Case

phoenixfendt je napisao(la):
evo i jedan video case stx 530 od 530ks koji trosi u proseku 100litara na sat i ima neverovatno veliki ucinak!pogledajte da john deere nije jedini traktor koji puno trosi ali zato casea neko nemoze nadmasiti jer su oni najbolji

E i ti znaš srat, ti gledaš potrošnju na sat a uspoređuješ različite snage traktora. Pa normalno da će slabiji traktor trošit s odgovarajućim agregatom manje na sat ali će i manje posla napravit što opet dođe na isto jer mu treba više vremena.

Primjer, ovom case-u za čini mi se oko 8 hektara treba jedan sat uz potrošnju 108l na sat što ispada da mu treba 108l goriva za 8ha. Tvoj foton nemože potrošit za jedan sat 108l goriva, ali bi mu otprilike toliko trebalo ako ne i više goriva da napravi tih 8ha, i naravno puno sati. A i vrijeme je novac tako da.... Ima tu još puno ostalih čimbenika (veličina, dužina polja, bla bla..) Tako da potrošnja na sat i uspoređivanje različitih razreda snage traktora neide tako kako si ti zamislio. JD možda i potroši više, ali je možda i nešto brži u pojedinim operacijama obrade tla, dosta su kvalitetni (nema puno gubljenja vremena na šarafanje), a opet, vrijeme je novac. Sve ima svoju cijenu... kao i tvoj foton, kojeg si u početku cijenio 16 pa 14 pa sada 12t eura, i morat će još dolje ako ga misliš prodat
 
phoenixfendt je napisao(la):
:bravo: :bravo: :bravo: za 2 dana mi stize case jx 95 sutra idem odabarati koji model cu i sa kojom opremom a u petak idem po njega :ppozdrav: jedva cekam

Ako je to tako (u što malo sumnjam) onda fala dragom Bogu, valjda nas više nećeš davit sa kojekavim (većinom glupim) pitanjima tipa: Koji je traktor dobar za mene, koji je najbolji itd.

Pazi samo kod preuzimanja traktora da ti neuvale traktor sa kineskom hidrauličnom pumpom i manjim filterom zraka. Dobro ga pregledaj.
 
phoenixfendt je napisao(la):
ne necu vas vise daviti s pitanjima koji traktor da kupim ja sam se odlucio za case i gotovo.
ja mislim da case modeli jx nemaju kineske delove ali na sajmu su mi ljudi iz nwe hollanda rekli kao da case modeli jx imaju kineska kvacila a njihovi NH tdd modeli imaju turska ali ja cisto sumnjam u to to je samo marketinska fora i moje misljenje je da u oba modela znaci jx i NH idu potpuni isti delovi samo je razlika u boji i nekim detaljima,i neznam kako da prepoznam ako je na caseu kao sto prica becarina kineksa pumpa ili manji filteri za vazduh? :bravo:

Varaš se NH TDD te TD5000 i Case JX se razlikuju u nekim djelovima. Na NH nema kojkakih kineskih i turskih djelova. Bolje uzmi New Holland TD-5000 nego Case JX, ipak ima razlike. Imam dva nova NH, a sa Case JX95 sam malo i radio tako da imam kojekake informacije.

A ovo podebljano iz tvog teksta me jako čudi s obzirom na tvoje (veliko) znanje o traktorima.
 
pa dobro to nisam znao dok mi nisi reko a kakvo je tvoje iskustvo sa case jx 95 becarino?kako se ponasa kako vuce i ono? :bravo: opce iskustvo sa tim traktorom?
ja sam bio zagrejan i za NH model td5060d ali sam odustao kad su mi rekli cenu od 37000evra a nema ni tegove ni blatobrene ni gramer sediste ni radio i ako bi sve to morao nadoplatiti izaslo bi me skoro 40000evra sto mi jako puno a case ima svu tu opremu i na izgled mi je bolji od NH i 5000evra je jeftiniji od NH ali to su potpuno isti traktori koji se kako sam cuo proizvode u turskoj ili samo sklapaju iz delova prozivedenih u EU pa su zato jeftiniji nego oni koji se sklapaju i italiji ili austriji ti su znatno skuplji ali meni interesuje kakve delove ima case i kakve NH dali je razlika samo u boji u maski ili i u nekim vitalnim delovima motora menjaca i hidraulike sta mislis becarino? :bravo:
 
