Case

Što se kapaciteta traktora tiče mogli bi da urade mnogo toga(mogli bi da rade i danju i noću),al kod mene oko 150 ha rade,bez ikakvih zastoja zasad.:osmeh:
 
jel zna neko kako se moze iznajmiti u VAIT-u jedan traktor koji je skinut sa lizinga?? kako se to placa itd? hvala unapred :ppozdrav:
 
Danas je neko odvezao Case 7240 iz VAIT-a, stajao je par meseci tamo i na kraju je pronašao put do kupca, lepo radi, a i izgleda na oko, malo sam ga šacovao dok je domaćin sipao gorivo u rezervoar, stali smo na istu pumpu da sipamo naftni proizvod. :ppozdrav:
 
Evo jedno malo traktorce :osmeh:

24nfpu9.jpg
 
Eto samo da se izvinem, napravio sam katastrofalnu gresku!
Juce sam bio na "zurci-promociji" casse traktora ali kada sam stigao skontao da sam zaboravio foto aparat! Jbg!

Bilo je nekoliko JX95, JXU105, Puma 155, Magnum 250 , Stayer 6225, zatim sva sila Potinger masina, one ogromne Casse prese i neke prikolice koje same skupljaju i istovaraju bale.

Covek je uzeo, cini mi se, petnaestak Casse trqaktora i citavo cudo masinerije. Naravno tu su bile i baje iz Vaita, sve sam go strucnjak do strucnjaka. Ubedjuju ljude kako Casse trosi jako malo BENZINA!

Cifra koju je lik potrosio na masine je oko 2,5 - 3 mil E!!!
 
Eto samo da se izvinem, napravio sam katastrofalnu gresku!
Juce sam bio na "zurci-promociji" casse traktora ali kada sam stigao skontao da sam zaboravio foto aparat! Jbg!

Bilo je nekoliko JX95, JXU105, Puma 155, Magnum 250 , Stayer 6225, zatim sva sila Potinger masina, one ogromne Casse prese i neke prikolice koje same skupljaju i istovaraju bale.

Covek je uzeo, cini mi se, petnaestak Casse trqaktora i citavo cudo masinerije. Naravno tu su bile i baje iz Vaita, sve sam go strucnjak do strucnjaka. Ubedjuju ljude kako Casse trosi jako malo BENZINA!

Cifra koju je lik potrosio na masine je oko 2,5 - 3 mil E!!!

malo su ti cifre preterane,polovica traktora ide u tvoju okolicu,sto se tice potrosnje jesu najmanji potrosaci u svojim klasama-puma cvx 160,puma 215
i puma cvx 230,testirao DLG
 
Cifre misu naduvane. Ti traktori su dosli u okviru projekta izgradnje peletirnice za proizvodnju peleta za lozenje. Fabrika stize iz Ceske i ovih dana treba da pocne montaza. Kupice zetvene ostatke iz cele okoline, peletirati i izvoziti za EU. Sve to bi trebalo da proradi do aprila sledece godine.
Inace ta zadruga radi oko 550 ha zemlje i ima jos mnogo vise onih koji ugovaraju sa njima.
Saradjujem godinama sa tim ljudima i dobro ih poznajem, mada sam ja , ruku na srce, sitna riba u celoj prici. Za mene je i jedan JX95 jos uvek cista nucna fantastika!
 
Ima takva firma iz vršca ili okoline.Kod nas pokupovaše svu slamu od pšenice i soje.Sve nove velike mašine.Koliko čujem to je finansirala Victorija.
 
@diklofen
ovi tvrde da nemaju veze sa Viktorijom nego je sve sa firmom iz cehoslovacke, sve sto proizvedu izvozi se za EU
 
Nazad
Vrh