Case

Pa ja ne radim puno zemlje, a kolko sam vidio svi imaju na forumu te bicikle vecinom 539, a istovremeno pljuju po njima.
 
Sta ce meni npr deutz kao tvoj ili neki casse, kad ja moram za jedan kvar dati skoro moj cjelokupni obrt, inace sam veliki fan imt, jeste da to nije traktor 21 vijeka ali obavlja funkciju. Tjerao sam ja i maxxuma sa RD ali daleko sam ja od toga, sad da nesto mijenjam kasno je.
 
Sve zavisi od potrebe i broja radnih sati koji se prave tokom godine.Kad smo kod cena delova, recimo pumpa vode za S44 motor koštala je oko 11.000 dindži made in Tešanj i jedva je iskopao pošto su uglavnom no name proizvodnje.Za Deutz pumpa vode koštala 6.200 dindži, okrenuo nekoliko brojeva telefona i rešio problem za 2 sata.
 
Pravimo na 539 320-350 rh, na 560 nekih 150 rh, mislim da mi ne treba nesto bolje. Za 539 ne smijem napisati koliko ima rh, vecina mi nece vjerovati, jos uvijek ima snagu i naspem ulja od zamjene do zamjene nekih 3-5dcl.
Usput jel valjaju plazovi od ovi TERMOMETAL iz Ade, imaju u BN pa da ne idem u Rumu? Za 757 su.
 
Na žalost Mikron je postao fušeraj sa filterima...
Kupio filtere ulja.... U 3 kutije ima odgovarajuće gumice i bakarne podloška u 4 kutije nije bilo, a isti filter.... Ja im javio, oni kažu nemoguće je da se to desi....

Vazdušni filter na kombajnu provukao prašinu na fini za manje od 5h rada.... A nije ni bilo prašine....


Edit....
Kod mene je reč je o Donaldson-u....
 
Poslednja izmena:
Na žalost Mikron je postao fušeraj sa filterima...
Kupio filtere ulja.... U 3 kutije ima odgovarajuće gumice i bakarne podloška u 4 kutije nije bilo, a isti filter.... Ja im javio, oni kažu nemoguće je da se to desi....

Vazdušni filter na kombajnu provukao prašinu na fini za manje od 5h rada.... A nije ni bilo prašine....
Kod njih sam uzeo vazdusni filter za 549, nasisao se prasine i oribao karike.
 
Pertini filteri, Ciak Truck, Bodena ili Simpleks (Delmax). Daj im samo oznake filtera. Moraju imati i to u vise klasa. Ja proletos uzeo kod lokalnog prodavca kamionskih delova Mann filtere za traktor i kombajn. Uvoznik je bila neka od ovih firmi. Imas i u Pan Motor ali uglavnom prodaju Bepco robu, no mogu da poruce i kvalitetnije.
 
Sve zavisi od potrebe i broja radnih sati koji se prave tokom godine.Kad smo kod cena delova, recimo pumpa vode za S44 motor koštala je oko 11.000 dindži made in Tešanj i jedva je iskopao pošto su uglavnom no name proizvodnje.Za Deutz pumpa vode koštala 6.200 dindži, okrenuo nekoliko brojeva telefona i rešio problem za 2 sata.
Filter goriva košta više od te pumpe vode, ne mislim ništa loše ali to je više nego povoljno. Pišem za Deutz traktor.
 
Nazad
Vrh