Case

http://ww1.titanmachinery.rs/rezervni-delovi/

Позовите Титан из Новог Сада и питајте их за хидраулично уље. Треба вам 80 литара јер у максума иде 79 литара. Реч је о Akcela Hy-tran ultra уљу које се искључиво ради за кејс машине...
 
Pozivam urednika da rascisti stvar
Po ovome što ste napisali svi izgledi su da je sistem prazan i da isključuje ventil niskog pritiska kada kompresor povuče freon. Sa sigurnošću ništa se ne može reći dok se ne izmere pritisci u potisnom i povratnom vodu u toku rada klima uredjaja.
 
Poslednja izmena:
Ako bih mogao da pomognem oko klime :osmeh:
Kuburio sam na kombajnu sa klimom pa evo par simtoma i resenja.
Napuni se sistem i radi neko vreme, mozda par minuta i onda vise ne hladi. Uzroci mogu biti sledeci, pod uslovom da je kompresor ispravan i da nigde ne curi gas,: Filter klime je zapraljan, dizna rasplinjaca ili kako se vec kaze je zagusena ili naprosto nije vise u funkciji i na kraju je moguce da je sam "kiler" hladnjak zaprnljan od kombinacije prasina i kondez. Ako gas nigde ne curi i ako ga ima u sistemu onda su ovo glavni uzrocnici loseg rada ili prestanka rada klime. Bitno je da se shvati prncip rada klime i da se na taj nacin ustanovi kvar. Ne mozete da verujete koliko i sta znaci cist filter sistema klima uredjaja. Pri ovom ne mislim na papirni, filcani fileter vec bas na filter kroz koji tece gas. Ovo vazi za ove klime koje se uglavnom srecu po kombajnima i traktorima. Da li ima i drugacijih sistema u nekim traktorma stvarno ne znam, ali ja ih nisam vidjao.
Naravno pre provere ovih vitalnih delova treba proveriti i struju klime, kao i termostat sa miklroprekidacom cija sonda je obicno zabodena u sam hladnjak, ili ti razmenjivac toplote. Treba znati da ovakve klime rade na principu promene agregatnog stanja gasa to jest tecnosti kojom je napunjena klima.
Mozda sam nekom i pomogao, a mozda i nisam :cao:
 
100864207153440c37e827e250450427_640x427.JPG


Sveža slika,danas se sjatili na Zr putu http://www.vvesnik.com/5/post/2014/04/poljoprivrednicima-stiu-subvencije.html i ovde http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2014&mm=04&dd=08&nav_id=834212
 
Nigde bez bureta nemrdam,više nego nafte,strašno,neznam šta da radim :sta:

Na 350 RČ skine ČAK 3-4mm nivoa na šipki :osmeh: nekad i seljak napravi dobru defektažu,a ne samo inženjeri,pa otkloni glupost i sam
 
Poslednja izmena:
Case jx 95 sto se prodaje za 28.100,cista laz,Motor Fiatov,ceo traktor se proizvodi u Turskoj i sve Turske delove ima,mnogi su mislili da je original,ali nije,bukvalno sve je Tursko osim motora Italijan:)
 
Za te pare mozes kupiti extra ocuvan polovan traktor u inostranstvu koji je visoka klasa za taj Kesjs 95. Kao npr JD 6310.
 
Za 30000 eura se moze kupiti extra traktor u, recimo , Nemackoj. Taj novi Case jx je za nijansu kvalitetniji od Breznjeva.
 
Poslednja izmena od urednika:
Uglavnom je tako sa vracanjem rh, ali taj JD bi trebao da izdrzi najmanje jos 10 000 rh, bez vecih problema.
Ta tvrdnja je nekad bila istinita-danas na zalost vise nije.Ni JD nije ono sto je nekad bio.A da li je razumno kupiti polovnjak sa petocifrenim brojem radnih sati ako 20-30% vecu cenu mozes voziti NOV traktor?
Jos nesto:6310 za cenu od 25-30000 evra ne da je okrenuo sati vec bruka i to uglavnom sa prednjim utovarivacem.Ko je radio sa njim zna o cemu pricam.
 
Nazad
Vrh