pa dobro e zato je taj model NH td5000 i skuplji zato sto se prozivodi u italiji a case jx se proizvodi ili sklapa u turskoj pa je malo jeftiniji ali to su isti traktori mada mi se case vise odpada ::namigivanje:: zato sto je crven i ima svu opremu dok nh to nema i nadoplacuje se...
i ti becarino hvalis NH zato sto ih imas tako svako hvali svoje tako cu i ja hvaliti case kad ga budem imao i nadam se i da drugi vlasnici case traktora hvale svoje :cao:
 
Ma nehvalim ja njih, ni Case ni NH (mislim na ove manje modele JX i TD pa i još manji) nisu za ozbiljnu poljoprivredu. To protumači kako god hoćeš. Nema tu prave kvalitete materijala, ipak su to žabari sastvaljali ili još gore turci.
 
Bajo moj rus 105 ks u poslu podere JX 95 ko od šale, tako da ta dva traktora po snazi nemožemo uspoređivati, po komforu možda i možemo no znam sigurno da u rusu u kabini ima više mjesta nego u JX, a pritom mislim da može još jedan čovjek sjest kraj vozača u rusevoj kabini dok je to kod JX malo teže. Samo ti kupi Case JX 95 sa gramer sicom, CD mp3 playerom i rotacijom jer će tebe sa tvoji do 100 radnih sati godišnje služiti bez problema dok ti se neodsvidi kao i tvoj jaki, brzi, vrli, dobri,bolji i najbolji i kineski FOTON Euroleopradlavrispuma 804.

Ta da. Živ ti meni bio i što prije se oženio. :ppozdrav:
 
a zestoke rasprave.evo ja cu se vratit temi,i ubacit slike sada vec stare serije mxm-a,kojeg je nadomjestila nova puma.dakle par slikica,dok fenix svoje slike ne ubaci-

u oranju
-
Uto1LsQ4iT6ZHFfI.v.jpg


ZiydoDFkGHyFa5HU.v.jpg


tlxZUIkffSZ4zDKP.jpg


pLWZQ9FYt8qtry0J.jpg


narandjasta lampica je blokada diferencijala,koja se iskljuci prilikom dizanja pluga,ili kad se volan smota za vise od 3 stupnja.
zelena je od prednje vuce,koja se iskljuciva kad se volan smota za vise od 30 stupnjeva,ili kad predje brzinu od 20km/h,ako ste ju zaboravili iskljuciti prije..
JpZrqfOEG2Af_IbX.jpg



radim pri 200 okr motora,buduci da je tu motor najjaci (163ks),nikad pun gas,desno se vidi 24 % slipa (proklizavanje,iliti kako bi mi rekli,slajdranje,jel),sto znaci da nisu uslovi za najbolje oranje.normalno je da bude 7 do 9 %.


7DpiQPoulVJKWDRY.jpg


ovo je u repi
cp4W04_nhRnFWiwW.jpg



6tll0I2uchNdUU_M.jpg


u pripremi
YlSkuObiine6ydG0.v.jpg



U55IJKQ7uIZ8Adav.jpg


fevorit 615 lsa turbomatic(180ks) i case mxm 155
PIJdRWIBVQRCMI1v.v.jpg


ovo se slike iz unutrasnjosti.kontrolna tabla tako svjetli po noci.neka vas ne smataju crvene lampice,dat je samo kontakt
k80hsUFWQ93t00_8.v.jpg


desna vozaceva strana-
h77BCItAHaaOBqB9.v.jpg


gq7Q9pexA1imrFO4.v.jpg


prvo dugme na naslonu za ruke je od zracnog kompresora,(dizanje i spustanje),drugo (crveno) je od grijanja sjedala
ePW2PwjlTDwK0VwP.v.jpg



