Case

i ja mislim da je u redu jer razlika unutrasnjih dimenzija prednjih fuma je 132cm a zadnjih 107cm sto ce reci da je razlika izmedju prednjih i zadnjih tockova 24cm ili 12 cm od svakog tocka, sto je ja mislim u redu i nebi trebalo smetati prilikom oranja :D
 
Dozvoljeno odstupanje u razlici između unutrašnje širine prednjih i zadnjih točkova je do 5 centimetara sa svake strane, i to je MAX. Sve preko toga bi trebalo korigirati. Jasno da ima ljudi koji oru sa svakakvim širinama prednjih i zadnjih točkova, no za pravilno uštimavanje pluga na traktoru treba uštimati i unutrašnju širinu točkova. A u zavisnosti od pluga treba štimati i trag točkova. Sve ostalo je rekla-kazala.
 
eto,dobrodosao u klub vlasnika Case.moze jedan savjet?ako mozes odma nabavi i uske gume,za lakse poslove,a i nabices vise sati dok je pod garancijom,pa ako budes imao kakvi problema nek se rjesi dok je pod garancijom,radi sa njim sve i sto god budes vise mogao....
 
nisam mislio pilotsko sediste nego nije gramer ali slicno njemu i na njemu pise pilot umesto gramer i to je to i nemojte se od toga saliti :haha: sediste je zakon udobno kao u fotelji i dobro upija vibracije,i naravno ako sto bare kaze ove godine cu probati sto vise poslova raditi s njim dabi nabio sto vise sati dok je pod garancijom ali mi netrebaju uske gume jer ne planiram za sada s njim raditi prskanje i sejanje spartanje i to za to imam manje traktore koji su vise pogodni za te operacije a case ce raditi sve teze poslove od oranja pripreme zemlje pa sve do transporta i nadam se da ce se dobro pokazati :ppozdrav:
 
nemja tu nikakvog razradjivanja.razradjuju se rusovi i imt-ovi.odma u oranje...
bolje bi ti bilo sa case-om prskat ,spartat i sijat,kad vec imas klimu i udobnost.za te poslove ti ni ne treba manji traktor,ja to sve radim sa 90-tkom(i rusom,jel),koja je duza od jx i manje okretna...
 
ja cu moj kejs razradjivati do 50rs pa posle toga ce servis uraditi svoje znaci promeniti ulje filtere i to sto treba pa onda moze ici u oranje i sve poslove raditi s njim od oranja pripreme pa sve do transporta, a sejanje prskanje i spartanje cu mozda raditi s ovim traktorom kad stavim uzane tockove i kad budem imao snaziji traktor koji ce mi sluziti za teske poslove a tad ce case 95 raditi one lakse poslove ali za sada ce case 95 raditi samo teze poslove u poljoprivredi i nadam se da ce se dobro pokazati u svim operacijama :ppozdrav:
 
Ipak je to nov traktor pa mislim da ce ti se dobro pokazati pogotovo sto ce godisnje u radu praviti 100-150 radnih sati. Neznam koliko ces sati praviti u vozikanju ali u radu ne vise od 100.
 
IHC 1455xl
TDuK_VGZ_OdlpAm4.v.jpg


IH 1255
tv0tAgmx4MBZFxvU.v.jpg


52aPrwqIhf48cJaO.v.jpg


CVT (vario)

89PpzfxpjDBd7Mtz.v.jpg


jxu 80
6fITUgmm1Qn5fgyQ.v.jpg


mYILMU_zU9_winpX.v.jpg



Y9q_hOiIDoDv213K.v.jpg


magnum 310,u pozadini mxm 140
_0evgkKPhOjK1rni.v.jpg


jxu 105
VJ34XTkcQxibEted.jpg


pise
WGUZNGRylDbrgZSD.jpg
 
Ma more biti,al aj stavi dobar snimak pa da vidimo. To koliko ima cilindara nema veze,a to sto je moj stariji takodje nema veze. Gotovo isti raspored na motou je i kod mene. Nisu oni nista specijalno promenuli na novom motoru.
 
paorpaor je napisao(la):
Rastero si ptice sa turiranjem. Samo nesto mi cudno radi,ne vidim crn dim iz auspuha pri naglom dodavanju gasa :sta: ,a to je odlika dobrog motora.
Da ti nisu podvalili kakav fals.
I kod mene isto na kejsu,jedino kad upalim pobaci malo dima,a posle ni kod kakvim opterećenjem ne dimi.
 
ja sam par stotina litara potrosio u kejsu, i mogu reci da do 1500-1600 trosi normalno ,a preko toga stisnuo ponekad preko 2500 obrtaja zna da trosi puno, da ne kazem vise od rusa
 
cinjenica da mi kejs i zetor120 radi u transportu i priblizno isto trose,samo sto zetor ide 2000obr. a kejs blizu 2500obr. kejsa kad proteras preko 1900obrtaja onda kao da mu se otvara drugo "grlo" i cuga
 
@Johny CASE IH: Sad na novom (291 rh!)T-5060 ošla neka čaura i ležajevi u prednjem lijevom točku, hidrulika stalno cvrči-elektroventili stalno lupkaju, curi ulje na hidraulici, trzao je kod prebacivanja smjera vožnje. Na malom TN95FA (oko 1750 rh)već drugi put odlazi prednji trap tj. Supersteer sistem, na njemu mi se u prednjem desnom točku popustila matica i počeo se tresti, ošli krajnici spona. prednja hidrulika cupka, cijela hidrulika stalno ima neke čudne zvukove itd., itd. Mislim da je to dovoljno kvarova i zajebancija pa neću dalje, jel. Ali povrh svega nekako bi to i pregrmio da servisna podrška i organizacija nisu u totalnoj banani. :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: Em neznaju neke stvari, em se prave ludi ili štali već.

