Case

zeleo bi kupiti case ih jx 95 pa me zanima kakva su iskustva sa tim traktorima i kako su se pokazali,jel ima nekih kvarova?koja im je standardna a koja dodatna oprema...cena mi je dobra nije skup pa bi zeleo cuti vasa misljena o ovim traktorima? :bravo: :ppozdrav:
 
case ih jx 95 kosta oko 35000evra sa pdvom ali me zanima dali se u toj opremi dobija kompresor klima,radio, prednji blatobrani,rotacija,tegovi?sta vi znate o tome?
 
Kad sam ja uzimao 2006. imao je dosta siromasnu opremu. Tad je bila varijanta da ide 30km/h sa boljom opremom i da ide 40km/h sa skroz siromasnom opremom. Sada je stanje malo bolje ali je zato i cena bolja. Sada u standardnoj opremi mislim da ide: prednji blatobrani, prednji tegovi, klima, instalacija za radio sa zvucnicima i antenom (bez radija).
Dodatno se naplacuje kompresor, rotacija...
 
A kolko kosta jos kompresor rotacija i zadnja poteznica?dali znas case ih?kako si ti zadovoljan sa tvojim traktorom?kako se pokazao jel bilo nekih kvarova?dali mozda znas kakvi su case ih jxu serija dali tamo ima vise elektronike i znam da su skuplji..?ja sam zagrejan za jx 95 pa bi zeleo nabaviti sto vise informacija o njemu?
 
jxu je "nabudzen" jx i kosta 7-8 hiljada evra vise, sedeo sam na sajmu u njemu i nije los ::namigivanje:: ali kad sam cuo da je 36000e bez PDV-a, oladio sam se!
za cene dodatne opreme se nisam bas nesto raspitivo jer po mome to je rasipanje para, osim ako ti bas nesto specijalno treba.
Na svome jx 95 sam napravio nesto preko 1000 rs i nemam mu sta zameriti. Nov traktor sipas gorivo, vozis i nemislis :D
 
koje gorivo koristis jel moze obican d2 ili evro dizel?jesi li imao problema sa gorivom i filterima?
ja sam cuo da jxu serija ima NEF iveko motor powershift menjac i malo vise elektronike pa je zato skuplji i to dodje oko 42000evra sa osnovnom opremom...pa sada neznam koji da kupim dali jx 95 ili jxu 95 :bravo:
 
Sipam EVRO dizel dosta manje ga trosi (oko 15%) a i interval zamene ulja je duzi tako da se vise isplati sipati evrodizel.
Po mom misljenju jxu ti je nepotreban, dosta je skuplji a u sustini isti traktor samo je elektronika u pitanju.
 
case ih jel imas neke slike tvog traktora iznutra u kabini da vidim komande rucice i ostalo?zanima me na kojoj rucici imas glavni menjac a na kojoj reduktor ili reverser?jel se ona pali i gasi isto kao automobil na kljuc?jel se moze sada dobiti u standardnoj opremi menjac koji ide 40 km/h i kolko taj ima brzina?znam da jxu ima dosta elektronike gledao sam na netu i to mi je nepotrebno zelim sve klasicne komande sa sto manje dugmica i prekidaca pa mislim da je case pravi izbor pogotovo ako ima u standardnoj opremi klimu vazdusno sediste prednji tegovi i blatobrani i neke sitnice...na sajmu prosle godine cena mu je bila 26500+pdv pa ove godine ocekujem da ce biti i niza zbog ove krize...
 
I ja bi ti bio zahvalan kad bi uslikao svoj jx95 detaljno i postavio slike. Znaci i kabinu i spolja sto vise slika ako moze. Hvala unapred.

