Case

Te priključke i dimenzije što si napisao i nosi i vuče JX i negleda nazad.:osmeh:
 
Da Stapar. Medjutim kupuje se nijansu jaci traktor da moze rastereceno i u svim uslovima da radi sa navedenim prikljuccima i da vuce prikolice od 2x8t po svakom mogucem blatu.
 
Može i JX 95 da vuče u blato 2x8 tona uključiš prednju vuču i gas,provereno.Sad ću vas još nagovoriti na Turčina.:haha:
 
Neces nagovoriti sigurno :osmeh: Znamo sta moze JXU 105, prema tome JX 95 neka je nijansu slabiji, tacno znamo sta moze :osmeh:
 
Kris postujem ljubav prema caseu, ali ipak je nemerljivo meriti traktore od 120 i 90 ks. Za germinator od 3,5 m treba najmanje 120 ks, a pozeljno bi bilo i vise od 150. Tri brazde se lepo vuku sa 110-120 ks , a sve ispod toga je na samom limitu traktora i znacajno smanjije radni vek. Treba voditi racuna da se eksploatacijom traktora pri brzinama manjim od 8 km/ha znacajno smanjuje radni vek motora, a da bi radio preko te brzine potrebno je imati i malo snage.
 
@Kris moze i mahindra od 65 ks da vuce dve prikolice od 8t po blatu kad se upali prednja vuca.
@Bojcetic sta je drugar odlucio?
 
Moze, radjena su ispitivanja. Postoji literatura za ovo. Panonstib bi mogao ovo da potvrdi, a i da citira delove knjige koji govore o ovoj oblasti.
 
Kris postujem ljubav prema caseu, ali ipak je nemerljivo meriti traktore od 120 i 90 ks. Za germinator od 3,5 m treba najmanje 120 ks, a pozeljno bi bilo i vise od 150. Tri brazde se lepo vuku sa 110-120 ks , a sve ispod toga je na samom limitu traktora i znacajno smanjije radni vek. Treba voditi racuna da se eksploatacijom traktora pri brzinama manjim od 8 km/ha znacajno smanjuje radni vek motora, a da bi radio preko te brzine potrebno je imati i malo snage.[/QUOTE

E jesi sad lupio,stvarno!
 
U pitanju su profesori i strucna lica. Nisam ja proveravao, ali oni valjda jesu. Da ne tupim, najbolje bi bilo da Panonstib nadje taj deo i citira ili sto bi bilo jos bolje objasni. Da li je logicno ili ne, **greška li ga, ali da im verujem posto nije pisano u nekom casopisu i magazinu vec je univerzitetsko stivo.
 
Brzina rada da smanjuje radni vek motora??Pa nije traktor auto ili kamion pa da mu hladjenje ima veze sa brzinom kretanja i cirkulacijom vazduha.

- - - - - - - - - -

Ako su radjena ispitivanja ondak u redu ali mislim da se to kosi sa logikom.
Ovo je pokosilo logiku jos na prvom koraku,po mom misljenju.
 
U oranju bi optimalna brzina trebala da bude malo preko 8 km/h. Plug pri toj brzini najbolje slaze brazdu (bar moj).
 
Po toj brzini kod nas u ritu ostao bi plug na pola u njivi. Jesenas sam orao na laksem terenu 8-9 km a u ritu 4-6 km i da sam dao jaci gas garant bi razdvojio plug.
 
Nazad
Vrh