Case

nikola94 je napisao(la):
pa to i ja mislim da McCornick i taj traktor sto je zakacen ispred case hoce da rastegle case...... :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Pa upravo tako nego taj sto je ispred CASE jx 95 je isto CASE samo QUADTRACK 535..... :ppozdrav:
 
bewisa je napisao(la):
gregorije

Mislio sam na traktore od 90-110ks koji su najzastupljeniji kod nas.
Da ponovim:,,Nov Kejs 105ks ne vredi kao 2 nova MTZ-a 1021 i 4 polovna Kejsa 1056 xl."
Svaka cast ko kupi novog Kejsa ali ovo je moje misljenje.
Daleko od toga da mislim da su JD,Kejs i NH losi traktori,ali meni licno se vise svidjaju MF,Klas,Fend i
Valtra.Ovo poredjenje je cisto moja ekonomska logika.Mozda gresim. :ppozdrav:

naravno....svo ima pravo na svoje misljenje........ :D :D :D
 
brate mili,ja sam oboleo od ledja kao prsljenovi mi iskakali,pa sam dolazio u golubince kod neke babe da mi vraca prsljenove i tako 5x,posle nije vredelo odem kod specijaliste u zr i kaze mi nema mnogo nepravilnog sedenja i fizickog rada. jer to je sve zbog 577 i naglih pokreta u stranu.znaci mene sedmica u oranju ili 539 kad protresu nista mi netreba osim ravnog kreveta,a sada je drugacije,sada mogu i da radim posle sedenja ceo dan u 577.pa ko radi malo vise zemlje zna o cemu pricam.80% ljudi traktorista obole u ledjima zbog takvog radnog mesta.zdravlje nema cenu tako ako ga mi nesacuvamo niko nece.da li sam bio jasaan....samo malo da mi ozebu ledja ja nemogu ni da sedim ni da lezim jednostavno neupotrebljiv u zivotu,ali sada ukljucim grejanje i orem u majicu kratkih rukava na 0 stepeni,jer kabina na kejsu je hermeticki zatvorena.ljudi koji naguraju 1000r/h znaju sta znaci komfor.pa je za mene komfor vise od zivota.dok sam vozio 577 kad orem i izadjem iz kabine nemogu na noge da stanem samo sto nepadnem dole,a sada kad vozim kejsa treba da se razgibavam i trckaram po leniji,
C A S E I H - NO.1 :cao:
 
zzivica je napisao(la):
brate mili,ja sam oboleo od ledja kao prsljenovi mi iskakali,pa sam dolazio u golubince kod neke babe da mi vraca prsljenove i tako 5x,posle nije vredelo odem kod specijaliste u zr i kaze mi nema mnogo nepravilnog sedenja i fizickog rada. jer to je sve zbog 577 i naglih pokreta u stranu.znaci mene sedmica u oranju ili 539 kad protresu nista mi netreba osim ravnog kreveta,a sada je drugacije,sada mogu i da radim posle sedenja ceo dan u 577.pa ko radi malo vise zemlje zna o cemu pricam.80% ljudi traktorista obole u ledjima zbog takvog radnog mesta.zdravlje nema cenu tako ako ga mi nesacuvamo niko nece.da li sam bio jasaan....samo malo da mi ozebu ledja ja nemogu ni da sedim ni da lezim jednostavno neupotrebljiv u zivotu,ali sada ukljucim grejanje i orem u majicu kratkih rukava na 0 stepeni,jer kabina na kejsu je hermeticki zatvorena.ljudi koji naguraju 1000r/h znaju sta znaci komfor.pa je za mene komfor vise od zivota.dok sam vozio 577 kad orem i izadjem iz kabine nemogu na noge da stanem samo sto nepadnem dole,a sada kad vozim kejsa treba da se razgibavam i trckaram po leniji,
C A S E I H - NO.1 :cao:

Slazem se stobom da zdravlje nema cenu i ko god sebi moze da kupi udobniji traktor neka kupi jebes pare uvek ce neko reci bolje da si kupio ovog ili onog i tako dalje. Kao ono sto kazu sto ljudi sto cudi ,sto zena dvesta sisa :haha:.
al sto neuzme onda mf svi kazu da imaju najveci komfor u kabini i udobnost :D
 
