosta je dobra stvar, medjutim nisam ubedjen u povezanost sa skakutanjem, vise ogibljenje pridodajem udobnosti. Za CR motore jako je bitan kvalitet goriva i to znaju vlasnici masina koji imaju takve masine.
 
Ovo je sa današnjeg terena.Znam da ste ispljuvali ovaj traktor i da ste rekli da ništa ne valja, ali šta da radim ovaj gazda ima njega pa ga zato i postavljam na forum, a ne da nekom teram inat:
ssl21808.jpg
ssl21812.jpg
 
Pricao s jednim drugarom ali ni to ti vise ne znaci,na 125 tici vec drugi put radjena pumpa ima oko 2000rc,kazu serviseri lose gorivo...a on bas nije novi tip motora.A inace je jako zadovoljan s traktorom.
 
Kazi drugaru ako bas ne zna sta ce neka proba na srecu. Napise na papire marke traktora pa koji god izvuce nece se pokajati.
 
Svaka informacija znaci. :ppozdrav:
DF agrotron 136 i da ga glava ne boli S.Kovacevic zadruga ih ima 6 komada i odlicno su im se pokazali vuku fligelovke i to lete sa njima,a moze i Zetor Proksima 120 i njih su uzeli 5-6 na probu i one sada vuku fligelovke sa silazom. Zadruga Sava Kovacevic cim im stignu novi traktori odma idu u silazu i kace im se fligelovke i ako to izdrze pored nenormalnih traktorista onda u privatnom sektoru za jedno gazdinstvo ima da traju ihahaj! Izvinjavam se za:off_topic:
 
@mucobieno
Suzen je izbor na Cae i Deutz i pregovori su u toku i sa jednim i sa drugima. Pa koji bude imao bolju ponudu kupice se.

@banecurug
Ipak nece raditi papirici za srecu vec razumna odluka :osmeh:

@TomoVS
Tako je rekao i prodavac iz Delte. :ppozdrav:
 
Ako smeta ovde prepiska, precicemo u drugu temu. Ceka se sutra da Delta posalje specifikaciju ulja u hidraulici i menjacu, kao i jos neke tehnicke sitnice. Ako se tu poklopi sta treba da se ppoklopi verujem da cemo imati slike u temi cestitke za ponove.:ppozdrav:
 
@NA
JX ne moze da se nosi sa prikljuccima za tesku obradu zemlje, poput tanjirace v28 sa valjcima, pluga obrtaca 3 glave rasirenim na 44-44cm i germinatora od 3.5 metra. Zato je izbor u pocetku bio iskljucivo modeli od 120-130ks i pozeljno je bilo 6 cilindara zbog rasterecenosti motora. JX bi bio ok izbor da im treba traktor za lake poslove.:osmeh:
 
Nazad
Vrh