O potrošnji Case i NH, tu se poslije 1900 o/min otvara grlo kao kod kroničnog alkoholičara, a ko kaže da to nije tako taj ili nema pojma o radu sa traktorom ili LAŽE. U transportu mali TNF ide na 2300 o/min oko 35-37 i troši ravno duplo više nego MTZ-892. U radu na njivi su tu negdje (ovisi što se radi), a rus ima motor 4,75 l dok mali ima 3,9 l. ::namigivanje:: Blaženi moj rus.
 
neznam sta da vam kazem ali videcu kolko mi bude case trosio ali za sada trosi jako malo a vozim ga do 2000obrtaja ali necu vise od toga do prvog servisa pa posle mogu i punim gasom a za potrosnju punim gasom videcu ali zeleo bi cuti od iskusnih vlasnika kolko trosi case jx 95 pri 2500obrtaja litara goriva na sat?i nemojte u ovo mesati rusa jer rus ima max 1800obrtaja a case 700vise znaci 2500 pa zato vise trosi pri tim obrtajima a da na rusu motor ide do 2500obrtaja verovatno bi se raspao i imao bi preko 100ks i trosio bi ko tenk tako da nemojte uporedjivati rusa i kejsa...
a da vas pitam jos nesto dali se pumpa za gorivo ili bosh pumpa na kejsu moze nekako preraditi da manje trosi na 2500obrtaja ili ne? jel neko vec to radio?ili to tako treba da bude :bravo:
 
Johny CASE IH je napisao(la):
jeste kejs je pravi traktor bar za mene dok foton nije ipak je kejs provereniji traktor i proizvodi se vise od 10 godina i ima ih puno u svetu dok foton nije jos dokazan kao kejs pa se nemoze s njim tako lako porediti...
kejs je prava masina :ppozdrav:
dok ne pocne da se kvari,elektro ventil ,stane ti u saku,560e,filtar za hid.60e,pumpa hidraulicna(kod mene unutrasnja)1000e
 
case ima 95ks a max 98ks na 2500obrtaja i tako pise u tehnickim karakteristikama u dok foton ima 82ks pri 2400obrtaja a ima osecaj da ima i 85 jer ima original perkinsov motor dok noviji fotoni imaju neki kineski po licenci i taj ima 82ks a razlika je i u obrtnom momentu koji na fotonu iznosi oko 300nm(a noviji fotoni imaju 280nm) a kejs ima 340nm a ima 15ks vise od fotona i jaci je i mnoogo bolji u svakom pogledu sta da vam kazem :D :ppozdrav:
 
Evo vidi ovako_OECD standard kaze da se kod snage motora meri motor bez pomocnih uredjaja.Dakle sa motora se skidaju pumpa visokog pritiska, niskog pritiska, pumpa za ulje, alternator, vodena pumpa, i sta sam vec zaboravio.Funkciju ovih uredjaja preuzimaju uredjaji koji snagu za pogon dobijaju od stranog izvora energije(npr sve te pumpe stoje pored motora, i napajaju se na struju)

Dobijena snaga se uzima, ali ona nije realna, posto svi ti uredjaji trose snagu.Dodatni gubici se stvaraju prilikom toka snage kroa transmisiju....

SSSR standard, koji uglavnom i koriste danasnje zemlje bivseg sovjetskog saveza koriste snagu dobijenu na tocku, kao snagu motora.

JUS standard je kompromis ova dva gorepomenuta.Koristi se snaga dobijena na prikljucnom vratilu......
 
oldtimer je napisao(la):
Evo vidi ovako_OECD standard kaze da se kod snage motora meri motor bez pomocnih uredjaja.Dakle sa motora se skidaju pumpa visokog pritiska, niskog pritiska, pumpa za ulje, alternator, vodena pumpa, i sta sam vec zaboravio.Funkciju ovih uredjaja preuzimaju uredjaji koji snagu za pogon dobijaju od stranog izvora energije(npr sve te pumpe stoje pored motora, i napajaju se na struju)
Dobijena snaga se uzima, ali ona nije realna, posto svi ti uredjaji trose snagu.Dodatni gubici se stvaraju prilikom toka snage kroa transmisiju....

SSSR standard, koji uglavnom i koriste danasnje zemlje bivseg sovjetskog saveza koriste snagu dobijenu na tocku, kao snagu motora.

JUS standard je kompromis ova dva gorepomenuta.Koristi se snaga dobijena na prikljucnom vratilu......
Upravo tako!!! Johnyjev Case ima 98 po iso standardu, tj go motor bez ventilatora, alternatora...
 
Johny jedna stvar mi jos uvek nije jasna,zasto si uzimao tog Case-a kad u dvoristu imas istog takvog traktora koji ti zadovoljava potrebe.Za te novce od Case-a mogo si kupiti 10-12jutara zemlje.
Kolko se na ovu temu brzo pise ne stizem ni da procitam sve u zadnje vreme,mozda si i pojasnio negde....
 
Nazad
Vrh