Case

Ima 2 takva casea ekonomija kod mene u selu. Nerade teske poslove tipa oranje tanjiranje ali sve drugo rade. Teraju ih i ko zna sta je traktor i ko nezna i jos rade a imaju godina.
 
meni je traktor kejs propisao ulje na zadnji levi deferencijal na cepu,kad sam odvio cep a bakarna platna veca nego sto treba,stavio manju platnu i necuri.sto se tice prednje vuce mnogo mu pomaze kad tanjiram.bez prednje vuce mnogo se zanosi sto nije dobro,kad ukljucim prednju vucu nema sansi da se iskosi,kao zivotinja postane.imam tanjiracu 28 diskova eurotokovu vucnu i jako lako je vuce prvi put ali drugi put ide duplo teze.ja imam ritsku zemlju i uvek je orem na 30 cm i dublje,pa lako vuce dvobrazni plug jer je njiva proorana,a gde nije dugo orano duboko pa i te dve brazde bi bile teske za vucu.taj kejs ima sva najbolja resenja naspram ostalih traktora.nema limariju,pre dva dana sam ispolirao farbu na kejsu pa sad mogu da se ogledam kako se sija.
 
zzivica je napisao(la):
da mi je neko prosle godine rekao da cu za godinu dana voziti kejsa otvoreno bi mu rekao da laze,jer nisam se ni setio njega kad sam otisao u res trejd da kupim jd 5725,po meni je imao nekoliko mana vidljivih na prvi pogled koje nisu bile za komentarisanje.a moj skolski drug radi u vajtu pa kad je cuo da kupujem traktor dosao je kod mene kuci,rekao mi je da su najbolji ali nisam mogao da verujem da su bolji od jd.rekao sam mu da sam kupio traktor ali mogu da podjem sa njim da mi pokaze kejsa pa da sam procenim.ljudi to je bila ljubav na prvi pogled po meni je jd klasican traktor dok je kejs i vise od traktora.savrsen traktor nemora da se hvali on se vozi,neznam da li ste videli njegove curke za ukrucivanje masine u transportu genijalno dobro,uopste se nisu stedeli kad su pravili taj traktor.johny vidi gde je case ih okacio tablicu u kabini pa je i ti okaci tu gde ti stoji samo ti zaklanja pogled.jedan covek na ispitivanju kejsa je uzorao sa njim i plugom vogel 3x43 2 jutra za 1 sat na dubini od 20 cm.dacu vam jedan koristan savet za one koji jos nisu kupili kejsa,kad odes da kupis krevet od koze a tebi bude skup pa kupis krevet presvucen sa skajom ali isto dobro izgleda kao onaj sa pravom kozom,znaci nevidi se razlika.ali sta ce se desiti za 10 godina,taj krevet sto si kupio nece izgledati lepo jer nece nista ostati od njega dok onaj sa pravom kozom nece se mnogo promenuti i izgledace kao nov.evo vam malo korisnih saveta,kad sam odlucio da kupim traktor otprilike pre dve godine,citao sa mnogo o tim danasnjimtraktorima novije generacije mislim na one traktore koji imaju interkuler itd. poredjenja su sledeca:novi modeli motora imaju manju potrosnju nafte,imaju bolji sklop motora,mislim na karike i klipove koji si namesteni od boljeg materijala i sporije se habaju a imaju i manji zazor izmedju njih samih.mislim da mi je to mnogo pomoglo oko odabira traktora jer sam po struci automehanicar i razumem se oko motora i znam sta motoru znaci to poboljsane u njegovom radnom veku.traktoru takvo poboljsanje znaci puno a interkuler je neka turbina ali nije obicna vec duplo bolja od obicne pa sam zakljucak glasi da je duplo bolji od dosadasnji traktora sto ce se i dokazati kroz svoj radni vek.jedan moj skolski drug iz novog miloseva je kupio dva kejsa jx 95 jer nije mogao da izadje na kraj sa rusevima jer su se stalno kvarili.nasa zadruga iz kumana koristu ruse samo u transportu i paranju kukuruza i nista tesko nerade.najvazniji savet kako doci do kejs traktora u svom vlasnistvu,na tu temu morate da vidite sa samim sobom sta zelite.mogao sam za te pare da kupim jednog rusa i novog golfa VI generacije,ali do sada nisam zazalio ni sekundu od kada ga posedujem.sta vise da vam kazem SAVRSENSTVO BEZ MANE,jako izdrzljive masine jer mogu tri puta vise da rade bez generalne.kao sto sam rekao ti motori su namesteni da traju a nisu dzabe uzeli italijanske motore jer su italijani velemajstori za tako nesto,malo kosta a puno vredi.na svakom motoru postoji librica na kojo pise da su motori za kaliforniju i svi traktori jx 95 u americi imaju iveko motore.razmisljam da kupi kejsa od 55 konja sa kabinom i klima uredjajem koji ce mi zameniti sadasnji 539.jedan savet sipajte u motore aditive za ulje jer ce motori duze trajati.ko zna zna ko nezna nikad nece ni saznati.
Post je spojen: [time]1248992052[/time]
_________________________________________________
stvarno ima 12 brzina unapred i 12 unazad.

Bog te u šumu okrenio!!! Jel ti uopće znaš šta je intercooler? :sta: To neznanje jedan automehaničar sebi nesmije dozvoliti. :nono:

Očito je da nisi vozio (a ni Janko) ništa bolje od tog Case-a dok tako pričaš o njemu kao najboljem traktoru na svijetu.


Edit by Branko: prepiska o interkuleru prebačena u temu o servisiranju traktora.
 
