Case

U oranju bi optimalna brzina trebala da bude malo preko 8 km/h. Plug pri toj brzini najbolje slaze brazdu (bar moj).
Malo da se nadovežem na ovu priču, naime i ja se slažem i iz prakse potvrđujem da je to optimalana brzina ali je ona itekako vezana za dubinu oranja a pri ovoj brzini bar mislim da si kao i ja mislio na dubinu 30 pa plus ali to pravu dubinu a ne merenu na najlakšoj parceli za oranje, jer ko ore preko 30 cm. i po brazdi ima 35-40 ks. u poštenom oranju teško da može postići veću brzinu naravno u zavisnosti tipa zemlje i samog sastava iste. Netreba se zavaravati brzinom već ako se želi postići veći učinak tj. onaj kako ste mislili da brže orete pa za kratko vreme uzorete određenu površinu to se postiže sa manjom brzinom a većim radnim zahvatom, i da vas nezamaram više svako je pametan za sebe i smatra da je kako on radi najbolje.
 
Moze li JX 95 da radi sa trobraznim obrtacem u srednje teskoj zemlji? I da li uvek mora da plug ima tocak?
 
Posle nekoliko dana vecanja i razmisljanja odluka je donesena danas prepodne. Kupljen je Case Maxxum 125. Hvala svima u ime prijatelja na podrsci i pomoci prilikom izbora! :ppozdrav:
 
Moze li JX 95 da radi sa trobraznim obrtacem u srednje teskoj zemlji? I da li uvek mora da plug ima tocak?
ja radim sve poslove snjm i nemam problema
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php


- - - - - - - - - -

Posle nekoliko dana vecanja i razmisljanja odluka je donesena danas prepodne. Kupljen je Case Maxxum 125. Hvala svima u ime prijatelja na podrsci i pomoci prilikom izbora! :ppozdrav:
CESTITAM :ppozdrav: NECES DA SE KAJES .
JOS DA SI UZEO ​MULTICONTROL
 
@Barbu
Nije moj traktor, vec od prijatelja :ppozdrav: Nije multicontroler, u pitanju je Maxxum 125 sa menjacem 16x16, EHR hidraulikom, motorom 6 cilindara i 126ks.

@mirmag
Mozda je taj dolazak i aktivirao prijatelja da se odluci na korak kupovine traktora. Vec neko vreme je razmisljao o tome i resio je da to sada uradi kako bi pre zetve traktor stigao, da se do oranja malo razradi :cool: Identican je kao kod tvog prijatelja, tako da koga zanima moze da pogleda slike od Mirmag-a isti su traktori :osmeh:
 
sutra u 10 h u Uljmanskom ritu predstavljanje Case i njihovog usejavanja na parceli koja je tucena gradom na tabli broj 3.
 
Jos desetak dana mu fali da napuni godinu dana u nasem dvoristu.Sa danasnjim danom i zavrsetkom spartanja suncokreta i kukuruza na satu mu stoji 932 radna sata :osmeh: .
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Spajki, naradiće se on kod vas kad za godinu pravi 1000 sati. Kad mu praviš 1. rođendan da dođemo na čast:sta::haha:
 
Jos desetak dana mu fali da napuni godinu dana u nasem dvoristu.Sa danasnjim danom i zavrsetkom spartanja suncokreta i kukuruza na satu mu stoji 932 radna sata :osmeh: .
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

Spajki svaka cast. Za godinu dana 932 radna sata :bravo:. Ma da ni ja sa onim mojim malisanom nisam daleko, godina mu je u avgustu a ima 685 rs.
 
Sad ce od nedelje biti opet malo prskanja ali ne verujem da ce okrenuti 1000 rh do rodjendana.Kad god dosli,dobrodosli!:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh