Case

bas mu se divim takva je i backa zemlja zuta,kad je vidim nevraca mi se u banat.
Post je spojen: [time]уторак, 22. март 2011. 18:58:48 CDT[/time]
_________________________________________________
@cicimoric kolko se nase masine napate u banatsku crnicu to nece nijedan backi traktor za svoj zivot.
 
zzivica je napisao(la):
bas mu se divim takva je i backa zemlja zuta,kad je vidim nevraca mi se u banat.
Post je spojen: [time]уторак, 22. март 2011. 18:58:48 CDT[/time]
_________________________________________________
@cicimoric kolko se nase masine napate u banatsku crnicu to nece nijedan backi traktor za svoj zivot.
dođi ti kod mene u rit imamo i mi zajebane zemlje za oranje
 
e prolazim kroz djurdjevo kad idem u n.banovce naspram nas milina od zivota dodje mi da sve manem i odem u backu da zivim ali jeb. ja kad vidim vasu zemlju pa ja bi pevo od jutra do sutra.a kad imas losiju zemlju pa jos i traktor ili ces sjebati ledja ili sediste treceg nema.
 
Bravo @zzivice
Svi ovi orači moraju prvo doći u Kumane na obuku u podešavanju pluga i oranju da bi znali pravilno da uzoru Bačku zemlju! :D
 
ma jedes plug moram doci kod vas u backoj da radim da se odmore masine kao sto neki kazu ta zemlja moze da se ore i bez ravnika.ali kad su losi uslovi za rad daleko cak 100% teze se radi banatska zemlja o te vase mekane sto nemoze ni da se zalepi za tocak traktora.a nasa kad se zalepi za tocak nemoze spasti dok je sunce neosusi,a kad zagusi u blatobran u oranju onda se ide kuci i neradi se dok vi bilo kad da orete to ce ici.
 
[kad zagusi u blatobran u oranju onda se ide kuci i neradi se dok vi bilo kad da orete to ce ici.
]
Skini blatobrane.
 
Mom komšiji se na T40A tako nahvatalo na zadnje blatobrane pa kada se osušilo morao da skida točak i onda sekač i čekić pa udri štemaj :udri:, a ono ko beton.
 
matke. je napisao(la):
Domaćinski nema šta ! :haha:
bez ljutnje,ali neki ljudi izgleda nemaju izgleda trunke znanja o nasoj "plodnoj" banatskoj,a pogotovo kada je vreme za oranje,a a kada ne,i kako ona "vata" na sve moguce povrsine,(kakav loctite,pascu fix :cao: )i ne odlepljuje dok ne smrzne ili pak osusi... :udri: :sta: ::lose:: izvinjavam se za off,ali ...
 
ljudi naso sam jedan case 856xl ima 7500rh gume solidne na oko lep nema dalje 1989. godiste
iz nemacke uvazen ,motor odlican suv ko barut ,hidraulika extra ali menjac nista nevalja u brzinu jedva ubacuje krci puca da ti bude zao pa me interesuje vredi li ovaj traktor 8700 ::novac::
 
prvo vidi koja je cena popravka tog menjača pa onda vidi dal vredi te pare , mani sto je kod njega motor suv i tih radnih sati šta pokaže kolko ima to nemoj da veruješ . :nono: to je moje mišljenje .Nemoj da žuriš da kupiš :nono: čuo sam da se teško nabavi delovi za te stare model traktora .
 
velja imt 540 je napisao(la):
ljudi naso sam jedan case 856xl ima 7500rh gume solidne na oko lep nema dalje 1989. godiste
iz nemacke uvazen ,motor odlican suv ko barut ,hidraulika extra ali menjac nista nevalja u brzinu jedva ubacuje krci puca da ti bude zao pa me interesuje vredi li ovaj traktor 8700 ::novac::

Nemoj to kupovati ako nisi spreman na mnogo zahebancije, ja sam trazio pogonsko vratilo za prednji pogon za 844 za jednog lika (posto znam njemački, trazio sam na njemačkom IHC forumu dal neko zna imal gdje polovno ili novo da se kupi) i nisam mogao čak ni to da nadjem, novih dijelova za transmisiju praktično nema da se kupi, a polovno sa rashodovanih traktora se brzo razgrabi, pa većina švaba takve jednostavne dijelove kao što su vratila i slično izradjuje po narudzbi kod strugara. Sto se tog mjenjača tiče, od popravke tu nema ništa, jedino da pokušaš da negdje nadjes cijeli mjenjač, prije ćeš naći tako nego da trazis posebne dijelove.

Evo, čisto radi ilustracije, cijeli mjenjač od 844

http://www.traktorpool.de/details/T...IH-Getriebe-von-844-Schlepper-644-744/1248111

ne vjerujem da on pasuje na 856XL pošto on ima poluge mjenjača na desnoj strani, ali nisam siguran.
 
a meni se bas svideo al necu ako ja treba da se zezam 2 meseca za delove i da jurim kad god se nesto pokvari to onda nevalja ,a i mnogo je to para za pokvaren traktor da je sve dobro i po toj ceni
kupio bi ga odma da se 540 malo odmori ,a bogami i ja .ipak je to traktor sa udobnom kabinom i 85ks
al sta vredi ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
zzivica je napisao(la):
e prolazim kroz djurdjevo kad idem u n.banovce naspram nas milina od zivota dodje mi da sve manem i odem u backu da zivim ali jeb. ja kad vidim vasu zemlju pa ja bi pevo od jutra do sutra.a kad imas losiju zemlju pa jos i traktor ili ces sjebati ledja ili sediste treceg nema.
tu gde je lošija zemlja tj rit ostao bi sa kejsom jer tamo nju holand 250ks vuče 3-4 brazde sreća pa nemam tamo zemlju
 
eto bas danas sam uprljo ruke sa nasim blatom,ma nece sa ruku da spadne tako se zalepi kao tovat mast pa nemoz oprati ruke samo se zamaziva.
Post je spojen: [time]среда, 30. март 2011. 15:02:48 CDT[/time]
_________________________________________________
a0ucqr.jpg

evo je punokrvna garrett-ova turbina na Kejsu a oreginal sat za nju iznosi 450 eura wow mos se 2x uraditi generalna na rusa,i samo oreginal se stavlja nista ono po radnjama od 3000 din tako mi reko zastupnistvo za garrett turbine.Sto se tice marke proizvodjaca oni su br. 1 sve ostale turbine su ispod nje.
5dm5c5.jpg

http://www.turbobygarrett.com/turbobygarrett/
 
@zzivica jbg mozda je moglo i nesto jeftinije,ali kad stavis kvalitetan deo ne razmisljas .
ljudi od onog casea sto sam gledao nema nista popravka naj manje 3000e i jos bi delovi morali da dodju iz inostranstva jer ih kod nas nema ::lose:: ::lose::
 
@zzivica jbg mozda je moglo i nesto jeftinije,ali kad stavis kvalitetan deo ne razmisljas .
ljudi od onog casea sto sam gledao nema nista popravka naj manje 3000e i jos bi delovi morali da dodju iz inostranstva jer ih kod nas nema ::lose:: ::lose::

Pa rekao sam ti ja, popravka je praktično nemoguća, jedino da nadjes negdje cijeli mjenjač, al to je kao da dobijes bingo.
 
Nazad
Vrh