Case

Ja sam prosle godine video u Svilajncu u jednij firmi da je ne reklamiram da casse od 60ks kosta sa pdv-om 24000e.Normalno sa kabinom.
 
Case IH jx 60:
2ug1ml3.jpg

359ei6s.jpg

rs50fd.jpg

Traktor je kupljen 09.10.2009. u Vait-u. Tada mu je cena bila 25800 evra. Proizveden je u Turskoj. Sada ima blizu 500 rč. Slobodno pitajte šta god vas zanima, trudiću se da vam odgovorim. Inače, prezadovoljan sam sa njim.
Pored njega imam IMT 539, tako da Case radi sve teže poslove (oranje, tanjiranje, spremanje...). Radi i sa beračem Zmaj 223, presom John Deere 224 T i sejalicom za žito IMT 23 reda. Obradjujem oko 20 hektara a radim i usluge.
 
bewisa;

Pitao si me za traktor kakav je u oranju i branju.
Case IH jx 60 ima 59 ks. Jesenas sam sa njim uzorao oko 15 ha. Vukao je plug IMT 756.20 VK koji sam kupio nov, nažalost. Kažem nažalost, jer sam se pokajao što nisam kupio neki polovan jer je ovaj nov napravljen od najlošijeg čelika, pa mi se pri oranju prvog hektara pokrivila glava na prvom plužnom telu. To i još neke stvari sam sredio i uspeo da uzorem planirano, ali nakon toga plug više nije bio za upotrebu. Ali, srediću ga za jesen. U decembru i januaru sam uzorao još oko 6 ha, ali sa plugom IMT 755.20 NK koji je kupljen 1988. i nigde nije pokrivljen, a počupao je na stotine panjeva...

Oba pluga vuče dobro, pogotovo ovaj manji. U mom kraju je uglavnom zemlja 5. i 6. klase, retko gde ima četvrte. Više od 60% parcela je pod nagibom. Ima dosta teške zemlje za oranje, tako da gde je brdo i teška zemlja pri oranju na dubini izmedju 25 i 30 cm, ne mogu reći da mu je baš svejedno, zapinje prilično... Ali zato nizbrdo ide odlično... Na srednje lakoj zemlji ore bez ikakvih problema sa plugom IMT 756.20 VK, i to negde i bez prednje vuče. Pošto sam radio i sa rakovicom 65, na suvom nema neke razlike u oranju, ali kada je vlažno bolji je orač od rakovice, zahvaljujući prednjoj vuči. Potrošnja se kreće od 25 do 30 litara evro dizela po ha. Ali, gde je izuzetno teška zemlja trošio je i do 35 litara, ali je zato na lakoj zemlji uspevao da uzore na dubini od 27 cm i sa malo više od 20 litara.

Što se tiče branja, radi sa beračem Zmaj 223. Vuče ga bez problema. Kad je suvo, po brdu vuče zmaja sa punim bunkerom bez prednje vuče. Stvarno je idealan za dvoredni berač...
 
Mnogo lep ovaj JX60, vidim i po opisu gore da je dobar traktor, ali bas prema tome se moze zaključiti da mu fali desetak KS i još stotinjak kilograma tegove naprijed da bi bio baš "potaman" za oranje na brdovitom terenu. Jel on ima 3 ili 4 cilindra (vjerovatno 3, spram snage)?U svakom slučaju, odličan traktor za mala gazdinstva. Samo ti njega optereti sa još malo tegova naprijed kako bi prednja vuča pokazala puni potencijal (i još kad bi ga mogao malo "odvrnuti" da nabije 70KS...) :)
 
Ima tri cilindra. U mom kraju 90% traktora su fergusoni, ostalih 10% su rakovice 65, IMT 549, 558, i jedan štore i ursus. Ja sam sa ovim traktorom više nego zadovoljan. Kada sam 2009. kupovao traktor prvo sam se odlučio za IMT 550, čak sam ušao i u proceduru za kredit za njega, ali sam se, HVALA BOGU, predomislio. Case IH jx 80 mi je bio skup. Da Vait u ponudi ima JX 70, njega bih sigurno kupio.

Što se tiče spremanja, u početku sam radio sa kumovim setvospremačem IMT 2.9 m, ali nije mu bilo baš svejedno kada ide uzbrdo. Prošle godine sam kupio setvospremač Minav Blace od 2.5 m (4 reda s opruga, dva reda rotora, prvi od flaha, drugi žičani) i njega vuče odlično.
 
Zaista lijepo dizajniran traktor, kompaktan, kao stvoren za male parcele i brdovit teren. Koje su mu dimenzije guma, djeluju male a široke, jel to 14.9 ili nešto slično? U svakom slučaju, odličan izbor, mnogo bolje ulaganje nego neki domaći traktor ili Belarus (pošto bi ti oni bili preveliki i neisplativi) ili neki polovan iz uvoza. Ako si ostvario još i kakvu subvenciju, onda si na konju. Ja sam bas prije neki dan gledao Tafe 5900 (duplak), 60KS, sa subvencijom (odmah plaćaš cijenu umanjenu za 36%) ali jbga nisam imao novca da ga kupim (izadje 11.000E sa tom subvencijom), a nezaposlen sam pa ne mogu ni u kredit. Imaš neki video, da ga malo vidimo i čujemo u radu?
 
Gume su mu 14.9. Deluju male zato što je kabina ista kao i na većim modelima (jx 80, jx 95). Poslednjih nekoliko godina sam bio ubedjen da kada budem kupovao traktor to će biti Zetor proxima... Ali, predomislio sam se zbog cene. Razmišljao sam i o Belarusu 920 ali visina, veličina... Nekako mi se čini da je bolja kombinacija za manje posede i male parcele jedan traktor od 40 ks a drugi od 60-ak ks. Pošto planiram povećanje proizvodnje, kada isplatim ovaj, u planu mi je jedan od 100-ak ks koji bi vukao trobrazni plug (na primer Belarus 1025).
Kod mene u kraju jesu sitne parcele, ali nisu baš mnogo kako negde ima, npr na jugu. Ja obradjujem nekoliko parcela koje su izmedju 2 i 2.5 ha. Ali, uglavnom su nepravilnog oblika...

Što se tiče subvencije, tu nisam ništa ostvario.

Zombie 666; Jesi li pročitao temu o Tafe traktorima? Čini mi se da ima neko ko se žali upravo na taj model koji si pomenuo, možda grešim... Kod mene ima dosta ljudi koji su uzeli fergusone u koje je ugradjen tafe motor, i bolje su se pokazali nego fergusoni sa IMR motorom.

Imam jedan snimak od prošle godine, postaviću ga u toku dana. U pitanju je gaženje silaže.
 
svi su cetvrtaci (ne znam da li su turbo), motor 3.2 FPT - Fiat Powertrain Technologies, menjac standardni 12x12 sa mehanicki reverzer ili hidraulicnim, ima i opcija 20x20, 40 km/h . hidraulika 2,150kg dize ...
Farmall 75C - 65 PTO hp
Farmall 85C - 75 PTO hp
Farmall 95C - 85 PTO hp
 
Farmall 75c mi se svidja(motor,kompaktan...),zna li neko kolika mu je cena.Vidim da je JX 95 28 888 evra+PDV.
Da li je Farmall serija skuplja od JX serije?
 
Nazad
Vrh