Case

Ovi iz južnog Banata su Viktorijanci ,sva slama ide u ZR,ne znam dal u Ipok ili U Šećeranu.
Mehanizacija im je odlična.Nije Kejs zastupljen nego Klas.
 
Da a kod nas u okolini zastupljen je J.D i sa njima rade.Već par godina vuku bale bio mase na deponiju u blizini Rume.To da vidite koliko je ogromno.
 
Ovde su u igri bili skoro svi proizvodjaci traktora. Kopali su dok nisu izdejstvovali garanciju na 5 godina. Tako je to kad imas veliku kintu i mozes da se igras sa uvoznicima!
 
Dajte ljudi hoce li vec jednom neko napraviti snimak iz traktora bez muzike. Vjerujem da vecinu vise zanima da cuju zvuk motora, odnosno koliko je kabina izolovana, nego tamo nekakvu muziku.Bar da su Stonsi, pa hajde...:haha::haha:
 
Pitam za prijatelja, ima neku rodbinu tamo i nasao ovaj traktor na oglasima, pa me zamolio da se raspitam. Ima li ko ovaj model, kako vidim ima D-239 motor koji se ugradjivao u jako mnogo IHC traktora, dijelovi za njeg su u NJemačkoj i Francuskoj svida dostupni i jeftini (npr. set za remont motora košta 100E po klipu...) tako da servis nije problem, samo ga zanimaju iskustva.
 
Danas sam konacno skidao kukuruz i zbog kvara susare imao vemena da zvernjam okolo. Stoji Case JX95, star nekoliko nedelja, odemo drugar i ja da ga malo bolje osacujemo.
Stakla na kabini crna od masne prasine, muzge od ulja po auspuhu. Podignem haubu da bolje osmotrim, kad turbina se ne vidi od ulja!!! Blok mastan, na filteru vise ulja napolju nego u njemu! Tragedija!!!
Da mi baba pre 28 godina nije kupio Zetora, ja bi mozda i poverovao da je ovo traktor!

Inace da ne bude zabune taj traktor je desetak dana radio sa balerinom, skupljao kukuruzovinu za presovanje!
 
slazem se sa konstataciojm da nije vazan traktor nego trakotrista. Imam komsiju kome je rakovica posle 20 godina zrela za otpad a nije mnogo radila. U susednom selu coveku rakovica ima 40 mozda i vise goidna i izgleda kao nova. Drugi komsija radi na imt 542 svake dve godine generalnu. ali Bog mu uzeo pamet pa na traktor kaci prikljucke od 560 i jos vece .
 
Nazalost nisam imao aparat, slazem se sa vama da je bitno ko je radio, ali ipak za desetak dana ga urnisati malkice mi je previse.
Doduse gazda se uopste ne jedi, zna da vait mora to da mu resi i to je to. Ima dogovor sa Vaitom, ali takvi dogovori nisu moguci za sitne ribe poput mene, naravno!

I da, nisam siguran da pregrevanje masine moze da sje.. turbinu, ona se "pece" na visokim temperaturama svakako.
 
imam ja ali je kod mene 4220 i mogu ti reci da je sila od traktora, neznam sta te interesuje posebno ,motor je extra, hidraulika klasicana, mjenjac mehanicki sa strane, nije neki potrosac,
 
Nazad
Vrh