Zivice aj malo smanji dozivljaj. Kao ljudi ne znaju sta je dobro a sta lose. Naravno da je nov kejs bolji od polovnog,al nemaju svi ljudi para kao ti pa ga ne mogu priustiti. Od ciste i postene poljoprivrede se tesko moze sta novo kupiti,a kamoli traktor od 50000 e. Za novog kejsa kao tvog od 105 ks treba minimum 150 kj da se isplati za 5-7 god,a koliko to ljudi radi ?
 
paorpaor je napisao(la):
Zivice aj malo smanji dozivljaj. Kao ljudi ne znaju sta je dobro a sta lose. Naravno da je nov kejs bolji od polovnog,al nemaju svi ljudi para kao ti pa ga ne mogu priustiti. Od ciste i postene poljoprivrede se tesko moze sta novo kupiti,a kamoli traktor od 50000 e. Za novog kejsa kao tvog od 105 ks treba minimum 150 kj da se isplati za 5-7 god,a koliko to ljudi radi ?
Dal njegov ima 105 ks?
I Zivice koliko imaš godina, pa si oboleo u leđa. Mislim da ima mnogo starijih koji voze starije ruseve, tu su na forumu, pa i dalje rade sa njima. Svi bi vozili bolje da možemo, al nema ::novac:: koje bi to opravdale a banke ::lose::, bolje :spavam: ne uzimati takve kredite jer su i cene naših proizvoda loše.
 
zzivica je napisao(la):
brate mili,ja sam oboleo od ledja kao prsljenovi mi iskakali,pa sam dolazio u golubince kod neke babe da mi vraca prsljenove i tako 5x,posle nije vredelo odem kod specijaliste u zr i kaze mi nema mnogo nepravilnog sedenja i fizickog rada. jer to je sve zbog 577 i naglih pokreta u stranu.znaci mene sedmica u oranju ili 539 kad protresu nista mi netreba osim ravnog kreveta,a sada je drugacije,sada mogu i da radim posle sedenja ceo dan u 577.pa ko radi malo vise zemlje zna o cemu pricam.80% ljudi traktorista obole u ledjima zbog takvog radnog mesta.zdravlje nema cenu tako ako ga mi nesacuvamo niko nece.da li sam bio jasaan....samo malo da mi ozebu ledja ja nemogu ni da sedim ni da lezim jednostavno neupotrebljiv u zivotu,ali sada ukljucim grejanje i orem u majicu kratkih rukava na 0 stepeni,jer kabina na kejsu je hermeticki zatvorena.ljudi koji naguraju 1000r/h znaju sta znaci komfor.pa je za mene komfor vise od zivota.dok sam vozio 577 kad orem i izadjem iz kabine nemogu na noge da stanem samo sto nepadnem dole,a sada kad vozim kejsa treba da se razgibavam i trckaram po leniji,
C A S E I H - NO.1 :cao:
Ma sta mi naprica...ispada da imas 70,a ne 28 godina pa si sjebo prsljenove...ajde boga ti...Ej,i ako vec toliko mrzis 577,daj ga meni ...necu se ljutiti.
 
aca74 je napisao(la):
paorpaor je napisao(la):
Zivice aj malo smanji dozivljaj. Kao ljudi ne znaju sta je dobro a sta lose. Naravno da je nov kejs bolji od polovnog,al nemaju svi ljudi para kao ti pa ga ne mogu priustiti. Od ciste i postene poljoprivrede se tesko moze sta novo kupiti,a kamoli traktor od 50000 e. Za novog kejsa kao tvog od 105 ks treba minimum 150 kj da se isplati za 5-7 god,a koliko to ljudi radi ?
Dal njegov ima 105 ks?
I Zivice koliko imaš godina, pa si oboleo u leđa. Mislim da ima mnogo starijih koji voze starije ruseve, tu su na forumu, pa i dalje rade sa njima. Svi bi vozili bolje da možemo, al nema ::novac:: koje bi to opravdale a banke ::lose::, bolje :spavam: ne uzimati takve kredite jer su i cene naših proizvoda loše.
zivica ima jx95-dakle 95ks,sto se tice bolova u ledjima to zavisi od coveka do coveka nekog nece boleti ledaj da citav zivot provede u starijem traktoru a nekog ce boleti ako se jednom provoza u kejsu (posto je tema o kejsu),moje misljenje ::namigivanje:: .Sto se tice uzimanja kredita slazem se da je skoro pa neisplativo za vecinu domacinstava da se zaduzi kada su cene nasih proizvoda i cene repromaterijala na ovom nivou ali neka domacinstva mogu da nadju racunicu i zaduze se i netreba sad odma pricati "nemaju svi para ko ti da uzmu nov traktor" (ovu recenicu sam vise puta vidjao na forumu) ,realno gledano i taj ko kupi na kredit nema para jer da ima kupio bi ga u gotovini ::novac::
 
