Case ih

Evo sad sam na brzinu pogledao,neki podatci su tipa 5-8gallons per hour.A koliko on skine hetara na sat,neki su pisali 8-10 acres ako su velike dugacke parcele.Jel to tacno nemam pojma,tako pisu oni na njixovim forumima.I opet jeste da se malo bune oko potrosnje ali nije bas tako velika,nije on medju najvecim potrosacima.
Kad se Ameri bune oko potrošnje sve ti je jasno.Prošle sezone u 13 t/h kukuruzu 6redni Geringof i 2388 dodro je posisao goriva a,da ga poteraš preko 10km/h prosipa uverio se.Nije to nešto bogom dano.I on ima prednosti i mane.
Inače ja sam hteo kupiti 2166-2366 jer je stvarno prost kombajn,kratak okretan ali,jedan od razloga odustajanja je bila i potrošnja.(inače čovek koji mi je skidao kuk. Ima i stari 1460 pa sam upoređivao zagledao...)
 
Чујеш ли ти себе браћала шта причаш 6р адаптер на 300+кс комбајн...па њему треба 8р да би имао учинак...6 је играчка за њега...

Неадекватна величина адаптера и хедера су узрок потрошње не само кејса већ свих марки комбајна...


Питајте циџиморица колико је трошио лексион 750, гусеничар када му је косио пре пар година у испомоћ са 750 хедером у соји...па немож насути у њега, јер је то играчка од хедера за такву мрцину...
 
Чујеш ли ти себе браћала шта причаш 6р адаптер на 300+кс комбајн...па њему треба 8р да би имао учинак...6 је играчка за њега...

Неадекватна величина адаптера и хедера су узрок потрошње не само кејса већ свих марки комбајна...


Питајте циџиморица колико је трошио лексион 750, гусеничар када му је косио пре пар година у испомоћ са 750 хедером у соји...па немож насути у њега, јер је то играчка од хедера за такву мрцину...
I nakačiš mu 8r i onda voziš za nijansu sporije on troši još više.Lexion 420 ima 240ks troši 18l/h ovaj ima 280 troši 38l/h.Videćemo dokle će biti kod novog vlasnika 2388.
 
Мање реди више прохода, више окретања, више свега....већа потрошња..њему треба 8р адаптер да би му смањио потрошњу по површини...
420 ima heder žitni 4,5m umesto 5,4m.
Znači sa 5,4 bi trošio još manje u pšenici?
Ali koliko manje?
Jer voziš za nijansu sporije da bi postigla sita,sečka da to obradi..Možeš dobiti 2l,i 5l po h da dobiješ ali,ne možeš skinuti za 15l!
 
Njemu ako 2388 prosipa sa 6 redu u kukuruzu inda nezna da ga namesti… otvorite ljudi sita, pojacajte vetar pa onda probajte.
Tacno uopste mi nije jasno sta je razlika sad jel 9l i 11l kad na drugoj strani imas manje odrzavanja. Nema 20 mazalica sve ukupno…
 
I sta je problem ako je 12l? Lexioni svi su nikad ispod 10… ne racunam ove 405 i 410. ja da sam mogao nekom dati bure goriva da zavrsim neke stvari isti dan ja bi pristao… taman to sto potrosi nafte to ustedi na kvalitetu robe i odrzavanju i potrosenom vremenu…
 
2l puta x urađenih k.j nije uopšte malo.Neka uštedi 1.000 l goriva na godišnjem nivou pa je lepo.Ajde da ti neko da 1.000 i više litara dizela!Da li bi se nećkao?
 
@galicije83 ne moram da ga pitam ništa.Sam mi je rekao jednom prilikom dok smo kod mene mezili kulen.Objektivan je, ne filuje rezultate.
Поздрављам искреност, али тај комбајн има мале прикључке за коњажу коју има..проблем је у томе, рекох ти да је то класа 8 комбајна ту требају поголеми прикључци да би имамо потрошњу мању...а ти пиши шта хоћеш о овјективности...
 
2l puta x urađenih k.j nije uopšte malo.Neka uštedi 1.000 l goriva na godišnjem nivou pa je lepo.Ajde da ti neko da 1.000 i više litara dizela!Da li bi se nećkao?
Ne bi… ali sam si rekao da pred sezonu grunes 2500€ u njega.. meni je ipak lakse tankat nego srafat. Pa taman dao 300€ vise u konacnici.
 
Radi dosta, mora se održavati, ako misliš da ide kupuj prave delove i vozi bez razmišljanja.Da sam odmah uložio više hiljada e u njega ne bih morao da ga pipam dokle god je kod mene ali nisam pa mi se servisni interval malo razvukao.Ulagao sam i u Zmaja dosta pa mi je pojeo džigericu, jeste radio dosta ali opet nije zahvalan ni malo.
 
Bez veze usao u temu i citam pa se setim naseg kolege Mixera iz Kaca,pisao je ovih dana ako sam dobro zapamtio da je uradio ove godine 800kj,na tu površinu 2-3litre po kj nije mala stavka.
 
Nazad
Vrh