Case

UH4129_01__24593.1382626712.1280.1280.jpg
Case-IH-Farmall-115U-BorderMaker.jpg
images
558096.jpg
case-ih-farmall-115u,b5b49b6a.jpg
vbig_3.jpg
vbig_4.jpg
case-ih-farmall-115u,b5b49b6a.jpg
vbig_2.jpg
Farmall%2095-115%20Pro.jpg
Farmall_115_U_Pro_Cabin_1061.jpg
vbig_4.jpg
49090902_10194-2_0x0.jpg
4_Farmall_PRO_muni_13.jpg
 
Poslednja izmena:
Jako zanimljiva serija je Maxxum CVX. Ono sto se meni ne svidja je sto je jako masivan i nije univerzalan kao JXU ili Farmall U (ili A kao zamena ja JX). Cena osecam da je zestoka. Najuniverzalniji traktor je Farmall U sa powershift menjacem iz Maxxuma. Ne znam da li je poceo da se uvozi kod nas, ali po zapadu se vec prodaju i kao NH i kao Case.
 
Цена у Великој британији износи 79000 фунти за основну варијанту, а ако купац хоће да купи поптуно опремљен трактор треба му још додатних 11 000 фунти. Много је то новаца за такав трактор или су направили грешку у том часопису, што је мало вероватно..

Иначе он није много већи од фармала, по габаритима само се ето чини на сликама. И један и други имају четворо цилиндрични мотор само различитих снага....

Иако није толико универзалан као фармал, како га кејс представља, пре бих се определио за максума, него ли за фармала, ипак су то две различите категорије трактора...

још једна сличица максума....
5_Maxxum_130CVXEP_MC.jpg
 
Poslednja izmena:
Цена је за максум ЦВХ 79 000 фунти, док је обичан максум 125 ту око 53 000 фунти вероватно да је реч опет о основној варијанти, али је цена доста мања у корист овог другог (поредио сам максум 130 цвх и максум 125 обичан јер су им снаге па скоро исте) стим да је приви са мотором Т4 док је други са мотором Т6....
 
Imam prilike videti u eksploataciji i T5060 (JXU 105) i Maxxum 125. Kad smo kod univerzalnosti tj. lakih i pomalo teskih poslova T5000 je fantastican. Kod teskaskih operacija Maxxum je bolji zbog menjaca. Kao sto sam naveo T5 sa menjacem iz Maxxuma je savrsena kombinacija. Da li neko ima na forumu Maxxum sa 4 cilindrom motor da iznese svoja zapazanja?
 
T5000 sa menjacem iz maxxuma ne mozes naci u kombinaciji.Ako govorimo o semi power-shift menjacu.Ja na jxu 105 imam menjac sa 24 brzine (napred i 24 nazad)i jos uvek mi zafali neka brzina izmedju postojecih.
 
Pozdrav ljudi. . . jedno pitanje u vezi Case Puma 155, da li je neko menjao ulje nazad u hidrulici. . . posto na onom nivokaznom staklu malo fali ulja, a nekako je mutno i kao da penusa. . . pa ne znam da li da ga menjam ili da dospem. . . a intersuje me koje bi tu ulje islo ? ? ? u knjizi pise kao Full powershift 125, 140 and 155. . . i da ide 75L :sta:
 
Топла препорука је да купите Аксела уље које се ради управо за све кејс машине. Ја сам у мог максума 5150 купио ово уље (поручено преко титан машинерије из Новог Сада) за хидраулику и за мотор. Иначе јефтиније је било него ли рецимо моторно модричино уље, а по квалитету га превазилази увелико, зато сам га сипао и у ИМТ 539, као и у 578 и одлично је уље.

Контактирајте титан машинерију, ево вам и линк са контакт телефоном.

http://ww1.titanmachinery.rs/rezervni-delovi/
 
@Milance...........Ulje ti je mutno i penusavo kada je traktor upaljen ili i kada je ulje slegnuto? Pokazatelj nivoa ulja ne pokaze uvek isti nivo. Dosta zavisi od toga da li je hidraulika podignuta ili spustena. A treba paziti i na to prilikom gledanja da li je traktor parkiran na ravno. Mene je jednom zeznulo jer je prednji kraj traktora bio malo nize i pokazao mi je manjak ulja. Dosuo sam i sledeci dan kada je bio parkiran na ravno ulje je bilo iznad EXTRA. Kod mene postoji MINUMUM, MAXIMUM I EXTRA.

Da li si kacio na traktor prikljucne masine koje vuku i drugi traktori?
 
50+pdv sa 2 para guma je Farmall u 115.

@Maxa
Ulje ti peni jer si kipovao iste prikolice (tanjiraca itd) sa Case i sa jos nekim traktorom pa se ulje pomesalo. Ne mora da bude, ali je jedan od mogucih razloga. Strucniji ce pomoci, ja znam za ovaj slucaj.

Cena za Farmall U je zestoka, ali kao sto sam napisao vec, mislim da je univerzalniji od Maxxuma.
 
Nazad
Vrh