Case

Dali je neka cena paprena ili ne na kraju odredjuje kupac. Meni je paprena cena i za IMT539 jer mi kao prvo ne treba a kao drugo ni za njega nemam para. Nema veze. Ono što nismo znali prilikom poručivanja ovog traktora je to da je u osnovi Steyr4115 pa mu je i zbog tog cena značajnija u odnosu na recimo Farmall A. Nije kompletna oprema fali mu menjač 16x16. To je profi varijanta i značajno je skuplja. Ali razlika nije 20.000,00 evra. Kakav traktor i kakvu opremu moram na taj traktor da stavimo zavisi od trzista iskljucivo. Jer kod nas na kraju uvek pobedi cena. Naprimer mogu da dam čoveka koji je kupio JD od 125 ks sa 4 cilindra za 3000 eura jeftinijeg od mog 140 ks sa 6 cilindara i ne uporedivomm opremom. Siguran sam da taj isti nebi kupio Skodu zato sto je 500 eura jeftinija od Audija (primer nema veze sa izjednacavanjem kvaliteta).
Jedino bih zamolio na trenutak paznje vezano za Panonstiba. Izuzetan je covek i izuzetan strucnjak zaista je cast poznavati ga, ti koji ga napadaju bolje bi bilo da nesto nauce od njega, a postoji mnogo stvari koje se od njega mogu nauciti. I sto je naj vaznije deli ih besplatno i dostupne su na ovom forumu.

Bravo za komentar. ::svaka cast::
 
1939831_656260797753990_679378_o.jpg
 
Čak i da naspu pun rezervoar goriva (kao nekima) opet nije neki spektakularan popust :osmeh:
 
Sta taj JX95 ma od opreme jer su nam ovi na prezentaciji Agroglobea ponudili novu T5 seriju New Hollanda isto od 95Ks u punoj opremi kosta 32K evrica plus PDV.
 
"Kabina sa čeličnim ramom, sa ogibljenjem, vidokrug 360 stepeni, radna svetla 2 napred i 4 pozadi, funkcionalan i komforan enterijer, ergonomski postavljene komande, jednostavna i pregledna instrument tabla, klima uređaj, zvučna izolacija, radio, rotacija, nazad donja i gornja poteznica, prednji tegovi sa poteznicom, jednostavna i potpuno mehanička transmisija sa reverzerom 12x12, mehaničko uključivanje prednje vuče... " Sa fb stranice Titan machinery.
Prosto receno,cista mehanika.
Kad si vec spomenuo Agroglobe-a, koje su cene traktora i kombajna,jel su nesto povoljniji od nekadasnjeg "IKR"? I gde im je skladiste?
 
Poslednja izmena:


Kad si vec spomenuo Agroglobe-a, koje su cene traktora i kombajna,jel su nesto povoljniji od nekadasnjeg "IKR"? I gde im je skladiste?

U krugu Agrovojvodine.

Sta taj JX95 ma od opreme jer su nam ovi na prezentaciji Agroglobea ponudili novu T5 seriju New Hollanda isto od 95Ks u punoj opremi kosta 32K evrica plus PDV.


Uporedi JXU ( to ti je NH T5 ) sa JX ( NH TD serija ) pa ces videti sta je sve razlika medju njima.
 
Ovi iz agroglobea rekli su da je nova T5 serija od 95ks 32000, nova T7 serija od 165Ks u punoj opremi 66000 plus PDV. Najjeftini kombajn je 115000 .Sve je sklopljeno u fabrici u Belgiji, kombajni su ti jeftini iz Poljske. Serije T8 preko 200ks stizu iz USA.
 
IKR je bio povoljniji sa kombajnima. Meni sto su ponudili,cena je bila oko 105 000,a sa APS-om je bilo jos nekih 10ak hiljada doplata,to kada sam isto gledao traktore su mi rekli.

Savetujem ti da dobro pogledas ostale marke traktora i uporedis,odnos cena-oprema. Ipak ne kupuje se svako god. I da padne neki pazar,ako je u planu :D
 
Nazad
Vrh