ovo je desna strana vozaca.
[
SamIli8ODjABAits.v.jpg
 
takodjer,na traktoru je nabacano dosta opreme iako je vec u standardnoj izvedbi bio dosta opremeljen,vjerujem da ja i sa novom serijom puma ista stvar .
dakle kompresor,4 para hidraulicnih uticnica,jednokruzni i dvokruzni izvod kocnica,tonirana stakla,radio proprema sa odlicnim zvucnicima(inace daje one bangave kao kod JD),automatska poteznica,donja poteznica,semi-powershift(poluautom. trasmisija)powershutlle,12 radnih svjetala,sjedalo sa kompresorom,namjestivo u svim polozajima,sa zracnim djepom za donji dio ledja itd.....klima,4 filtra kabine,autom. prednja vuca i autom blokade oba diferencijala,siroki teleskopski retrovizori,EHR,suvozacevo sjedalo,karadan sa izvodom 540,540e i 1000okr.dakle sve je to bila serijska oprema
posebno je bilo naruceno jos prednji hidraulik sa kardanom,sasija,radar,komande hidraulika i kardana na blatobranima,grijanje sjedala i full-powershift mjenjac.
ako ko ima kaki pitanja eto....
 
SamIli8ODjABAits.v.jpg

radar sluzi kao kontrola proklizavanja i reguliranje potezne sile.
na slici di se nalazi najveca zuta lampica,kraj nje ljevo je jedan veci crni potenciometar,a iznad njega su manja tri crna.na onom zadnjem se regulira %-tak proklizavanja.na njemu mozete regulirati da vam se plug automatski podize kad dje do 10-15-20-30 itd % proklizavanja(to je jedan dio radara),drugi dio je na kontrolnoj tabli desno,kad se iskljuci hektarmetar pojavi se %-tak proklizavanja.u ovom slucaju 24% sto je puno,i inace izbjegavam takvo oranje..
7DpiQPoulVJKWDRY.jpg

kad vec spominjem proklizavanje evo jedne zanimljivosti-ako na asfaltu vozite 8brzinom pri 1900okr i idete 8km/h.proklizavanja nema(0 %),no ako istom brzinom orete pri istim okretajima,i imate 10% proklizavanja,racunalo to uzima u obzir i na displeyu vam pokaziva ne 8 km/h,nego 7.2 km/h.pored zadnjeg desnog tocka se nalazi laser koj skenira povrsinu,povezan je sa jednim od racunala koji prati okretanje tocka.ako se njihova ocitanja ne slazu u potpunosti,znaci da se tocak brze vrti,nego sto laser skenira povrsinu i to racunalo pokaziva na displeyu kao proklizavanje


znaci ovdje je 15% uz 7.2 km/h,to bi vam bilo oko 8.3km/h sa normalnim satom..eto
JpZrqfOEG2Af_IbX.jpg
 
70+pdv.evo imaju i malo jeftinije izvedbe... ::namigivanje::
dt28N7ydFtbJsnnq.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]1242899889[/time]_________________________________________________
ko kaze da rus ne moze se mjerit sa case-om.evo rus bok uz bok 2 case-a,taman u sredini(mislim daje rus 105ks) i pored njega sa utovarivacom case jx 95
5FehhAdYk9fiFCR2.jpg


jos jedna.bajica mi se natrcio sa rusom,sto je blize mogo...
a7o9DodBS2qkvXuF.v.jpg
 
Bare danas sam se čuo sa Silviom iz servisa (jučer mi je ugrađivao nešto na velikog holandeza) i pitam ga za tvog Case-a i kaže on da čeka neke knjige i uputstva za traktor.

I da, jel ti stvarno nemaš rotaciju na "sirku"? :sta: Reko bi da je bila.
 
......i rotacija i zmigavci na kabini...... :cao:

eOp4HR4d7Y6IuuGt.jpg


becarino,pogodi ko je u traktoru,kaze da se ''toliko'' nazivcirao da nije ni cigaretu zapalio.uopce nije htjeo iz njega izac.....
 
da bome,zagrizeni john deere-ista....nije se ni nasta zalio....

evo slika stare serije magnuma,inace hvale vrijedi traktori...
pV098jzU_Sm3h4bt.jpg
 
Nazad
Vrh