gabricn je napisao(la):
aca74 je napisao(la):
paorpaor je napisao(la):
Zivice aj malo smanji dozivljaj. Kao ljudi ne znaju sta je dobro a sta lose. Naravno da je nov kejs bolji od polovnog,al nemaju svi ljudi para kao ti pa ga ne mogu priustiti. Od ciste i postene poljoprivrede se tesko moze sta novo kupiti,a kamoli traktor od 50000 e. Za novog kejsa kao tvog od 105 ks treba minimum 150 kj da se isplati za 5-7 god,a koliko to ljudi radi ?
Dal njegov ima 105 ks?
I Zivice koliko imaš godina, pa si oboleo u leđa. Mislim da ima mnogo starijih koji voze starije ruseve, tu su na forumu, pa i dalje rade sa njima. Svi bi vozili bolje da možemo, al nema ::novac:: koje bi to opravdale a banke ::lose::, bolje :spavam: ne uzimati takve kredite jer su i cene naših proizvoda loše.
zivica ima jx95-dakle 95ks,sto se tice bolova u ledjima to zavisi od coveka do coveka nekog nece boleti ledaj da citav zivot provede u starijem traktoru a nekog ce boleti ako se jednom provoza u kejsu (posto je tema o kejsu),moje misljenje ::namigivanje:: .Sto se tice uzimanja kredita slazem se da je skoro pa neisplativo za vecinu domacinstava da se zaduzi kada su cene nasih proizvoda i cene repromaterijala na ovom nivou ali neka domacinstva mogu da nadju racunicu i zaduze se i netreba sad odma pricati "nemaju svi para ko ti da uzmu nov traktor" (ovu recenicu sam vise puta vidjao na forumu) ,realno gledano i taj ko kupi na kredit nema para jer da ima kupio bi ga u gotovini ::novac::

slazem se......

kupujemo na kredit i grcamo u dogovima kasnije ali naravno da treba teziti ka boljem, vecem, lepsem....netreba se zadovoljavati sa malim stvarima....... :haha: :haha: :haha:
 
reko sam ako covek nema racunicu da ne treba da zalazi u dugove,e sad ko ima taj treba da obnovi svoj vozni park :D
 
sacu da vam kazem sta je caka oko kredita.platis traktor samo 30% njegove vrednosti i vozis ga kuci.znaci on ce da ti zaradjuje za sledece rate da sam sebe otplati,za to vreme moze da samog sebe otplati pa i da zaradi.na tom principu se gradi svaki san.
 
pazi sad,prvo moras imati tih 30% da platis da bi ga dotero,a kad ga doteras onda moras imati posla za njega da bi ga otplatio tako da opet se sve svodi na to da taj ko oce da uzme traktor mora imati neku racunicu da bi to mogao da otplati.I da,ne moras ti platiti 30% da bi ga dotero,ti njega mozes bez i jednog uplacenog evra doterati,jedino moras da platis da nabavis svu papirologiju za kredit :cao:
 
Tih 30% novog JX 95 kosta dobar polovan 1056 ako ne i manje?
I nema rata.
Paore jel tvoj 1056 tri puta neudobniji (losiji)od JX95? :ppozdrav:
 
Bas bi voleo da napravim uporedni test izmedju mog i 105-ice. Mislim da bi se mnogi iznenadili i pitali zasto(zasta) su dali tolike pare.
 
Nazad
Vrh