Case

@secondgeneration
I mene zanima cena za Farmall A 65. Jeste da ga necu kupiti jos godinu-dve ali jeste u nekom planu.
 
@Milance...........Ulje ti je mutno i penusavo kada je traktor upaljen ili i kada je ulje slegnuto? Pokazatelj nivoa ulja ne pokaze uvek isti nivo. Dosta zavisi od toga da li je hidraulika podignuta ili spustena. A treba paziti i na to prilikom gledanja da li je traktor parkiran na ravno. Mene je jednom zeznulo jer je prednji kraj traktora bio malo nize i pokazao mi je manjak ulja. Dosuo sam i sledeci dan kada je bio parkiran na ravno ulje je bilo iznad EXTRA. Kod mene postoji MINUMUM, MAXIMUM I EXTRA.

Da li si kacio na traktor prikljucne masine koje vuku i drugi traktori?

Vise dodje kao mutno. . . malko penusa. . . a kacio sam tanjiracu koja nije moja i verovatno da je malo pomesao ulje. . . i da je zbog toga. . . danas sam bio da spremam i rasirio spremac, i ulje je bilo skoro na minimum, danas sam narucio ulje iz Titan za to neko HI train ultra ako sam dobro razumeo da se zove. . . tako da ce sutra da mi stigne pa cu da mu dosipam, a pred jesen cu da mu promenim i da sipam novo. . .
 
2l9gmlt.jpg
[/IMG]
yig6r.jpg
[/IMG]
24fgqcm.jpg
[/IMG]
keizom.jpg
[/IMG]
 
Колико је већа од максума 140 ЕП, а имају приближно исте снаге (максум са ЕП има нешто већу снагу).

Леп трактор нема шта...

Миланче које је годиште ова пумица?
 
По кабини се види да је нова купљена, јер је све на свом месту и одржава се онако како бог заповеда. Чак је и она заштитна фолија још увек преко дисплеја...

Свака вам част на одржавању, домаћински, не као они смрдљиви французи. Које су то аљкоње, верујте ми, јер знам какав је мој максум изгледао изнутра, испод патосница, само што није никло жито и кукуруз и нађубрено је вештаком било и то добро.
 
50+pdv sa 2 para guma je Farmall u 115.

@Maxa
Ulje ti peni jer si kipovao iste prikolice (tanjiraca itd) sa Case i sa jos nekim traktorom pa se ulje pomesalo. Ne mora da bude, ali je jedan od mogucih razloga. Strucniji ce pomoci, ja znam za ovaj slucaj

Cena za Farmall U je zestoka, ali kao sto sam napisao vec, mislim da je univerzalniji od Maxxuma.
::prica::Par guma sigurno je od 3000 do 4000 Eura::novac:: , ali ipak je dosta skup traktor
 
Ау, па цео трактор пластичан, а кошта ::novac:: бога оца...шалу на страну, ја сам мислио да је само хауба пластична, не и блатобрани и кров...сви су данас изгледа пластиканци..бем ти пластику ко је измисли...све зарад профита...
 
Дуго сам се двоумио где да поставим предњу таблицу, која је била на табли у кабини и онда видех да између фарова на кабини има места, недовољно, зато сам засекао таблицу на два места и углавио је међ светла и све причврстио с једном шрафом...

h19s.jpg


 
Poslednja izmena:
Вероватно да је фреон у питању, ако је престала из чиста мира да хлади...ја сам попиздео скидајући проклети кров, да је очистим, сад ради ко швајцарски сат...милина једна седети унутра....јесил пробао да угрејеш кабину пошто она и греје исту...
 
Nazad
Vrh