Case

Vredi li to nesto? Meni zanimljiv traktor.
Vrede, odlicni traktori.
Po mom skromnom misljenju odmah iza zelene brace M serije.
Pratim oglase tako nekih traktora i kladio bih se da su imali x2 sati. Imaju 2 da kaxemo ista razlika 40rc izmedju jednog i drugog. Opet kazem mozda i gresim.
Ona iz Despotova je i preko te satnice imala u pocetku.
Ovaj deluje kao dobra trgovina.

Npr ona Puma iz Kukujevaca je stvarno fabrika stanie, pravi sati ali i cena jaca nego nekad nova, sad trazi 90 000e. Opet to je Kejs 6g star za 3-5g njemu cena pada na skoro duplo manje. A ako dodas malo para imas nov za mozda 20% vise koji moze na kredit, imas trosak na racunu i ostalo ...
 
Poslednja izmena:
M je sramota za JD, oped ponavljam, R je nesto sasvim drugo. Puma je premium traktor za M seriju JD. Pocevsi od kabine pa nadalje.
Ovo je samo moje misljenje. Nekad se JD kupuje samo iz prestiza, a neko naprosto voli JD i drugo ga neinteresuje.
 
Doslo vreme da se slazem sa tobom.
Da ih ne poredim sa egzotikom od traktora. Ali za siroke narodne mase ulozeno-dobijeno kvalitet,snaga,pouzdanost i dostupnost delova,lakoca prodaje.
Generalno nisam cuo da je neko imao problema sa kejsovima od Maxuma do Pume.
 
Vrede, odlicni traktori.
Po mom skromnom misljenju odmah iza zelene brace M serije.
Pratim oglase tako nekih traktora i kladio bih se da su imali x2 sati. Imaju 2 da kaxemo ista razlika 40rc izmedju jednog i drugog. Opet kazem mozda i gresim.
Ona iz Despotova je i preko te satnice imala u pocetku.
Ovaj deluje kao dobra trgovina.

Npr ona Puma iz Kukujevaca je stvarno fabrika stanie, pravi sati ali i cena jaca nego nekad nova, sad trazi 90 000e. Opet to je Kejs 6g star za 3-5g njemu cena pada na skoro duplo manje. A ako dodas malo para imas nov za mozda 20% vise koji moze na kredit, imas trosak na racunu i ostalo ...
I ta Puma 180 iz Kukujevaca nema ni suspenziju prednjeg mosta i kabine...
 
Kad je odrzavanje 100% onda traktor moze dosta da traje. Ulje na 200 rs, fileri goriva na 500 max, fileri hidraulike na 400 rs, a na 1200 rs I ulje. Vodena pumpa i pripadajuci razvod sa remenom na 5000 rs. Na 3600 rs stelovanje ventila, a na 1800 rs promena filera uljnih para. Na svakih 50 rs podmazivanje prednjeg mosta, promenja ulja na 500 rs max, ili ti svake godine jednom. Ima jos toga kao sto su damperi, spojke, kvacila itd.
 
M je sramota za JD, oped ponavljam, R je nesto sasvim drugo. Puma je premium traktor za M seriju JD. Pocevsi od kabine pa nadalje.
Ovo je samo moje misljenje. Nekad se JD kupuje samo iz prestiza, a neko naprosto voli JD i drugo ga neinteresuje.
Novi M nije loš što se tiče opreme, može se napuniti kao i R. Stari nije mogao, a kao i kod svih ima primjeraka evo recimo jedna farma junadi kod nas 6150 M stariji model već 8000 sati bez problema ikakvih, 6195 injektori vrisnuli na 1000 sati. Svakako mislim da je JD precijenjen za tu kvalitetu, za tu cijenu def Fendt, a ja cu sad pokusat sa Steyrom jer za istu cijenu imam novi, a kod JD polovni u kstoj opremi.
 
Nazad
Vrh