Case

Kad je odrzavanje 100% onda traktor moze dosta da traje. Ulje na 200 rs, fileri goriva na 500 max, fileri hidraulike na 400 rs, a na 1200 rs I ulje. Vodena pumpa i pripadajuci razvod sa remenom na 5000 rs. Na 3600 rs stelovanje ventila, a na 1800 rs promena filera uljnih para. Na svakih 50 rs podmazivanje prednjeg mosta, promenja ulja na 500 rs max, ili ti svake godine jednom. Ima jos toga kao sto su damperi, spojke, kvacila itd.
Plus da se koristi kako treba.
 
Novi M nije loš što se tiče opreme, može se napuniti kao i R. Stari nije mogao, a kao i kod svih ima primjeraka evo recimo jedna farma junadi kod nas 6150 M stariji model već 8000 sati bez problema ikakvih, 6195 injektori vrisnuli na 1000 sati. Svakako mislim da je JD precijenjen za tu kvalitetu, za tu cijenu def Fendt, a ja cu sad pokusat sa Steyrom jer za istu cijenu imam novi, a kod JD polovni u kstoj opremi.
Kod nas Stajer skup kao otrov!
 
Nemoj da se slažeš ili ne slažeš, idi i proveri ali U ISTOJ POREMI !
Nađi neki Štajer ili Kejs sa varijabilnim menjačem i ful svom opremom i izdiktiraj tu istu opremu da stave na JD i varijabilni menjač, isti eurostandard motora, istu konjažu, pa ćeš videti razliku u ceni. To mora biti JD serija R.
A bio sam sa ozbiljnim kupcom u Kite, kao da kupi nas više komada traktora pa da spuste cenu. Spustili su posle petog odlaska 2.000e od 130 000e. A kupovao sam i novog Štajera i nisam uspeo da nešto više spustim cenu.
 
Nemoj da se slažeš ili ne slažeš, idi i proveri ali U ISTOJ POREMI !
Nađi neki Štajer ili Kejs sa varijabilnim menjačem i ful svom opremom i izdiktiraj tu istu opremu da stave na JD i varijabilni menjač, isti eurostandard motora, istu konjažu, pa ćeš videti razliku u ceni. To mora biti JD serija R.
A bio sam sa ozbiljnim kupcom u Kite, kao da kupi nas više komada traktora pa da spuste cenu. Spustili su posle petog odlaska 2.000e od 130 000e. A kupovao sam i novog Štajera i nisam uspeo da nešto više spustim cenu.
Razumem te sta pricas...Kupovali ste traktore koji su isli na ipard...tad je bilo sisanja samo tako...sada su se okolnosti promenile...i opet kazem do prodavca je...
 
Nemoj da se slažeš ili ne slažeš, idi i proveri ali U ISTOJ POREMI !
Nađi neki Štajer ili Kejs sa varijabilnim menjačem i ful svom opremom i izdiktiraj tu istu opremu da stave na JD i varijabilni menjač, isti eurostandard motora, istu konjažu, pa ćeš videti razliku u ceni. To mora biti JD serija R.
A bio sam sa ozbiljnim kupcom u Kite, kao da kupi nas više komada traktora pa da spuste cenu. Spustili su posle petog odlaska 2.000e od 130 000e. A kupovao sam i novog Štajera i nisam uspeo da nešto više spustim cenu.
Da zaboravih...i do kupca je...vestina pregovaranja...isti traktor ali u crvenoj boji si mogao da kupis za 5-10000 e manje!
 
A koliko puta si išao da dogovaraš kupovinu i cenkao se oko cene novog traktora ili kombajna ?
Za nov Dajc Far kombjajn mislim da nisu ništa hteli da spuste i ako su mi drugi trgovci rekli da će spustiti. I razlika je dai kupuješ na kredit na koji prodavac plaća (po dogovoru sa bankom) deo kamate ili za keš. Ali i za keš malo spuste, to je moje iskustvo. Možda sam loš pregovarač.
 
Onda učini i meni dobru trgovinu. U napred hvala ti.
Samo mi reci koji su upitanju bili modeli, oprema i dogovorena cena ?
 
Ja sam skinuo cenu kad sam uzeo traktor za 1500 eur . A pre toga oni podigli cenu za 5000 eur. Kako okreneš opet oni na dobitku.
 
Ja sam skinuo cenu kad sam uzeo traktor za 1500 eur . A pre toga oni podigli cenu za 5000 eur. Kako okreneš opet oni na dobitku.
Da li ti misliš da isključivo o ceni odlučuje prodavac i da li bi ti kao prodavac prodao traktor na stanju, a da za te pare ne možeš da kupiš isti takav iz fabrike ?
 
Nazad
Vrh