Reci mi kakva je komocija?
Kakva mu je potrosnja?
Da li je raspored brzina dobar?
Koliko je okretljiv na krajevima parcela?
Koji je najveci teret koji si kacio na njega i kako se ponasao?

i koje su mu mane ako ih ima
 
sad sam zvao predstavnika za case ih traktore novosadski VAIT i raspitao sam se za cene traktora jx 95 i kosta oko 34000evra sa pdvom i standardna oprema mu je prednj tegovi i blatobrani klima poteznice reflektori podesivi volan udobno sediste menjac 12x12 koji ide od 30 do 40 zavisno od verzije posto ima sto idu samo 30 a ima sto idu 40km/h a na poklon se dobija i radio sa cd playerom i rotacija :D
na sajmu ce biti nekog popusta od 500 evra :ppozdrav: evo ja sam sada zagrejan za tog case 95 i idem sutra ili neki dan u vait da ga pogledam i provozam :ppozdrav: :cool:
 
case ih je napisao(la):
Sipam EVRO dizel dosta manje ga trosi (oko 15%) a i interval zamene ulja je duzi tako da se vise isplati sipati evrodizel.
Po mom misljenju jxu ti je nepotreban, dosta je skuplji a u sustini isti traktor samo je elektronika u pitanju.

Nije baš tako, JX i JXU imaju samo iste motore (ili je u JX još uvijek stari 3,9 l)dok je mjenjač, diferencijal i hidraulika kud i kamo jači kod JXU nego na JX. Imam New Holland T-5060 što je isto što i Case JXU, a sa JX-om sam kratko i radio tako da znam što govorim. Razlika je i u kilaži što znači da JXU bolje radi teže poslove, može nositi teže priključke itd. Minimalna elktronika na JXU je elektro paljenje prednje vuče i blokade dok sve ostalo može biti "na ruke". Što se tiče snage kod JX-a tu nema frke jer se motor Iveco 92 ks rado vrti i ima dosta snage, a živosti još i više. Brzina je po meni malo no to ovisi ko šta radi, jel. Kabina je poprilično prostrana i solidno izolirana. Hidrulika je dosta jaka i sa špricom od 1000 l radi bez brige. Okretnost na uvratinama može proći, situaciju poboljšava meh. reverzer. Potrošnja je solidna dok ga nepočneš terat preko recimo 1900 o/min, onda pije poprilici. Mana po meni je malo brzina, nedostaje pomoćni sic u kabini i motor 3,9 l no to će se rješiti jer će ubaciti Iveco NEF 4,5 l u njega tako da će biti jači i još žešći na gasu.
 
sta mislite dali je bolje da kupim novog kejsa jx 95 ili da uvezem traktor kejs international 1056 ili 956xl (kao sto ima paorpaor)iz inostranstava gde mu je cena u dobrom stanju i sa nekih 7500sati oko 12000 do 15000evra + ako jos dam 50 posto za transport carine i troskove izadje me nesto vise od 20000evra a ostatak mogu uloziti u zemlju.sta vi mislite sta je bolje?zeleo bi cuti svakog :ppozdrav:
 
88675.jpg


mozes i kod nas naci traktora,case ih 885 ,62kw~85ks,4060 rs,86 god,kupljeno u Senti za 7900e,uz to sam dobio neki trobrazni plug,prednji utovarivac sa kasikom,vile za stajnjak,i krokodilke za palete,kupovina odradena za dva sata i brisi kuci.
 
a jel imaju i modele 956 ili 1056 od 95 ili 105ks ili ih mogu uvesti po porudzbini?ja bi se vise interesovao za neki od ova dva modela koji imaju 6cilindara i 95 ili 105ks i nekostaju preko 15000evra u inostranstvu u ocuvanom i dobrom stanju?ili znas jos nekoga ko se bavi uvozom polovnih traktora iz inostranstva?
 
U vezi Feniksove odluke za kupovinu Kejsa:

Pametnom čoveku sto reči dosta, ali i nos umočiti i prstom pokazati. :ppozdrav:
 
pa da se vratimo temi,evo nasao sam jednog......bome ako je john deere ono sto je mercedes za aute,onda je ovaj Rolls Royce......oba sedala kozna,cd-changer.itd......
RotMpKIZHPAJEBK_.v.jpg


5ozsB6I3_Gnha9jA.jpg


KzfpF2uruJRkyVr7.jpg
 
za te pare moglo bi se uvesti 2-3 kom od 100ks ocarinjeno sa oko 5-6000rh proizvedeno u EU
 
Nazad
Vrh