1 vasi kejsovi nisu made in AUSTRIA nego Turska,kao sto nije isto JD SAD i JD Mexico :cao:
2 morate znati razliku izmedju jeftine i povoljne kupovine :cao:
btw zna se za koga ide moj glas :ppozdrav:
 
Moj je made in Germany. I oped tvrdim da je moj daleko ispred bilo kog novog rusa,ali iza JD.
Case 1056 axl 105 konja 5500 kg.
 
North ARMY je napisao(la):
1 vasi kejsovi nisu made in AUSTRIA nego Turska,kao sto nije isto JD SAD i JD Mexico :cao:
2 morate znati razliku izmedju jeftine i povoljne kupovine :cao:
btw zna se za koga ide moj glas :ppozdrav:
1.motor made in ITALY
2. menjac ZF made in AUSTRIA
3. bosh pumpa made in GERMANY
4. klima made in JAPAN
5 kabina made in TURKEY :cao:
 
case ih je napisao(la):
1.motor made in ITALY
2. menjac ZF made in AUSTRIA
3. bosh pumpa made in GERMANY
4. klima made in JAPAN
5 kabina made in TURKEY :cao:

još uvjek se ZF nalazi u njemačkoj u Friedrichshafenu ,je blizu austrije
 
evo gde se proizvodi CASE jx i NH TDD traktori
15dwfa0.jpg


zwxouu.jpg


i jos mnogo toga na sajtu http://www.turktraktor.com.tr/#/8/1742/ ima tamo sve na engleskom pa pogledajte. tamo ima sve o ovim traktorima,tehnologija,proizvodnja,history,slike i jos mnogo toga :bravo: :ppozdrav:

Edited by North ARMY prepucavanje i suvisni komentari obrisani
 
Juce je stigao kod mene u selo jedan Case. Prijatelj je kupio MXM 175. 2006 godiste ali u zadnjih godinu dana nije radio posto je vracen sa lizinga. A za dve godine su uterali u njega 3.000 sati. Vozio sam ga kod njega u dvoristu i traktor je stvarno u ekstra stanju videcemo sutra kad bude isao da ga isproba. Videcu da ga uslikam i da postavim slike da se malo osvezi tema da ne dominira samo JX95 u ovoj temi.
 
Moj traktor ima 105 konja i potrosnja mu je sasvim priblizna zivicinom. Znaci oko 3 litre po jednom prohodu prosecno. To znaci da mu je prvi put lakse i da potrosi nesto ispod 3,a drugi put mu je nesto teze jer potone dublje i potrosi nesto vise od 3 litre. Sve u svemu prosek mozda nesto visi od 3 litre,ali ne puno. Nemam razloga da lazem.
 
Radna temperatura bi trebala da je do 90 stepeni,zavisno o tome sta imas,vodu,vodu-antifriz,ili antifriz. Naravno da ce mu radna temperatura skociti ako radi teze stvari,ali ako dobro ne agregatiras traktor temperatura se nece znacajnije dici. Ovaj traktor sto ja imam,jest da nije najnoviji,ali mi se cini da najbolje radi kad mu das gas do nekih 2100 o. Mislim da ne treba muciti motor sa manjim gasom. Obicno veci gas prouzrokuje i nesto vecu temperaturu,ali ako je ona u normali nebi trbalo da bude problema. Interesuje me da mi kazu vlasnici JX95 sta su im rekli u VAITU o potrosnji ulja i periodu zamene.
 
Meni rekose da je po njihovoj obuci koju su prosli po inostranstvu dozvoljena potrosnja na 1000 litara nafte do max 2,4 litre ulja.

Edited by N.A. ostatak prepiske spamerske sadrzine premestena u temu off topic
 
zzivica je napisao(la):
da ti kazem njihova radna temp je 85 celzijusa ali nevostim ga iznad 1800 o/min ,negreje se jer je vec dosta zagrejan.da li ste videli za koliko je vremena obisao jedan krug nas clan caseih sa kejsom i to mu je normalno za 2 min ceo krug sa tri brazde u februaru pa sta ti vise treba.za dva min uzore dva metra zemlje za 20 min uzore 20 metara ili 1 h,da li treba da se jos objasnjava ili je snimak dovoljan
Post je spojen: [time]1251322429[/time]
_________________________________________________
za sat vremena dva jutra :cool: :cool: :cool:

Jasno, jer preko 1800-1900 o/min potrošnja raste i to dobro. Samo čuješ kako pravi virove u rezervaru.
 
danas sam cuo jedan vrlo los podatak,da je liku kod nas koji ima case od 165ks,posle neke 2 godine koriscenja i nekih 2000rh,samleo zupcanike u diferencijalu.
:sta:

kad pre?
 
Nije velik potrosac sigurno,a to da li je neki traktor najmanji potrosac,a u ovom slucaju kejs,to je jako jako tesko utvrditi. Morao bi da uzmes recimo rusa 952 i kejsa jx95 sa istim masinom i da ih uposlis na istoj njivi. Onda da uzmes u obzir brzinu rada,uslove u kojim radis (klima on/off) i na kraju izracunas koji to traktor trosi manje ili vise. (Ne)normalno je uporedjivati kejsa i rusa i zato bih molio forumase da ako nemaju nekakav opipljiv dokaz iz licnog iskustva ne iznose u etar razne budalastine ni o kejsu ni o rusu.
Ko razume shvatice :D


Edit by Branko: deo rasprave koji je ima za temu MTZ vs Case prebačen u Chat.
 
veoma je mala razlika u potrosnji posto je vukao sunce grablje,donekle si u pravu svaka cast.ima ona izreka fali staro vozi novo.
 
Nazad
Vrh